Yerba mate

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
Psotka2013
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Yerba mate

Postautor: Psotka2013 » pn 24 lut 2014, 21:07

Wiecie, gdzie można kupić Yerba-matę?

Nurni
zagląda od święta

Re: Yerba mate

Postautor: Nurni » wt 25 lut 2014, 14:01

w sklepie spożywczym stacjonarnym, w sklepie internetowym , itp

Kawowski
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: Kawowski » pn 24 mar 2014, 13:50

A czy jest jakaś yerba którą polecacie?

Misio1973
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Jura z7

Postautor: Misio1973 » wt 25 mar 2014, 0:32

Rosamonte jest sprawdzona i zawsze dobra a osobiście lubie takie z dodatkiem ziół lub owoców

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » pt 28 mar 2014, 20:16

Rosamonte własnie nie zawsze jest dobra, czasami podjeżdza pleśnią leśną i mchem, co mi nie odpowiada ;) Poza tym nie wierze w nie szczelnie pakowane paczki z których się pył sypie ;) Spróbuj po kolei - La Merced Del Campo, Amandy Niebieskiej Sin Palo i Kraussa zielonego bodajże i tego drugiego organicznego. Chyba że podwędzane wolisz, znaczy w dymie suszone... to La Merced Barbequa jest najsensowniejsza...

arekdymek
Sprzęt: W pracy De Dietrich DED1140X

Postautor: arekdymek » sob 29 lis 2014, 20:42

Ja kupuję w małych paczkach po 50 gram różne smaki. Nie mam jednego ulubionego.

ZibiT

Postautor: ZibiT » wt 03 lut 2015, 13:58

Ja polecam Mate Green Frutas, dobra jakościowo w przystępnej cenie, naturalny smak:)

Kasper.K
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Postautor: Kasper.K » wt 03 lut 2015, 18:40

La marced to najwyższa półka, bardzo dobre wszystkie, barbacua chyba najbardziej mi smakuje. Kraus organiczny to kompletnie co innego, zupełnie inny smak, moje pierwsze wrażenie po yerbach typu Pajarito, Rosmaonte, Amanda, Pipore było takie że to nie yerba... Jakaś trawiasta taka, mi nie smakuje. Tak samo green frutas, też bezdymnie suszona, nie ma smaku klasycznej yerby. No i sin palo/despalada (czyli bez patyczków) tez inaczej smakują, są mocniejsze kup na początek con palo/elaborada (czyli listki i patyczki) Pajarito albo Amandę (plantacje Amandy założone przez polskich osadników) - to najbardziej klasyczne smaki. Żadnych smakowych czy ziołowych - najpierw skosztuj prawdziwej yerby. Jest kilka forum o yerbie i masa sklepów internetowych. Radzę tam poszukać, a nie iść po najmniejszej linii oporu. Aha i nie kupuj w kawa czy herbata tej Cejrowskiego. To zwykła Pipore albo Rosamonte (słabsza) pakowana w torebki kawa czy herbata (czy jak tam się ten sklep nazywa) i kartony Cejrowskiego. Zwykłe naciąganie. No i patrz na datę świeżości, im świeższa tym lepsza.

tantal
Sprzęt: Delonghi venetto

Postautor: tantal » śr 04 lut 2015, 0:53

Ja polecam Taragui Sin Palo (granatowa). W niej jest moc. Dodatkowo jedna z tańszych despelad. Smakowo ciężka , moja ulubiona.

Wróć do „Inne”