Gdzie na kawę w Białymstoku?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
woocash_1984

Gdzie na kawę w Białymstoku?

Postautor: woocash_1984 » wt 17 sty 2006, 21:40

Jako nowy uzytkownik witam wszystkich Forumowiczów :smile: i mam takie pytanko: czy ktoś na tym Forum orientuje się gdzie (w którym lokalu) można mile spędzić czas i wypić dobrą kawę w Białymstoku? Bo z tego, co zauważyłem to tutejszy rynek jest dosyć ubogi i oprócz Pożegnania z Afryką nie ma nic z prawdziwego zdarzenia…

Arthua
zagląda od święta

Postautor: Arthua » wt 19 sty 2010, 8:52

Chciałbym ponowić pytanie? Może coś się ostatnio zmieniło?

plonspio
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » wt 19 sty 2010, 12:05

Kiedyś było dobre espresso w Pijalni Czekolady Wedla.

deeliciouss
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Kontaktowanie:

Postautor: deeliciouss » śr 20 sty 2010, 13:21

No ostatnio to chyba głośno jest o klubokawiarni "Kopiluwak" w Białymstoku! Poświęcili jej nawet 1/5 strony w gazecie "Twój styl" 8) jako jedne z najciekawszych miejsc kulturalnych w Polsce... Ktos tam był już na kawie??l
Nuova Simonelli Aurelia 2gr. + 2x mazzer SJ

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 20 sty 2010, 14:11

Ciekawe, czy specjalnością jest tam kopi luwak. M.in. tutaj można znaleźć parę komentarzy.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
mtata
zagląda od święta

Postautor: mtata » pt 22 sty 2010, 12:15

woocash_1984 - dlaczego pytasz o kawiarnię w Białymstoku? Czy to znaczy, że jesteś w stanie przejechać te 60 km z Hajnówki żeby napić się dobrej kawy i posiedzieć w miłej atmosferze? :) Nie wolałbyś mieć takiego lokalu nieco bliżej? ;)

Arthua
zagląda od święta

Postautor: Arthua » wt 26 sty 2010, 7:29

no tak jak coś jest pod samym nosem to z reguły najtrudniej to zauważyć ;), przyznaję deeliciouss przegapiłem te info
AB, Solis166

Czeczenski
zagląda od święta
Sprzęt: Moka, Aeropress, Vibiemme Domobar Junior 2B + Ascaso I-2 steel

Postautor: Czeczenski » ndz 07 lis 2010, 11:47

Ehm... To mój pierwszy post na forum.
Tak się składa, że jestem ze stolicy Podlasia i od jakichś 6, może 8 miesięcy "uczę się kawy". Nie jest to jednak w moim mieście proste, bo pójść tu na kawkę zwyczajnie nie ma gdzie. W galeriach handlowych jakieś kawowe sieciówki typu Costa (zdarza mi się tam zajrzeć robiąc zakupy) i osławiony "Kopi Luwak" z jak dla mnie zbyt "wysoką" kulturą, w którym tak na prawdę nigdy nie piłem kawy, bo sam klimat (albo raczej mikroklimat) po prostu mnie odrzuca. Zresztą cały lokal nie sprawia wrażenia kawiarni, ale raczej pijalni piwa (piwo w kawiarni?!).

Chodzę po mieście jednak mało i nie zaglądam nowych lokali, które wciąż jak szalone pojawiają się w Białymstoku i istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że o jakiejś "kawowej perełce" zwyczajnie nie wiem...

Prawdę mówiąc piszę tego posta z nadzieją, że temat się ruszy i na forum ujawnią się jacyś Białostoczanie, którzy polecą miejsce w którym można się napić dobrej kawusi.

...tymczasem pozostaje mi na razie kawiarka... :)

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: baz » wt 30 lis 2010, 14:30

Kiedyś było dobre espresso w Pijalni Czekolady Wedla.
No i jak do tej pory nic się nie zmieniło. Jedyne miejsce gdzie można się napić w miarę dobrej kawy.

Awatar użytkownika
indi1984
Sprzęt: Wega Nova Anzola dell'Emilia

Postautor: indi1984 » wt 30 lis 2010, 21:24

A jakiej marki kawę tam podają?
Była Astoria Divina + Młynek Compak K-6 Nero Brillante
Była Astoria CKE + Młynek Compak K-6 Nero Brillante

Jest Wega Nova Anzola dell'Emilia + Młynek Wega Contacolpi

plonspio
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » wt 30 lis 2010, 22:53

Powrócili po krótkiej przerwie do ILLY.

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: baz » ndz 12 gru 2010, 15:39

Tiaaa
illy :) dzisiejszego popołudnia wpadłem na espresso, całkiem, całkiem, ale jakby trochę przykwaśnawe. Ostatnio jak piłem było zdecydowanie lepsze. Nie wiem sam od czego to zależy. Od baristki? Od świeżości kawki? A może od tego, co się jadło przed kawką? Tak, czy owak, jedyne miejsce w mieście, które można polecić.
Odnośnie "Kopi Luwak", to nie testowałem tam kawy, gdyż panujący tam klimat bardziej odpowiada pubowi niż kawiarni. Byłem tam raz jedyny, miast kawusi wziąłęm czeskie piwko. Smaczne i owszem.
Pozdrawiam.

klapouszek
zagląda od święta

Postautor: klapouszek » ndz 27 lut 2011, 21:56

Tez byłam w Kopiluwaku... i rzeczywiście wystrój wnętrza tego klubokawiarni, jak się opisują, nie zachęca do smakowania kawy:) I mimo wybrania się tam właśnie w tym w celu - zamówiłam inną propozycję z menu. Może ktoś inny się odważy;)

baz
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Re:

Postautor: baz » czw 03 mar 2011, 20:51

Tez byłam w Kopiluwaku... i rzeczywiście wystrój wnętrza tego klubokawiarni, jak się opisują, nie zachęca do smakowania kawy:) I mimo wybrania się tam właśnie w tym w celu - zamówiłam inną propozycję z menu. Może ktoś inny się odważy;)
Uważam, że nikt o zdrowych zmysłach się nie odważy;) Poza wspomnianym Wedlem, próbowałem niedawno kawki w hoteliku Villa Tradycja. Zamówiłem z odrobiną mleka, całkim wkusna;) Wyczuwalna robusta, ale niezbyt nachalna, całkiem niezła jak na białostockie warunki, przebijająca się przez mleczko kawka.

Awatar użytkownika
wok
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: AeroPress, Porlex, młynek Tchibo

Re: Gdzie na kawę w Białymstoku?

Postautor: wok » sob 23 kwie 2011, 17:13

Bardzo dobre espresso jest w Bella Vita na Rynku Kościuszki. Choć lokal nastawiony jest bardziej na desery, to moim zdaniem podają najlepsze espresso w mieście. Wspomniany wcześniej Kopi Luwak też jest bardzo ok.

Wróć do „Kawiarnie”