Magnez - jak uzupełniać?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Magnez - jak uzupełniać?

Postautor: antonio » sob 02 lut 2013, 22:59

Kawa jest zdrowa ;). Owoce? Ileż ich można zjeść? Ileż kawy można wypić? Ile zdrowia sobie przysporzymy spożywając te zdrowe pokarmy? Głupie jest doszukiwanie się zdrowia w spożywaniu zdrowych pokarmów... Wkurza mnie nachalna reklama zdrowych rzeczy jakie muszę podobno sobie przyswoić by być zdrowym...

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » ndz 03 lut 2013, 0:31

Antonio, zlituj się... Jesteś przeciwko mleku, teflonowi, zdrowej żywności, niezdrowej żywności, kawie, kawie zielonej, kawie palonej zbyt ciemno (po włosku), zbyt jasno, kawie włoskiej, włoskim sklepom, polskiemu biznesowi, polskim kawiarniom i ich baristom, importerom/sprzedawcom kawy zielonej, sprzedawcom kawy na zachodzie, czekoladzie zbyt taniej, nowemu logo, pełnemu wyrażaniu swoich myśli i osądów, i chyba nawet szczepionkom :wink: Jest coś, co lubisz i popierasz? :kwiat:
Swoją drogą, to chyba połowa tego wątku nadaje się do kosza, bo ma się nijak do magnezu... :roll:
Nie! Nie bójcie się, posprzątam to :dymek:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » ndz 03 lut 2013, 1:28

Antonio, zlituj się...[...]
To ja chyba czytam inne forum. :o :roll: :D

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 03 lut 2013, 6:48

Cyrusie, nie jestem przecie przeciw. Jadam tylko to, co lubię czyli kawę ;). Wciąż chyba jest tu moje określenie: barista ekstremista.

Awatar użytkownika
Debby Marsh
Sprzęt: Zaparzacz do kawy :)

Postautor: Debby Marsh » śr 13 lut 2013, 19:44

A mi pomaga rozpuszczalny magnez Zdrovitt'u albo innej firmy :)

karolcia
Sprzęt: nie mam

Postautor: karolcia » czw 21 lut 2013, 15:14

Raz w tygodniu świeży szpinak z patelni, plus czosnek i jak mam pod ręką to parmezan. To załatwia sprawę. Aha i jak ktoś mnie częstuje tabletką musującą z magnezem to nie odmawiam:-)

dominik105
zagląda od święta
Sprzęt: DeLongi.

Postautor: dominik105 » pn 25 lut 2013, 10:43

Niestety obróbka cieplna powoduje, iż zawartość magnezu w szpinaku spada. Jeśli decydujemy się na owoce czy też warzywa, to powinny być one surowe. Warto zajadać się surowym groszkiem, a jeśli już coś gotować, to znacznie lepiej kaszę gryczaną albo fasolę, zawierają znacznie więcej magnezu. Ponadto magnez lubi towarzystwo białka zwierzęcego, lepiej się wchłania, więc taka fasola czy kasza podana z gulaszem, rybą, np. dorszem to doskonałe rozwiązanie. Warto też sięgnąć po orzechy laskowe :)
A czekolada, owszem, ale najlepsza i najzdrowsza jest ta z zawartością kakao powyżej 70%.
A preparaty, zawsze i wszystkim polecam Magne B6 albo wspominany magnez z Olimp.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » śr 27 lut 2013, 10:58

Ten napój z MonaVie, fajny ale za drogi, cena 3L tego to około 350zł, tymczasem codzienna porcja dla 2 os. to 250ml. Łatwo policzyć że te 3L starczą zaledwie na 12 dni. Czyli koszt miesięcznego zapasu napoju to prawie 900zł.

