Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Spotkania, zloty, mistrzostwa, ogłoszenia o imprezach kawowych
Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » ndz 11 sie 2013, 22:16

Dziś jest 11.08.2013 r. Dokładnie za dwa miesiące zaczyna się III Festiwal Kawy. Impreza odbędzie się w dniach 11 - 13.10.2013 r w Centrum Kongresowo - Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich w Łodzi przy Al. Politechniki 2. Tym razem w poszerzonej formule o herbatę i czekoladę pod nazwą FESTIWAL KAWY, HERBATY i CZEKOLADY 2013.
Kolejna edycja, to nowe wyzwanie oraz planowany kolejny etap rozwoju tej imprezy. Festiwal, jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim zabawa, spotkania biznesowe i towarzyskie. Główna idea Festiwalu, to integracja środowiska firm z branży oraz budowanie rynku świadomego konsumenta. Jako organizatorom pomysłów nam nie brakuje. Jednak sami, bez wsparcia środowiska, pomimo dużego zapału i determinacji, nie mamy wielkich możliwości ich realizacji. Dlatego zapraszamy i zachęcamy firmy oraz osoby do wspólnego udziału w tworzeniu wydarzenia, które ma na celu budowanie rynku poprzez szerzenie najlepszych standardów i zachowań w zakresie konsumpcji kawy, herbaty i czekolady. Pomimo zaledwie dwóch edycji, Festiwal Kawy jest już rozpoznawalny a spływające opinie oraz szereg konsultacji w środowisku specjalistów z sektora Coffee Business, potwierdzają zapotrzebowanie na tego typu imprezę. Liczymy, że przy Waszym współudziale, będziemy w stanie umożliwić degustację i zakup najlepszych kaw, herbat oraz wyrobów czekoladowych a także podzielić się profesjonalną wiedzą z tymi, którzy w tym celu przyjadą do Łodzi.

Najważniejsze zmiany oraz plany programowe na Festiwalu Kawy, Herbaty i Czekolady 2013 :

- organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kawy (SMK). To młoda organizacja non-profit, której założyciele to typowi pasjonaci kawy. SMK jest całkowicie niezależną organizacją, otwartą na wszystkie ciekawe inicjatywy i dla wszystkich, którzy po prostu „lubią kawę” i chcą wesprzeć wszelkie działania w tym zakresie. Przy organizacji w 100% wykorzystujemy własne zasoby, nie korzystamy z pomocy agencji „event’owej”, a wszelkie działania są finansowane z funduszy sponsorów SMK. Od tego też zależy zakres działania oraz program wydarzenia.
- Festiwal w 2013 roku, w części ekspozycyjnej, będzie poszerzony o herbatę i czekoladę (FKHiC 2013), co daje nowe możliwości wystawcom.
- FKHiC 2013 w ramach współpracy jest organizowany równolegle z targami Natura Food oraz Be Eco, które w zeszłym roku zgromadziły łącznie ponad 10.000 gości. :o Wraz z kawoszami z całej Polski odwiedzających może więc być ok. 12000 osób :!:
- Podczas FKHiC 2013 odbędzie się szereg wydarzeń takich jak eliminacje Mistrzostw Polski Baristów, II-gi Puchar Latte Art, I-sze Mistrzostwa Polski Home Barista. :D Przewidujemy udział finalisty Mistrzostw Świata Baristów w Melbourne, Francesco Sanapo. Prezentacje na temat jakości i znaczenia wody dla potrzeb kawy poprowadzi Ronny Billemon. Ronny to prawdopodobnie jedyny tak wysokiej klasy specjalista w dziedzinie jakości wody, który będąc jednocześnie utytułowanym baristą, doskonale potrafi połączyć wiedzę w tych dwu dziedzinach.
- Przewidywany jest szereg szkoleń, prezentacji oraz innych wydarzeń. Dodatkowo planujemy prezentację dwóch najnowocześniejszych na swiecie, automatycznych ekspresów do kawy
- Najbardziej intensywne działania promocyjne FKHiC 2013 faktycznie rozpoczną się już 29.09.2013, w dniu Światowego Dnia Kawy, a kulminacja nastąpi w dniach 11-13.10.2013.

