Wrocław

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Re: Wrocław

Postautor: Felini » sob 01 cze 2013, 16:33

cappuccino pewnie w końcu będzie ok
Może i tak, ale zamiast czekać wolę pójść tam, gdzie jest w miarę dobre już teraz.

Zgadzam się, że wystrój Sufi był bez wyrazu, jednak kawy robili dobre; i espresso, i mleczne, i alternatywne.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 01 cze 2013, 17:20

Przecież Cię nie zaganiam na siłę do Lotu Kury. Jasne, że możesz iść, gdzie zechcesz. Nie pijam mleka, więc nawet nie próbowałem tam cappuccino, tak jak nigdzie nie próbuję cappuccino. Spróbowałem tylko espresso, raz jednego dnia, raz następnego. Raz było bardzo fajne, zrobione przez chłopaka z bródką, bruneta. Następnym razem było gorzej, bo espresso zrobiła niezbyt wtajemniczona dziewczyna, o włosach koloru blond ;). A przy okazji: czy sprzedajesz jeszcze tego French Pressa? ;) Gdybym teraz był we Wrocławiu, i gdybym w Pestce zastał Michała (brodatego i łysego), na pewno tam bym się udał na kawę, na kawę alternatywną, rzecz jasna.

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » czw 27 cze 2013, 17:47

W zeszłym tygodniu zostałem poczęstowany cappuccino w Monsieur cafe na ul. Więziennej, akurat ćwiczyli latte art.
Nigdy bym tam nie zapytał o kawę bo lokal ma jakby inny charakter; widać na zapleczu konkretną kuchnię, są piwa z małych browarów.
Przy rozmowie z baristą dowiedziałem się, że właściciel nie kładzie zbytnio nacisku na kawę i pozostawia obsłudze wolna rękę.
Mieszanka Musetti, espresso nie piłem, ale spróbuję następnym razem.

Taho Cafe
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Iberital, Fracino, Daniel Moser, Nuova Simoneli
Kontaktowanie:

Postautor: Taho Cafe » pt 19 lip 2013, 15:56

Zapraszam do spróbowania espresso w BWA na Wita Stwosza 32. Można popijać kawkę w starych pomieszczeniach pałacu Hitzfeldów i przy okazji zwiedzać galerie Awangarda :)
Załączniki
Taho Cafe w BWA Awangarda.jpg

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 19 lip 2013, 17:12

Herr Ottmar Hitzfeld to (Szwajcar? tak deklarował się w licznych wywiadach) były trener Borussi D, Bayern M a zapraszasz do Pałacu Hatzfeldów :kwiat: Jedna literka a czyni różnicę :wink: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Hatzfeld%C3%B3w

Taho Cafe
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Iberital, Fracino, Daniel Moser, Nuova Simoneli
Kontaktowanie:

Postautor: Taho Cafe » pn 22 lip 2013, 12:40

Herr Ottmar Hitzfeld na pewno nie miał pałacu we Wrocławiu a już na pewno nie na Wita Stwosza a więc wprowadzić kogoś w błąd było by ciężko :)

Awatar użytkownika
kubak1988
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: ECM Casa Prima + Compak K6, Zelmer Torrido, Krups EA 8050, Nespresso, Aeropress, Hario Dripper
Kontaktowanie:

Postautor: kubak1988 » sob 17 sie 2013, 11:39

Dobrze wczoraj widziałem, że Cafe Pestka to też już przeszłość?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 17 sie 2013, 13:17

To byłoby smutnym potwierdzeniem moich spostrzeżeń o trudnych realiach prowadzenia takich ambitnych i dość wzniosłych przedsięwzięć.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » sob 17 sie 2013, 21:25

Nie wiadomo co tam się stało, ale z trzech kawiarni na Nadodrzu, które na poważnie zajmują się kawą, Pestka miała najmniej fortunną lokalizację i największy metraż...
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
picasso83
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ekspres: Ascaso Dream :)
młynki:Eureka Mignon niebieska, Hario Slim, Tiamo Slim
Clever Dripper, filtr wietnamski Phin, Aeropress, Tygielek, Chemex, Bialetti Moka Exress

Postautor: picasso83 » śr 30 paź 2013, 11:57

Byłem ostatnio we Wrocławiu i przetestowałem kilka kawiarni. Nie rozumiem pochlebnych opinii na forum dla kawiarni Szajba. Espresso i cappucino jakie tam wypiłem to była totalna porażka. Kawa źle przygotowana, ziarna też jakieś ciemniej palone-co najwyżej średniej albo i niżej klasy, długo trzeba było czekać na kawę mimo tego, że w kawiarni prócz mnie i mojej dziewczyny były może ze 4 osoby !! Kawę przygotowywała jakaś kobieta o włosach w kolorze blond. Jedynie wystrój lokalu jest znakomity. Zupełnie inne odczucia mam odnośnie kawiarni Rozrusznik i Bema Cafe. Kawy w obu lokalach są wybitne, dostępne alternatywne metody zaparzania (w Bema Cafe piłem jakąś Etiopię z Chemexa- coś fantastycznego!!). Te lokale z czystym sumieniem polecam. Zdecydowanie 2 najlepsze kawiarnie we Wrocławiu, z lekkim wskazaniem na Bema Cafe :)
Espresso: Meraviglioso od Antonia
do dripa: ambrozja Etiopia Yirga Cheffe Kochere od Antonia

