Czas oczekiwania na espresso

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach, ale związane z kawą...
Majka88
zagląda od święta
Sprzęt: Nie mam

Czas oczekiwania na espresso

Postautor: Majka88 » wt 31 lip 2012, 15:47

Chciałam podzielić się swoim ostatnim doświadczeniem :lol: odnośnie "próby" napicia się kawy w 30tysięcznym. Mianowicie wchodzę do kawiarni i proszę o espresso a Pani na to, że trzeba będzie poczekać do godziny :shock: Z wrażenia zaniemówiłam i oczywiście podziękowałam. Następnego dnia z uporem maniaka postanowiłam odwiedzić powtórnie rzeczoną kawiarnię i znów zamówić kawę. Co usłyszałam ? Że dziś owszem, ale trzeba czekać 30-40 minut. Kolejny raz uprzejmie podziękowałam zajadając się pysznym lodem i wyszłam. Jednak moja ciekawość odnośnie kawy była coraz większa i po kilku dniach odwiedziłam kawiarniany przybytek z nadzieją na małą filiżaneczkę. I proszę Państwa -cierpliwość została nagrodzona :lol: ale jakież było moje zdumienie kiedy odkryłam dlaczego wcześniej nie mogłam tej kawy się napić. I tu honor uratował sam właściciel przyrządzający kawę w asyście personelu, któremu przy okazji zrobił szkolenie z obsługi ekspresu - a ja patrzyłam z niedowierzaniem, że można zatrudniać personel, który pracuje w kawiarni nie korzystając z ekspresu i dotarło do mnie wtedy, że tak długi czas oczekiwania był tylko próbą zniechęcenia klienta do złożenia zamówienia. Może ktoś ma podobne doświadczenia? Zraziłam się okropnie i dalej nie mam gdzie napić się kawy:( Pozdrawiam.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Czas oczekiwania na espresso

Postautor: antonio » wt 31 lip 2012, 16:02

Okropna historia...

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » wt 31 lip 2012, 17:50

A dobra była chociaż ta kawa? Bo znam wiele kawiarni w 600-tysięcznym mieście które nie kazałyby klientowi czekać godziny. Tam się po cichu robi kawę z neski na zapleczu.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Majka88
zagląda od święta

Postautor: Majka88 » wt 31 lip 2012, 19:47

Pytasz czy dobra? Najprościej porównam do tej, którą kupuje się na stacjach benzynowych - chociaż nie jestem znawcą kawy. Ale pomysły z kawą Nescafe? W sumie tanio i klient przyzwyczajony ponieważ większość moich znajomych pija taką właśnie kawę w domu:)

Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » wt 31 lip 2012, 22:05

To chyba nowy rekord czasu robienia espresso do księgi Guinessa!! :)
No proszę, a tu z nazwy niby wynika, że czekamy w sekundach - max czas liczymy w minutach z przyniesieniem.. :)
To i tak sukces, że był ktoś kto umiał jednak zrobić espresso.. /i to szef!/ i wiedział co to jest.. brawo!!
..ludzie myślą, że jak wydali na sprzęt to już reszta sama się zrobi - jak łosie z Fotografią - chodzą z lustrzankami
- a spytaj takiego czemu ten aparat nazywa się lustrzanką? ..pytanie typu jaką ma przesłonę też było by nietaktem.. :smiech:

Majka88
zagląda od święta

Postautor: Majka88 » śr 01 sie 2012, 13:40

A propos rodzaju podawanych kaw - przed chwilą usłyszałam historię od osoby pracującej w pubie, że klientka zamówiła kawę z ekspresu a podano jej "Kawę o Poranku" z sieci Biedronka :smiech: zabrakło kawy - więc pracownicy "użyczyli" własnej :D

Awatar użytkownika
Ka(wa)mil
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Hario V60

Postautor: Ka(wa)mil » sob 08 gru 2012, 16:31

Taki pracowni to skarb:) oddadzą swoje aby tylko zadowolić klienta:)

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » sob 08 gru 2012, 17:27

Mam chociaż nadzieję, że za darmo...
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » ndz 09 gru 2012, 8:18

Ja ostatnio wypatrzyłem w jednej pizzerii (miasto ok 50 tys) konkretny ekspres, wiec sobie pomyślałem ze spróbuję espresso, będę miał jakiś punkt odniesienia do tego co robię w domu. Więcej takich eksperymentów robił nie będę. Na moim DeLonghi wychodzi sporo lepsza a na Gaggi u mamy to już bez porównania. Tyle że zbliżał się koniec pracy (godz 21) i pewnie ekspres był już dawno wystudzony a kawkę przynieśli niezwykle szybko. Nie wiem ile czasu nagrzewają się takie kombajny, ale myślę ze ten grzał się do zgaśnięcia diody :) Myślę, że większym problemem była świeżość ziarenek...

Wróć do „Inne”