Dlaczego warto wziąć udział w FKHiC 2013:

- Otwarta, ponad regionalna formuła (ok 40% gości z terenu całej Polski w 2012 r), dla szerokiej rzeszy osób zainteresowanych kawą, herbatą i czekoladą a także zdrowym żywieniem. Koncepcja FKHiC łączy wszystkie aktualne nurty i trendy zgodne z potrzebami i oczekiwaniami konsumentów.
- FKHiC jest adresowany dla profesjonalistów (I-szy dzień) oraz dla szerokiej rzeszy odwiedzających, co w wyniku synergii wydarzeń (Natura Food, Be Eco), otwiera ogromny potencjał możliwości dostępu oferty wystawców dla gości.
- Jest możliwość sprzedaży i prowadzenia interaktywnej promocji swoich produktów. 8)
- Dogodny dojazd do Łodzi z każdego miejsca w Polsce oraz atrakcyjna oferta hotelowa.
- Bardzo atrakcyjne i przystępne warunki uczestnictwa, które umożliwiają uczestnictwo zarówno większym i mniejszym firmom, ale przede wszystkim dla tych firm, dla których z powodów finansowych, inne podobne wydarzenia w Polsce są po za ich zasięgiem. Szczególnie zachęcamy palarnie kawy, dystrybutorów herbat oraz producentów galanterii czekoladowej. :!:

FKHiC 2013 będzie podzielony na dwa obszary: szkoleniowo-ekspozycyjny w hali Międzynarodowych Targów Łódzkich oraz część przeznaczoną dla konsumentów i koneserów Kawy, którzy będą mieli okazję degustować kawę w kawiarniach festiwalowych. Całość imprezy zwieńczy szereg konkursów z nagrodami. Główną nagrodą będzie wyjazd do Mediolanu (prawdopodobnie dla 3 osób), do jedynego na świecie Muzeum Ekspresów do Kawy MuMAC. :shock: Podsumowując krótko, szykuje się Wielkie Święto Kawy, Herbaty i Czekolady :!:

Zapraszamy do udziału i wspólnego tworzenia Festiwalu Kawy, Herbaty i Czekolady :!:

Organizatorzy – Stowarzyszenie Miłośników Kawy - Festiwal Kawy
Informacje można znaleźć pod poniższymi adresami:
http://www.festiwalkawylodz.pl/
http://www.milosnicykawy.pl/festiwal-ka ... -festiwalu
http://www.targi.lodz.pl/targi/265-fest ... nformacje/
Oraz na Facebooku :wink: Zapraszamy :!:
Ciąg dalszy nastąpi...
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » wt 13 sie 2013, 21:04

