Kawiarnie w Krakowie

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
jedrzej.k
zagląda od święta
Sprzęt: Chemex, Hario Slim, Kawiarka "noname"

Re: Kawiarnie w Krakowie

Postautor: jedrzej.k » czw 23 sie 2012, 18:44

Parę dni temu odwiedziłem Pasjo Cafe na Wielopolu.
Wrażenia bardzo pozytywne, zamówiłem cappuccino, i o ile każdą inną kawę słodzę, bo po prostu mi nie smakuje, tą wypiłem bez grama cukru! Wiem, że to nic nadzwyczajnego w Waszych kręgach, jednak dla mnie to była kompletna nowość. Muszę częściej wpadać, tym bardziej, że obsługa bardzo miła i kompetentna :)
Znajomy zamówił red cappuccino na bazie "espresso" z rooibosu i też był zadowolony (swoją drogą sam piłem wcześniej w innej kawiarni w Krakowie i polecam, jeśli ktoś lubi niecodzienne smaki :) Ciasto owocowe z mascarpone też było pyszne.

sohipsta
Sprzęt: Cafissimo Aubergine

Postautor: sohipsta » sob 15 wrz 2012, 15:30

Szukam dobrej kawiarni, niedawno przeprowadziałam się do Krakowa i chcę znaleźć miejsce, które mogłabym śmiało polecić znajomym, i które mnie również przypadłoby do gustu
Rzeczy najważniejsze: wystrój, atmosfera, latte, cappucino
Szukałam trochę w sieci i zastanawiam się jaka jest Wasza, jako osób znających się na tym, opinia o tych kawiarniach
Cafe Szafe
Magia Cafe
Bunkier Sztuki
Zaćmienie
Filmowa Cafe
:mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
SzaChowieC
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Kawiarka|AeroPress|Drip|
Tiamo| Ascaso I-2 mini|
EEA 110| Ascaso Basic|
Kontaktowanie:

Postautor: SzaChowieC » ndz 16 wrz 2012, 14:20

Na liście nie ma Cafe Camera'y przy rynku i Pasjo Cafe [poczytaj choćby jeden post wyżej od Twojego] przy ulicy Wielopole 7 [o ile dobrze pamiętam]

Tercjusz
Sprzęt: nie mam

Postautor: Tercjusz » pn 15 paź 2012, 14:23

Na liście nie ma Cafe Camera'y przy rynku i Pasjo Cafe [poczytaj choćby jeden post wyżej od Twojego] przy ulicy Wielopole 7 [o ile dobrze pamiętam]
Ja tam chodzę na pyszną czekoladę, ale kawa rzeczywiście też niczego sobie.
Kiedy mroźnym wiatrem dmucha, najbardziej rozgrzewa pogoda ducha.

Bartolo
zagląda od święta
Sprzęt: jeszcze brak

Postautor: Bartolo » pn 03 gru 2012, 17:43

Nie wiem czy ktoś już polecał, ale ja chciałem zachęcić do odwiedzenia lokalu Konfederacka 4. Nazwa jest jednocześnie adresem.o
Wspaniałe miejsce, a jak dla mnie przepyszne espresso. Chyba najlepsze jakie dotąd piłem w Polsce. Ale może to klimat miejsca miał wpływ na moje odczucia smakowe ;) Albo miesięczny pobyt na "obczyźnie" :D W każdym razie warte odwiedzenia. Może lepiej podjechać taksówką, bo po pysznym espresso, warto spróbować coś z proponowanych win...

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 03 gru 2012, 21:40

Co do Camera Cafe... iedyś gdy paracowała tam jeszcze Aga Wnękowicz i mieli w lokalu dobre ziarno, można było powiedzieć, że kawa naprawdę smaczna i na poziomie...
To było...
Odwiedziłem "Camerę" w zeszłym tygodniu i doznałem szoku po sprobowaniu cappu oraz paskudnej czekolady...
kawa z bąblami i b gorzka więc musiałem poslodzić by cokolwiek wypić. Czekolada natomiast najgorsza jaką w zyciu miałem okazję spróbować. pierwsza lepsza włoska, która smakuję jak budyń czekoladowy byłaby lepsza od tego czegoś o smaku margaryny z kakao...
Nie polecam!

