Magnez - jak uzupełniać?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Re: Magnez - jak uzupełniać?

Postautor: donkiszot » śr 12 cze 2013, 17:05

Jeśli mowa o zrównoważonej diecie, to jestem przekonany, że każdy dietetyk powie, że max jedna słaba kawa dziennie (w trybie codziennym, ale lepiej rzadziej). Zgadzam się, że i kilka kaw dziennie można, ale na bank to już z równowagą nie ma nic wspólnego i warto organizm wspomóc (nie szkodząc mu przy tym).

Awatar użytkownika
Blondas
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Re: Odp: Magnez - jak uzupełniać?

Postautor: Blondas » śr 12 cze 2013, 19:25

To, że powie maksymalnie jedna, nie znaczy że tak jest w istocie, chyba że będzie w stanie przytoczyć badania na poparcie tej tezy. Wiele twierdzeń dietetyków nie ma uzasadnienia. Niekiedy trudno przełożyć wyniki badań np.we Włoszech, bo u nich całą dieta jest inna, zatem duże spożycie kawy może się inaczej przekładać na zdrowie niż u nas. Wszystko też zależy kogo taka dieta ma dotyczyć, bo niewątpliwie człowiekowi z nadciśnieniem trzeba ilość karty ograniczyć. Może jutro poszukam jakichś badań na ten temat.
OK, poszperałem (czwartek) wśród abstraktów artykułów medycznych i w zasadzie nie ma podstaw by twierdzić, że spożycie kawy per se w liczbie ok 4 filiżanek dziennie jest szkodliwe. Są pewne dodatnie i ujemne skutki, ale zdrowotnie jest OK. Natomiast jest pytanie, co się z tym wiąże, tzn. picie większej ilości kawy może się wiązać np. z wypalaniem dużej liczby papierosów, jedzeniem dużej ilości słodyczy. Dlatego badania nad wpływem kawy na zdrowie są pod tym względem trudne, ze względu na te liczne zakłócające elementy, również ogólną dietę. Zapewne sporo osób pompuje w siebie kawę zamiast coś zjeść. Ale to nie wina kawy :wink:
Pozdrawiam
Piotrek

Abis
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: Abis » sob 09 maja 2015, 12:55

Drganie powieki, och to już przyzwyczaiłem :) Na razie magnez ze stoiska w markecie, chyba nie za bardzo pomaga.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 09 maja 2015, 18:10

Slowmag przez kilka tygodni wg zaleceń producenta. Chlorek magnezu też można wykorzystać, ale nieco inaczej...

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » ndz 10 maja 2015, 7:50

Dużo bananów i soku pomidorowego.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

annamaj

Postautor: annamaj » czw 10 lis 2016, 11:19

Magnez najlepiej przyswaja się w tłuszczach, więc najlepiej jeść go przy okazji tłustych obiadów. A najlepiej jest przyjmować go w naturalnej formie, czyli jeść sporo owoców i warzyw, szczególnie zielonych. Ogólnie trudno jest uzupełnić ten minerał jeśli pijesz sporo kawy, więc radzę by zrezygnować z używki.

olgabors
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: olgabors » wt 06 gru 2016, 8:19

jakie są objawy niedoboru magnezu? od jakiegoś czasu drga mi powieka i wyczytałam właśnie że to może być spowodowane niedoborem magnezu w organiźmie. Co będzie najlepsze na taką dolegliwość? Bo chyba same owoce nie wystarczą...

Malec100
Kontaktowanie:

Postautor: Malec100 » czw 14 gru 2017, 15:50

polecam liscie jarmuzuy albo suplementy z apteki

Wróć do „Inne”