Trwają przygotowania do organizacji I Mistrzostw Polski HOME BARISTA. Do końca tygodnia powinny być opracowane i opublikowane Zasady i Regulamin zawodów. Zamiarem naszym jest pogodzenie wody z ogniem. Chcielibyśmy aby regulamin był podobny do stosowanego w zawodach dla profesjonalistów. Z drugiej strony ma to być impreza "na luzie", bez zbędnego zadęcia. Tak aby każdy czujący się na siłach mógł wystartować i sprawdzić się w konkurencji z innymi oraz sprawdzić się wobec profesjonalnego jury. Trudna sprawa... :?
Aby zrealizować nasz zamysł potrzebujemy do dyspozycji startujących w zawodach co najmniej dwa zestawy ekspres + młynek. Jeśli chodzi o ekspres to ma to być ekspres domowego użytku. Wiem - jest to bardzo szerokie pojęcie. Załóżmy więc, że ekspres ma umożliwić przyrządzenie prawidłowego espresso i cappuccino. Ma to być więc ekspres góra z segmentu small profesjonal. Do tego wyposażony w zbiornik na wodę i pompę wibracyjną (a więc domowego użytku, bez pompy rotacyjnej i bez podłączenia do wody bieżącej). Młynek musi umożliwić odpowiednie zmielenia kawy pod ten ekspres.
Jest to olbrzymia szansa na promocję danej marki, promocję danego modelu ekspresu do kawy, promocję młynków. Szansa na promocję wśród szerokiej rzeszy miłośników kawy, szansa na dotarcie ze swoją ofertą do odwiedzających Festiwal Kawy, szansa na uświadomienie potrzeby posiadania takiego sprzętu wśród przewidywanej ilości 12 000 odwiedzających zintegrowane imprezy (Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady 2013, Natura Food, Be ECO), szansa na dotarcie z odpowiednią wiadomością do tysięcy osób poprzez zaistnienie we wszystkich materiałach i mediach reklamujących Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady 2013. :idea:
Oczekujemy więc na zgłoszenia od importerów i dystrybutorów ekspresów do kawy oraz młynków do kawy. Wykorzystajcie tę niepowtarzalną okazję na marketing i reklamę swojego sprzętu i swojej firmy. :!: Przy spełnieniu określonych warunków otrzymacie tytuł Oficjalnego Sponsora I Mistrzostw Polski HOME BARISTA ze wszelkimi ww. korzyściami. Czekamy na zgłoszenia na adres e-mail: [email protected] lub na priv do 30.08.2013 r. Po otrzymaniu zgłoszeń komisja dokona wyboru oferenta i wyślemy na wskazany adres e-mail Umowę Sponsorską do zaakceptowania. Więcej szczegółów na e-mail lub priv.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » pt 20 wrz 2013, 22:30

Przyjmujemy od sponsorów, partnerów, dystrybutorów i producentów zgłoszenia upominków, prezentów na nagrody w poszczególnych konkursach podczas Festiwalu Kawy, Herbaty i Czekolady 2013. Fundatorzy będą wymienieni na portalu caffeprego, na stronach Festiwalu Kawy i Stowarzyszenia Miłośników Kawy. Przydział nagród na poszczególne konkursy będzie dokonany w przyszłym tygodniu i wówczas ogłosimy jakie nagrody będą w poszczególnych konkursach do zdobycia.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » pt 27 wrz 2013, 15:47

W związku z dużą ilością chętnych zorganizowaliśmy jeszcze dwie sesje Cup Tastingu - w piątek 11.10.2013. Po dokonanych już potwierdzeniach obecności podaję ilości wolnych miejsc podczas poszczególnych sesji.
11 października 12:00 - 2 wolne miejsca
11 października 16:00 - 4 wolne miejsca
12 października 11:00 - pełne
12 października 15:00 - pełne
13 października 13:00 - 1 wolne miejsce.

Chętnych proszę o przesyłanie zgłoszeń na adres: [email protected].
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » ndz 29 wrz 2013, 13:13

Dokonaliśmy podziału nagród w poszczególnych konkursach i zawodach organizowanych podczas III Festiwalu Kawy, Herbaty i Czekolady 2013. Poniżej podaję co i w jakim konkursie jest do zdobycia:
I. Konkursy w Kawiarniach Festiwalowych.
- Konkurs na Najlepszą Kawiarnię - wygrywająca kawiarnia otrzyma szkolenie dla 2 osób w Akademii Espresso oraz młynek do kawy Mahlkoenig VARIO HOME
- Konkurs na Najlepsze Espresso - wygrywająca kawiarnia otrzyma wizytę dla 2 osób w profesjonalnej palarni kawy w połączeniu z Cup Tastingiem oraz ekspres do kawy WMF-1
- Konkurs na Najlepsze Cappuccino - wygrywająca kawiarnia otrzyma wizytę dla 2 osób w profesjonalnej palarni kawy w połączeniu z Cup Tastingiem oraz ekspres do kawy WMF-1
II. Konkurs SMS - owy na Najlepszą Kawiarnię.
- wylosowana osoba otrzymuje ekspres do kawy na kapsułki Nautilus S01HS
- rozlosowanych będzie także 10 zestawów kaw pakowanych po 250 g
III. Zawody w Centrum Festiwalowym zlokalizowanym w CKW MTŁ w Łodzi przy Al. Politechniki 4.
- Ogólnopolskie Zawody Baristów - zwycięzca otrzymuje jako nagrodę wyjazd do Muzeum Ekspresów do Kawy MuMAC w Mediolanie
- II Puchar Polski Latte ART - zwycięzca otrzymuje jako nagrodę wyjazd do Muzeum Ekspresów do Kawy MuMAC w Mediolanie, osoby zajmujące trzy pierwsze miejsca otrzymują statuetki ze zdobionego szkła
- I Mistrzostwa Polski HOME BARISTA - zwycięzca otrzymuje zestaw ekspres do kawy DREAM 100% Polerowane Aluminium oraz młynek i-2 Polerowane Aluminium.

