z jakiej takaniny fotele do kawiarni

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
kama
Sprzęt: la cimbali

z jakiej takaniny fotele do kawiarni

Postautor: kama » pt 27 lip 2012, 12:02

witam, od październka chce otworzyc kawiarnie. Jestem na etapie zamawiania foteli moze mi ktos podpowie z jakiej takaniny (materiału) maja byc te fotele? nie chce zeby to byla eko skóra bo pewnie z czasem się wykruszy a fotele skórzane sa strasznie drogie (potrzebuje ich 28 szt)> Przydała by się jakas tkanina która w razie zachlapania łatwo się umyje i wrazie sprania jakiejs plamy kolor w tym miejscu się nie wytrze.
Ostatnio zmieniony pt 27 lip 2012, 14:54 przez kama, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Geralt0073
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Re: z jakiej takaniny fotele do kawiarni

Postautor: Geralt0073 » pt 27 lip 2012, 13:47

Nie podałaś nawet jak ma wyglądać kawiarnia, więc jak ktoś ma ci pomóc w wyborze materiału. Poza tym jaki jest wybór tych tkanin?

Ps. Polskie znaki i znaki interpunkcyjne nie bolą.
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pn 30 lip 2012, 17:34

Uprzejmie proszę o nie zakładanie dwóch identycznych wątków...
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » pn 30 lip 2012, 21:57

Ogólnie gratuluję tematu... :)
Nie licząc sprzętu kawowego, kawy i sposobu parzenia i podawania.. to takiego tematu.. się tu nie spodziewałem.. :)
..ale może nie słusznie.. choć myślę, że z tej dziedziny tu nie będzie zbyt wielu specjalistów..
Co do tkanin to pewnie obecnie takie są..
.. ale termin otwarcia jest myślę bardziej ryzykowny niż tkaniny..
módl się już o dobrą pogodę, pachnącą od wejścia kawę i przygotuj sporo ulotek i zaproszeń..
Bo po wakacjach i w zimnie i deszczowe popołudnia nie wielu ludzi chce wychodzić z domu.. o ile to nie jest ścisłe centrum zabytkowego miasta..

Awatar użytkownika
Ramirez
Kontaktowanie:

Postautor: Ramirez » pn 30 lip 2012, 22:30

Dla Gości, to, na czym się siedzi (i jak się siedzi) jest niemal tak samo ważne, jak to, co się je lub pije.
Eko skóra nie jest najgorszym rozwiązaniem (z mojego doświadczenia - pierwsze oznaki kruszenia po ok. 2 latach i to tylko na bardzo znikomym procencie mebli). Warto kupić takie meble, które mają osobne siedziska (dające się odłączyć), czy to fotele, czy krzesła - zawsze można je wtedy obić ponownie ewentualnie dostosowując do zmian w wystroju/kolorystyce lokalu. Dobrze, jeśli producent jest na terenie Polski i możesz u niego zamówić dodatkowe krzesła - dokładnie takie, jak już kupiłaś, ewentualnie masz szansę na dosłanie materiałów do reparacji..
Zawsze możesz pójść w stronę solidnych krzeseł drewnianych i uzupełnić je poduszkami (wszystko zależy od wystroju).
Ważne - solidnych krzeseł - nie da się kupić tanio, a z znanej, skandynawskiej, sieci meblarskiej krzesła klasyczne się nie nadają - zresztą w większości mają to podane w specyfikacjach, że nie są dostosowane do gastronomi. Co ciekawe - krzesła składane, bodajże po 24,99 zł - pod względem wytrzymałości i wygody sprawdzają się świetnie (ale chyba nie o takie krzesła Ci chodzi)..
Niesamowite miejsca..
Niezwykli ludzie..
Klubokawiarnia Grawitacja
Kawiarnia Kafka
Warszawskie Powiśle.

Awatar użytkownika
Fizgig
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: Fizgig » wt 31 lip 2012, 23:13

A może takie cudo?
fotel
A tak swoją drogą Ramirez to by nieźle wyglądało w Kafce :D

Awatar użytkownika
Ramirez
Kontaktowanie:

Postautor: Ramirez » wt 31 lip 2012, 23:27

wygląda fajnie, ale niestety tylko w salonie w doku.. Do lokalu potrzebujesz mebli zwartych i ergonomicznych, takich, które zajmują mało miejsca i są wygodne..
Niesamowite miejsca..
Niezwykli ludzie..
Klubokawiarnia Grawitacja
Kawiarnia Kafka
Warszawskie Powiśle.

Wróć do „Kawiarnie”