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 30 paź 2013, 12:15

Pochlebne opinie sięgają paru lat wstecz. Szajba to przede wszystkim fajny pub na długie wieczory, a nie kawiarnia third wave. Ziarna jakie tam mają, muszą być stosowne do koloru włosów :). Nie wiem co teraz się tam zaparza, ale wiosną jeszcze było całkiem OK.

Awatar użytkownika
dirter
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Codziennie coś nowego
Kontaktowanie:

Postautor: dirter » wt 05 lis 2013, 8:36

Kawy w obu lokalach są wybitne,
- no tu to już trochę pojechałeś. Owszem ziarno dobre, zaparzone poprawnie, lub bardzo dobrze ale do poziomu wybitnego to jeszcze nikt we Wrocławiu nie doskoczył i nieprędko to nastąpi. Tak tylko dla pełnej jasności łapię za słówka, bez urazy oczywiście :)

Pozdrawiam,
Maciek

Awatar użytkownika
picasso83
Sprzęt: Ekspres: Ascaso Dream :)
młynki:Eureka Mignon niebieska, Hario Slim, Tiamo Slim
Clever Dripper, filtr wietnamski Phin, Aeropress, Tygielek, Chemex, Bialetti Moka Exress

Postautor: picasso83 » wt 05 lis 2013, 12:13

Takie było moje odczucie, które zresztą było podparte porównaniem z kawami wypitymi w dobrych kawiarniach warszawskich jak np.Kawki na Stawki, Kofeinna czy Filtry Cafe. W moim odczuciu kawy zaparzone we wspomnianych kawiarniach wrocławskich pochodziły z ziaren Speciality i zaparzone były zgodnie ze sztuką kawową. Smak był obłędny, więc podtrzymuję swoje poprzednie odczucie, że kawy w obu wspomnianych lokalach były wybitne :) Bez urazy oczywiście ;)
Espresso: Meraviglioso od Antonia
do dripa: ambrozja Etiopia Yirga Cheffe Kochere od Antonia

gatim
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: gatim » śr 06 lis 2013, 9:11

O Cafe Targowa pewnie już wszyscy słyszeli, ale teraz oprócz rewelacyjnej kawy na 8m2 można rozkoszować się właśnie odrobiną sztuki... nie ma to tamto dostrzegli to też reporterzy Breaking Muse. http://www.youtube.com/watch?v=gMwTkRgYKa4
Barsta zdradza tez wszystkim gdzie nauczył się robić kawe... na szczescie żartem choć pewnie nie jeden "barista" tak właśnie się "nauczył" tej sztuki.

Mam jednak ciekawszą wiadomość, Filip był u mnie w Oslo w odwiedzinach i przywiózł do Wrocławia kilka znakomitych kaw, które można już dziś wypróbować na miejscu.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Smacznego.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
**kawa moja wspaniala kawa**
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Astoria Divida - 3 grupy
Faema Emblema - 3 grupy
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » pt 07 lut 2014, 12:49

Od listopada we Wrocławiu na ulicy Szewskiej w Instytucie Historii Sztuki działa kawiarnia Cafe Sztuczki, którą polecam odwiedzić. :wink:
Przemiłe dziewczyny, które prowadzą ten lokal, serwują szeroką gamę kaw na wysokim - smacznym poziomie - od espresso po alternatywy: drip, aeropress, chemex etc., na bazie ziarenek od Coffee Proficiency, Kofii Brandu, ale też zagranicznych palarni - berlińskiej Bonanzy, Five Elephant...

Ciekawą akcją jest połączenie sił wrocławskich kawiarni (które były już opisywane na forum: Cafe Sztuczki, Cafe Rozrusznik, Lot Kury, Cafe Targowa) - alternatywna karta pt. "Droga do dripa". Polega to na tym, że pijąc dwie alternatywy w poszczególnych kawiarniach biorących udział w akcji, zbiera się "punkty". Po uzbieraniu odpowiedniej ilości kawa w dowolnej z kawiarni - gratis.

Obrazek
(Zdjęcie pochodzi z facebookowego profilu kawiarni Cafe Sztuczki, nie jestem jego autorem)
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Wróć do „Kawiarnie”