Ogółem pula nagród stanowi wartość około 17000 PLN :!:
Fundatorami nagród są (na chwilę obecną) następujące firmy:
- PRIMULATOR
- ASCASO FACTORY
- QUBA CAFE SERWIS
- F.U.H. AVIN

Jeśli pojawią się jeszcze inni fundatorzy nagród będziemy o tym na bieżąco informować.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » śr 02 paź 2013, 21:22

Mam kilka nowych wiadomości...
I. Każdy z wystawców i gości ma zniżkę 10 % w hotelach Boutique Hotel's na hasło FESTIWAL KAWY !
Dostępne lokalizacje hoteli w Łodzi – na http://www.hotels24.com.pl.
Goście Festiwalu Kawy (Natury i beECO), którzy zdecydują się na nocleg mogą skorzystać z przystępnej ceny w super hotelach Boutique a przy okazji mogą doświadczyć unikatowych wrażeń na wyjątkowym Festiwalu Światła Light Move Festiwal na ulicy Piotrkowskiej. Tak więc zapewniamy moc atrakcji - w dzień na FESTIWALU KAWY a wieczorem na ul. Piotrkowskiej. To się może zdarzyć tylko raz w roku !
Hotele są zlokalizowane niemalże zaraz obok Piotrkowskiej, więc komunikacja nie może być lepsza. A pokoje są naprawdę fajne i wcale nie drogie.

II. Zgłoszonych do konkursów jest ostatecznie 21 Kawiarni Festiwalowych. Oprócz ciekawych nagród właściciele Kawiarni otrzymają jako dodatkowy bonus profesjonalny audyt kawiarni.

III. Sądzę, że w weekend udostępnimy już pełną listę firm uczestniczących w części wystawienniczo - szkoleniowej FESTIWALU KAWY, HERBATY I CZEKOLADY 2013. Zebrała nam się całkiem ciekawa kawowa śmietanka... :shock:

IV. Przekazałem Bukiemy nieco ZAPROSZEŃ do wymiany na bezpłatny bilet wstępu. Jak je rozdzieli to już jego sprawa...

V. W piątkowym wydaniu GW "Co Jest Grane" (niestety, chyba tylko w łódzkim wydaniu) ukaże się wywiad z Markiem Robachą - Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Kawy i inicjatorem Festiwalu Kawy. Zapraszam do lektury i komentarzy. Przy okazji podziękowania dla Pani Agnieszki Danowskiej za zaangażowanie w nasze kawowe tematy.

VI. Mimo dodania dwóch dodatkowych sesji w piątek zdecydowanie brak już jest wolnych miejsc na sesje Cup Tastingu. Przykro nam :cry:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » sob 05 paź 2013, 13:19

FKHiCZ 2013 już się zaczął. :D Od wczoraj wystartowały Kawiarnie Festiwalowe a za tydzień, od piątku 11.10.2013 r startujemy z częścią wystawienniczo - szkoleniową w CKW MTŁ w Łodzi przy al. Politechniki 4. Jury już ma co robić. Musi ocenić tych 21 Kawiarni Festiwalowych i zrobić ich audyt. :!: Kawosze już biegają po Kawiarniach i oddają głosy na najlepszą Kawiarnię Festiwalową. My jako organizatorzy dopinamy ostatnie szczegóły części wystawienniczo - szkoleniowej. M.in. dopinamy zgłoszenia od wystawców i usytuowanie stoisk. W tym temacie sytuacja jest bardzo dynamiczna. Wciąż bowiem zgłaszają się firmy chętne do wzięcia udziału w Festiwalu. Planowaliśmy udostępnić listę firm - wystawców już w ten weekend. Jednak z powyższych względów musimy to przełożyć na poniedziałek - wtorek. Tak aby na liście nie zabrakło żadnej ze zgłoszonych firm. Nawet tych, które zgłaszają się w ostatnim momencie.
Na tę chwilę przekazuję jeszcze najświeższe wiadomości.

