Jak przejść z białej kawy na czarną?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic

Re: Jak przejść z białej kawy na czarną?

Postautor: fraisse » ndz 15 maja 2011, 6:55

Nie sądzę,żeby moim celem było podbicie tematu to po pierwsze.
Po drugie skoro napisałam ten wątek ,to chyba wypada napisać ,że skorzystałam z rad i zakupiłam w moim przypadku Starke Venna nie patrząc na to,że jest to trzeci z rzędu post.O tym jakie ziarna już pisałam wcześniej.Używam Sumatry.
Wrażenia smakowe,no cóż Sumatra w latte jest o niebo lepsza...Nie słodzę i kawa czarna no cóż nie przemawia do mnie dalej choć piję dwie dziennie i daję radę z bólem patrząc na tatę pijącego cappuccino.Co najważniejsze mój organizm czarną kawę przyjął bardzo dobrze i na razie nie próbuje podawać mu latte.Pozdrawiam.
'' Proszę o filiżankę pani wyśmienitej gorącej wody z tymi brązowymi otrębami. No, chyba że jakimś cudem zaczęła pani sprzedawać prawdziwą kawę.'' Tak powinniśmy zamawiać kawę w wielu kawiarniach...

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 11 lip 2011, 13:01

Często piję capu gdyż podkreśla się w nim nutka orzechów, którą po prostu kocham! ;) Kiedyś pijałem tylko capu ale z tego co zauważyłem najłatwiej z białej na czarną przejść stopniowo, a w moim przypadku najlepiej to działało razem z Aeropresem :) Wczoraj zrobiłem małą próbę i mama powiedziała: "ale ona delikatna - taka słodka" Także wg mnie dobre ziarno (w moim przypadku Agust Natura Equa) dobry młynek i aeropres to dobra recepta na delikatną czarną kawę którą z przyjemnością przełknę przez gardełko! :)

Awatar użytkownika
fraisse
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic

Postautor: fraisse » pn 11 lip 2011, 21:39

Hmm,szczerze ,troszkę się z tą czarną kawą bawiłam, nie przemawia do mnie.Tęsknie za dobrym latte...
'' Proszę o filiżankę pani wyśmienitej gorącej wody z tymi brązowymi otrębami. No, chyba że jakimś cudem zaczęła pani sprzedawać prawdziwą kawę.'' Tak powinniśmy zamawiać kawę w wielu kawiarniach...

maria.k
zagląda od święta
Sprzęt: Jura Ena9 , Moka Bialetti

Postautor: maria.k » wt 12 lip 2011, 10:34

Zacząć pić single :lol: , koniecznie świeże. Wtedy mleko szybko odchodzi w niepamięć.

Kielki_net
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: Kielki_net » śr 12 paź 2011, 19:38

Ja nie mam tego problemu,ponieważ od razu zacząłem pic czarną,bez żądnych dodatków cukru itd. Czyli tak jak powinno być:) Tylko ze nie wiem jak smakuje biała,kilka razy próbowałem,ale już zapomniałem. Jednak to nie ten sam smak...

Awatar użytkownika
Animator47
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Espresso Pure +i-mini+Moka+Aeropress+Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Animator47 » śr 12 paź 2011, 20:49

Ja nie mam tego problemu,ponieważ od razu zacząłem pic czarną,bez żądnych dodatków cukru itd. Czyli tak jak powinno być:) Tylko ze nie wiem jak smakuje biała,kilka razy próbowałem,ale już zapomniałem. Jednak to nie ten sam smak...
Możesz rozwinąć? ;)

balbinka
Sprzęt: nie mam
Kontaktowanie:

Postautor: balbinka » czw 20 paź 2011, 18:57

Też miałam z tym problem, ale stopniowo się przyzwyczaiłam.

Wróć do „Inne”