Szkodliwosc kofeiny

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
MartaHa
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Re: Szkodliwosc kofeiny

Postautor: MartaHa » wt 07 lut 2017, 16:17

kawa jak wszystko w małych ilościach wpływa pozytywnie na organizm. Najlepiej jest ją pić bez mleka. Ale niestety nie umiem, uwielbiam kawę z różnymi oddatkami. Wiem że taraz część z was myśli "jak można tak bezcześcić ten boski napój"... nie trafiłam jeszcze na ziarna, któRe by mi smakowały bez dodatków

rafal96
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: MCE EVD1

Postautor: rafal96 » pt 03 mar 2017, 22:22

hej blondas masz racje. nie dajcie się zwieść, to pseudomarketingowy bełkot przedstawicieli firm które handlują napojami pseudoenergetycznymi. Napoje te powstają w procesie chemicznego odsączania, przesączania dyfuzji i ch.... wie czym jeszcze. A kawa, kawa to napój stworzony przez naturę z rośliny gdzie palec Boży jest umoczony a nie tam jakaś syntetyczna kofeina. Energetyk = blleeeeeeeeeee.

Karmelowiec

Postautor: Karmelowiec » pt 07 lip 2017, 8:37

Kawa jest zdecydowanie najzdrowszym źródłem kofeiny. Wiadomo, że nadmiar szkodzi, ale tak jest ze wszystkim. Nie polecam picia "energoli", bo to właśnie one zawierają w sobie najwięcej świństwa.

weronika734

Postautor: weronika734 » czw 24 sie 2017, 11:10

Kofeina znajduje się również w herbacie, ziarnach kakaowca. Także trzeba uważać, żeby nie spożywać jej w nadmiarze, bo nie tylko kawa jest jest źródłem :)

Wróć do „Inne”