Awatar użytkownika
pafcio0
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Postautor: pafcio0 » śr 27 lut 2013, 13:42

Ten napój z MonaVie, fajny
Zdecydowanie się nie zgadzam. Z ciekawości zrobiłem mały 'risercz' i muszę powiedzieć, że ten cały napój to jedno wielkie naciągactwo. Agresywny marketing i manipulowanie klientem, mamienie przy użyciu cwanej retoryki.

Tysiąc razy zdrowsze od tego 'panaceum' są chociażby jednodniowe soczki typu typu marwit (nie mówiąc o tych wyciskanych w domu), bo nie są ani pasteryzowane, ani konserwowane chemią, w przeciwieństwie do tego 'biznesowego wytworu', który nie dość, że jest pasteryzowany, konserwowany, to jeszcze zrobiony z liofilizowanych owoców.
Może i sam bym kupił na spróbowanie, ale nie dałbym więcej jak dychę za litr. Bankowo koszt produkcji jest kilka razy mniejszy niż dycha.
Tego typu praktyki powinno się tępić. Ale cóż, człek istota naiwna.

Pora na banana, chemicznego :) Na zdrowie!

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » śr 27 lut 2013, 14:07

Tysiąc razy zdrowsze od tego 'panaceum' są chociażby jednodniowe soczki typu typu marwit (nie mówiąc o tych wyciskanych w domu)
Co racja to racja, ale też nie do końca. Zależy skąd te warzywa i owoce do wyciskania bierzesz.

Awatar użytkownika
karloszka
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: MOKA

Postautor: karloszka » śr 27 lut 2013, 17:03

piovit ma rację oraz jeszcze taka sprawa, że te acai chociażby są u nas w PL nie do dostania - pytanie-zagadka też, skąd MonaVie je bierze do produkcji soków, więc również pafcio0 może mieć rację. Pracowałam chwilę (na próbę) na soczkach świeżo wyciskanych, oni mają takie acai i inne acerole itd. i wypytałam z ciekawości skad są te owoce - manager mi powiedział, że jest jeden jedyny dostawca w Polsce takich owoców, są to owoce w postaci zamrożonej, w tabliczkach które (rzekomo) są niemodyfikowane, zbite w "kupę" i po prostu są w takich tabliczkach o kształcie i wielkości batona.

side
zagląda od święta
Sprzęt: Tygielek
Phin

Postautor: side » śr 12 cze 2013, 12:58

Duza zawartosc magnezu wystepuje w nasionach sezamu.
100g zawiera ponad 350mg tego pierwiastka.
http://www.ile-kalorii.pl/mineraly/nasi ... zony-d3609

A z sezamu jest robiona chalwa.
W pare minut można ja zrobic własnoręcznie.
Potrzebny jest tylko młynek/blender, miod, sezam i kawa :D
Przepis: http://www.mlodedrwale.pl/2008/04/14/przepis-na-chalwe/

Obrazek

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » śr 12 cze 2013, 14:21

Zauważyłem, że ktoś pisał o siarczanie magnezu. Otóż on nie służy to suplementacji w niedoborach, ale jest lekiem przeczyszczającym. Próba uzupełnienia nim niedoboru magnezu może...hm, skończyć się nie tak, jak się zamierzało. :gafa
Co do zawartości w jedzeniu, to wszystko co zielone zawiera go jako składnik chlorofilu, łatwo zapamiętać. Ponadto nieoczyszczone ziarna, kasze i strączkowe. A generalnie to spożywanie odpowiednio zrównoważonej diety nie powinno dawać niedoborów.
Pozdrawiam
Piotrek

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » śr 12 cze 2013, 15:14

Przy tych ilościach kawy, którą się tu wypija nie ma mowy o zrównoważonej diecie. ;)

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » śr 12 cze 2013, 15:32

A co to takie 5-6 kawek, w jedzeniu nie przeszkadza chyba? Załóżmy że jemy 4-5 posiłków i po każdym kawusia, i liczba się zgadza z założeniami. Toż kawę można nawet po sałatce śledziowej łyknąć.
Pozdrawiam
Piotrek

Wróć do „Inne”