Gdzie na kawę w Białymstoku?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
marta.hapunik
zagląda od święta
Sprzęt: Nie mam

Re: Gdzie na kawę w Białymstoku?

Postautor: marta.hapunik » ndz 25 wrz 2011, 19:45

Z ciekawości... A wybralibyście się do nowo powstającej kawiarni prasowej, gdzie obok pysznej kawy moglibyście poczytać aktualną prasę? Czy jest na to zapotrzebowanie w Białymstoku?

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 25 wrz 2011, 20:55

Ale z kozim mlekiem....? ;) Skąd ten pomysł?
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

marta.hapunik
zagląda od święta
Sprzęt: Nie mam

Postautor: marta.hapunik » pn 26 wrz 2011, 9:36

Kozie mleko tylko jako alternatywa dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą pić krowiego!
Np. matki karmiące - sama wiem, jak czasem ciężko bez dobrej kawy.
A jak maluch nie toleruje białka mleka krowiego...

U mnie byłyby trzy opcje: mleko krowie, kozie i sojowe.
Dla każdego coś miłego :-)

Czeczenski
zagląda od święta
Sprzęt: Moka, Aeropress, Vibiemme Domobar Junior 2B + Ascaso I-2 steel

Re:

Postautor: Czeczenski » ndz 04 gru 2011, 16:03

No i jak do tej pory nic się nie zmieniło. Jedyne miejsce gdzie można się napić w miarę dobrej kawy.
Piłem tylko raz... Zimne espresso (owszem z Illy)... pfu... niedobre. Więcej się nie skuszę. Ale lody da się tam zjeść dobre.

skarbimirek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: nie mam

Postautor: skarbimirek » ndz 22 sty 2012, 22:30

Jutro się wybieram na kawę do Czerwonego Fortepianu, może ktoś był już w tym lokalu i mógłby się podzielić wrażeniami?

patrycja
Sprzęt: SAMSUNG

Postautor: patrycja » pt 23 mar 2012, 11:06

Ja również mogę polecić kawę w Bella Vicie. Mimo, że miejsce nastawione jest na lody to kawa jest naprawdę świetna. Po rozmowie z kelnerką dowiedziałam się, że mają włoskie ekspresy, a mieszanka pochodzi z małej palarni pod Neapolem (opalanej drzewem) i została zrobiona specjalnie dla nich. Mają też duży wybór kaw mrożonych i z alkoholem, ale też Red Espresso i kawę bezkofeinową. Polecam!

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 23 mar 2012, 13:54

...w Bella Vita :). Gdy tylko będę w Białymstoku, wpadnę na kawę. Mała palarnia pod Neapolem... to raczej mała sprzeczność ;).

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura F50 II+Graef CM80+tygielek+ekspres przelewowy

Re:

Postautor: gromog » śr 26 wrz 2012, 20:52

woocash_1984 - dlaczego pytasz o kawiarnię w Białymstoku? Czy to znaczy, że jesteś w stanie przejechać te 60 km z Hajnówki żeby napić się dobrej kawy i posiedzieć w miłej atmosferze? :) Nie wolałbyś mieć takiego lokalu nieco bliżej? ;)
no tak zawsze można na stacji Orlen.

A przy okazji zapytam, czy jest w Białymstoku lub okolicach jakaś palarnia kawy? bo cosik nic się nie wygooglało. W lubelskim mają palarnie a u nas bieda, chociaż ostatnio zaskoczony byłem sklepem z ekspresami Nivona w Makro i nawet gdzieś Jurę sprzedają, a już myślałem, że tylko marketowe ekspresy są dostępne.
ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!

gitli
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Baby Dose, MM

Postautor: gitli » śr 26 wrz 2012, 22:15

Przecież w okolicy jest najbliżej znana palarnia w Polsce! Sido z Suwałk! :smiech:
Nawet 100 % arabicę mają :)

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: gromog » pt 28 wrz 2012, 8:55

Suwałki to nie okolica a biegun północny, tam to już białe niedźwiedzie chodzą.
a Sido to była kawa, tylko mordę wykręcało jak się piło, jak by nie było to w dobrym okresie wystartowali i niezły interes zrobili, słyszałem o takich "pasjonatach" kawy, że o innej nie chcą słyszeć...
ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 28 wrz 2012, 9:15

Możecie sobie z tego robić żarty, ale w naszym mieście stoją dwa wielkie pięciogwiazdkowe hotele made by Sido. O innej kawie tam oczywiście słyszeć nie chcą.

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: gromog » pt 28 wrz 2012, 14:05

Gdybyś antonio startował w 91r, to byś teraz miał taką palarnię że włosi by wymiękali, ale niestety Sido kształtowało gusta polaków i mamy co mamy

rocco
Sprzęt: De Longhi

Postautor: rocco » pt 01 lut 2013, 15:53

Ja uwielbiałem zawsze zajeżdżać do kawiarni którą zamknęli w Galerii Białej, naprzeciw Media Marktu, mieli tam ogromnych rozmiarów caffe latte. Niestety już nie ma.
A teraz zajeżdżam po drodze na latte do Quattro, też jest duża, niedrogo kosztuje no i lokal też w porządku. Ale szukam też jeszcze innego miejsca, więc może znacie jakieś?

kawiarniana
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Szeherezada i Kenwood kMix

Postautor: kawiarniana » śr 06 lut 2013, 13:05

Czytam i oczom nie wierzę. Zapytanie było o kawiarnie a padły propozycje deseroni, piwiarni, pijalni czekolady i innych lokali które kawę serwują tak jakby przy okazji a o kawiarni z krwi i kości nikt nie wspomniał. Otóż ja wszystkich będących w Białymstoku przejazdem lub też mieszkańców, którym ta kawiarenka umknęła zapraszam do Pożegnania z Afryką przy ulicy Waryńskiego. Tam na dobre rozsmakowałam się w kawie i odkryłam ja na nowo. Kawiarenka ma bardzo przyjemny klimat "iście kawowy". Bo to nie tylko kawiarnia ale i sklep z kawa, który sprzedaje setki gatunków kawy (ciemno i jasno palonej), (robusty i arabiki a także ich mieszanek). Każda filiżanka kawy przyrządzana jest od podstaw począwszy od zmielenia ziaren w specjalnym młynku. Nie ma tu mowy o masówce. Choć na kawę trzeba czekać dłużej niż w Coffe Heaven to warto. To jest jak ceremoniał który warto odbyć. Można wybierać z kaw z całego swata. Polecam! Tu możecie zobaczyć jak wygląda w środku:
http://www.pozegnanie.com/index.php?menu=shoplist&id=2
Ostatnio zmieniony czw 07 lut 2013, 10:19 przez kawiarniana, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
RafauCaffeine
Sprzęt: Żodyn
Kontaktowanie:

Postautor: RafauCaffeine » śr 06 lut 2013, 22:36

Kawiarniana. Nie chce wyjść na hejtera... ale w Pożegnaniu nie ma świeżej kawy :/
Kawa którą piłem z tejże sieciówki jest po prostu strasznie stara i zwietrzała..
Picie takiej kawy pozbawione jest sensu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mistrz Polski w paleniu kawy 2018
Head Roaster Java Coffee Company

Wróć do „Kawiarnie”