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pn 03 gru 2012, 23:02

Ostatnio odwiedziłem znów Karmę i miałem okazję spróbować palonej przez nich Kenii. Surowiec najwyższej klasy, dobrze wypieczony - dają radę! Muszę się wybrać na espresso którymś razem. Cieszę się, że zrezygnowali z Uniona i zrobili coś swojego, na takim poziomie :D
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 04 gru 2012, 0:57

Też się cieszę, choć teraz są bardziej święci od papieża...

StaSZek
Sprzęt: Rancilio Silvia V3 + Compak K6 Pro-Barista
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » wt 04 gru 2012, 21:46

Ostatnio odkryłem Castor Coffee Club [mają strone na FB] w samym centrum, na rogu floriańskiej, pierwszy lokal od strony rynku. Piłem kostarykę z v60. Delikatna, przyjemna, zbalansowana, bez nieprzyjemnych nut smakowych. Zdecydowanie polecam się jej napić.

Mają jeszcze Peru. Obie zaparzają w aero albo dripie. Można też się u nich napić red espresso. Nie jestem przkonany co do kompetencji załogi. Kawka była wyśmienita, jednak gdy zapytałem się czy to było z v60 pani nie wiedziała o czym mówie i pokazała palcem w czym ta kawa była zrobiona.

Dosyć dużo ludzi (byłem w piatek po południu). Na dole bardzo fajna 'piwnica', nastrojowo oświetlona z wygodnymi fotelami.

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » wt 04 gru 2012, 22:08

W krakowskim Sweet Surrender bywa podobnie. Kawa z Java Coffee Company(?), ale też zdarzyło mi się wprawić w zakłopotanie nazwą v60. Co ciekawe "pour-over" już jest zrozumiałe.

Najbardziej zdziwiło mnie to, że podczas jednego ze spotkań, które prowadził akurat (bodaj) Marcin Wójciak, załoga niespecjalnie zainteresowana, nieźle znudzona stała za barem.

Co by nie mówić i tak lepiej wypić tam niezrozumianą kawę, w całkiem przyjemnych okolicznościach, niż w X innych miejscach.

mała_czarna
Sprzęt: nie mam

Postautor: mała_czarna » ndz 16 gru 2012, 23:58

Castor Coffee Club faktycznie bardzo fajna. Zawsze, kiedy tam jestem, jest dużo osób, ale nie ma się co dziwić. Ci, którzy cenią sobie dobry smak kawy powracają do tego miejsca. W Krakowie problem jest ten, że zdecydowanie za mało osób przykłada uwagę do dobrej kawy...

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 31 gru 2012, 17:11

Fascynujące... w Castorze dobra kawa... Świat umiera...

Awatar użytkownika
szymontb
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Castor coffee

Postautor: szymontb » czw 03 sty 2013, 21:39

Dzisiaj byłem w Castor coffee.
Nie będę pisał o klasycznym menu, bo tutaj zdania są podzielone ale zaciekawiła mnie jedna rzecz która jest godna polecenia.

3 gatunki kawy (Kolumbia, Gwatemala, Etiopia) można zamówić z 3 różnych "systemów": chemex, dripp, aeropress (pisownia oryginalna).

zdjęcie ze strony castora: http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 7030_n.jpg i chemex - http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2604_n.jpg
Ocena za pomysł - 5 :)

Bardzo ciekawe doświadczenie - polecam. ceny 9-11 zł.
My Ascaso DREAM came true... + i-2 mini

olotasak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Wega Atlas EVD 2,Brasilla R55, Hario V-60, Chemex, Kalita driper, Clever, Syfon, Aeropress..
Kontaktowanie:

Postautor: olotasak » pt 04 sty 2013, 10:27

Ostatnio odwiedziłem znów Karmę i miałem okazję spróbować palonej przez nich Kenii. Surowiec najwyższej klasy, dobrze wypieczony - dają radę! Muszę się wybrać na espresso którymś razem. Cieszę się, że zrezygnowali z Uniona i zrobili coś swojego, na takim poziomie :D
Ja piłem Karmową Kenię w Relaxie warszawskim z chemexu i muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych singli jakie ostatnio piłem.
Cieszy mnie to, że za tydzień spróbuję u samego źródła.

Tak spytam jeszcze jakie miejsca teraz polecacie w Krakowie?

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pt 04 sty 2013, 10:41

Odwiedź Tekturę, naprzeciwko Karmy jeszcze ;) Świeży lokal, kawa z Javy.

BTW. Kenię piłeś w Relaksie czy Relaxie? Bo to istotna różnica :wink:
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Wróć do „Kawiarnie”