Kawiarnie mobilne

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Re: Kawiarnie mobilne

Postautor: zbignes » pt 16 mar 2012, 20:41

Wybiera się taką trasę aby zawsze z górki i zakręty tylko w prawo :wink:

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » pt 16 mar 2012, 21:20

Ale jakie korzyści zdrowotne :mrgreen:.

raro
Sprzęt: nie mam

Postautor: raro » sob 17 mar 2012, 21:44

ma przekladnie przy wadze 400 kilo normalnie się jedzie

raro

Postautor: raro » sob 17 mar 2012, 21:47

można jeszcze założyć wspomaganie elektryczne do tego kawobicykla robimy przeróżne zabudowy mobilne granosdecafe

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » wt 20 mar 2012, 0:11

raro... proszę... nie pisz postu pod postem. Edytuj pierwszego posta jeśli chcesz coś dopisać. I staraj się pisać z polskimi znakami.
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

pabelosik
Sprzęt: Faema Smart A2 + Mazzer

Postautor: pabelosik » czw 12 kwie 2012, 13:30

Może troszkę pomogę bo sam prowadzę mobilną
Więc tak ktoś pytał jakie są wymogi sanepidu? Ogromne a jednocześnie banalne i niezwykle głupie... jeżeli ma być punkt mobilny np w namiocie to "coffe bar " musi posiadać kółka , oraz miejsce na zmagazynowanie produktów do przygotowania napoju. Woda czysta musi być odgrodzona od wody brudnej , zlewu/umywalki nie potrzeba , mile widziana lodówka na mleko/bitą śmietanę. Do sprzedaży niestety ale tylko i wyłącznie kubki jednorazowe. Dobrze jest znaleźć kogoś w okolicy kto chociaż na papierze udostępni nam dojście do toalety. No i wiadomo opis mycia sprzątania i konserwacji. Panie z sanepidu przychodzą na odbiór nie robią większych problemów przynajmniej u mnie w mieście.

Jeżeli mobilna kawiarnia ma być w pojeździe to z tego co wiem wymagania są głupie bo ma mieć kółka ale nie może jeździć prze niemożność przemieszczania rozumie się np przypięcie pojazdu do drzewa , podłożenie czegoś pod pojazd co spowoduje oderwanie kół od ziemi i zrozum to człowieku :). Pozostałe wymagania jak wyżej osobno woda czysta z brudną itd

Co do jakości podawanych napojów jak w przypadku normalnych kawiarni zależy jak trafisz ale w 100% od osoby obsługującej usłyszysz że "100% arabica wypalana w zaprzyjaźnionej palarni na specjalne zamówienie szefa" Bo taka regułka została wprowadzana przez jedną z większych polskich "sieć" mobilnych kawiarni , jak chcesz sprawdzić jakie chłop ma pojęcie zapytaj czy mają coś z robustą i czemu nie ? i tutaj rozmowa się urwie. Jeżeli masz farta faktycznie trafisz na kawę z palarni ale nie licz na nic innego jak możliwie najtańsza pozycja z danej palarni. Ja osobiście po otwarciu własnej mobilnej ciągle szukam czegoś co zagości na stałe przerabiałem już trochę kaw ale nic nie znalazłem może ma ktoś coś do polecenia chętnie spróbuje

suzou
zagląda od święta

Postautor: suzou » sob 21 kwie 2012, 19:07

a ja mam cos takiego:)

tu był link do strony mobilnej kawiarni, ale go nie ma!//ignacy

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » sob 21 kwie 2012, 19:41

Brawo, najfajniejsza to jest bez wątpienia dziewczyna z pierwszej fotki :wink:

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » sob 21 kwie 2012, 19:58

@suzou - jeżeli chcesz się z nami podzielić swoimi doświadczeniami z chęcią wszyscy poczytają - jak wyglądał odbiór kawiarni przez sanepid, jak jest z wodą, prądem, zlewkami, jak to w ogóle się przyjęło etc. bo tego właśnie dotyczy ten wątek.

W przeciwnym wypadku uprzejmie proszę o nie zaśmiecanie forum bezwartościowymi wpisami o charakterze komercyjno-reklamowym, szczególnie przez osoby, nie uczestniczące w życiu forum :bat:
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

suzou
zagląda od święta

Postautor: suzou » pt 27 kwie 2012, 11:03

wydaje mi się, że zanim zacznę cokolwiek pisać, najpierw trzeba pokazać ludziom o czym mowa,
trzeba także poczekać na pytania zainteresowanych ale żeby one mogły się pojawić trzeba głośno powiedzieć, że chodzi o Tornado Cafe

Panie Igacy, chyba przewrażliwiony Pan za bardzo.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » sob 28 kwie 2012, 16:00

Panie suzou, Pan ignacy nie jest przewrażliwiony. Póki co, suzou, skupiasz się na reklamie, niczym innym...
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

suzou
zagląda od święta

Postautor: suzou » pn 07 maja 2012, 14:50

jeśli ta pusta wymiana zdań ma być reklamą mojego biznesu to rzeczywiście, chyba to wszystko wykasuję

pepek1000
zagląda od święta
Sprzęt: faema, ciśnieniowy

Postautor: pepek1000 » pt 11 maja 2012, 0:49

witam,
mam pytanie odnośnie zasilania takiej kawiarni mobilnej, bo energii jest trochę potrzebne?
jak jest z ekspresem w zimie tzn czy wszystko działa ok na Świeżym powietrzu przy temp minusowych czy lepiej odpuścić w takie dni
i jeszcze chciałem zapytać o dzienna przepustowość tzn ile kaw jesteś w stanie zrobić i jaki jest popyt
będę wdzięczny z te odp :)
pozdr Pepe

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pt 11 maja 2012, 11:49

Jak masz na gaz ekspres, to i możesz mieć sam akumulator na działanie elektroniki...
Z tego co pamiętam a moje ręce dobrze pamiętają, to przy -25*C rano i -15*C w dzień na słońcu wszystko dawało radę. Gorzej z rękoma i ściereczką, która po przelaniu wrzątkiem po 5 min zamarzała.
Ekspres potrzebuję dużo prądu jesli masz możliwość przyłącza do prądu to najlepiej trójfazowy i dobrze mieć ze 100m kabla. :)

Co do przepustowości, zdarza się w 3h zrobić 1500zł a zdarza się w 12h zrobić 120zł...

fux
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Izzo ALEX Duetto & MACAP M4D, tygielek

Postautor: fux » pt 11 maja 2012, 11:54

Ekspres potrzebuję dużo prądu jesli masz możliwość przyłącza do prądu to najlepiej trójfazowy i dobrze mieć ze 100m kabla. :)
To ile taki ekspresik pobiera prądu???
To on na 380V chodzi?

Wróć do „Kawiarnie”