I. Przypominamy kawiarnie wraz z ich numerami i zapraszamy do głosowania na Najlepszą Kawiarnię Festiwalową! (sms o treści kawa.XX, gdzie XX to numer kawiarni na numer 7143, regulamin dostępny http://festiwalkawylodz.pl/Dla_Mediow).
W stosunku do poprzednio ogłaszanej listy brak jest na tej liście kawiarni AFFOGATO która wycofała się z uczestnictwa w FESTIWALU. Ponieważ nie mamy już możliwości dokonania zmian na materiałach wydrukowanych (plakaty, ulotki, mapki z lokalizacjami Kawiarni Festiwalowych) to informujemy, że głosy oddane na tę kawiarnię w głosowaniu SMS- owym będą uznane jako nieważne.

01. VINDA coffee+lunch+coctail, ul. Zgierska 69
02. Mała Litera Cafe, ul. Ogrodowa 19
03. Niebostan, ul. Piotrkowska 17
04. ms cafe, ul. Więckowskiego 36
05. Scenografia klub & kawiarnia, ul. Zachodnia 81/83
06. Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9
07. Breadnia, ul. Piotrkowska 86
08. Klubokawiarnia Kawalerka, ul. Piotrkowska 89
10. KOFEINA, ul. Piotrkowska 102
11. Fresco Cafe, ul. Piotrkowska 107
12. Foto Cafe 102, ul. Piotrkowska 102
13. Cafe Verte, ul. Piotrkowska 113/115
14. Smak Andów, ul. Piotrkowska 125
15. Litera Cafe, ul. Nawrot 7
16. Piazza Cafe, ul. Piotrkowska 134
17. Spaleni Słońcem, ul. Piotrkowska 138/140
18. Drukarnia Skład Wina i Chleba, ul. Piotrkowska 138/140
19. ZMIANATEMATU, ul. Piotrkowska 144
20. JazzVA, ul. Kościuszki 80/82
21. u Milscha, ul. Łąkowa 21

II. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kawy otrzymają w nadchodzącym tygodniu pismo od Zarządu wraz z zaproszeniem na Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady 2013 oraz plakietką VIP uprawniającą do bezpłatnego wstępu przez cały okres trwania Festiwalu Kawy w CKW MTŁ w Łodzi przy Al. Politechniki 4.

III. Wciąż można jeszcze się zgłaszać na zawody w ramach I Mistrzostw Polski HOME BARISTA. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Zapraszamy i życzymy udanej zabawy z kawą.

IV. Są już gotowe statuetki przeznaczone na nagrody. Osoby, które zajmą I, II oraz III miejsce podczas II Pucharu Polski Latte Art oprócz nagród wcześniej opisanych otrzymają pamiątkowe statuetki wykonane ze szkła zdobionego filiżanką latte art i odpowiednimi napisami. Zwycięzca I Mistrzostw Polski HOME BARISTA oprócz ekspresu do kawy z młynkiem otrzyma pamiątkową statuetkę wykonaną ze szkła zdobionego filiżanką espresso z odpowiednimi napisami. Oczywiście na statuetkach będzie umieszczone także logo Festiwalu Kawy. 8)

Zapraszamy do zapoznania się z programem FESTIWALU KAWY oraz wszelkimi atrakcjami na stronach:
- http://www.festiwalkawylodz.pl
- http://www.milosnicykawy.pl
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Qrdemol
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Posty: 26
Rejestracja: śr 04 lut 2009, 17:35
Sprzęt: 1) La Cimbali M30,La Cimbali Cadet Silver.
2) La Pavoni Cellini,Ascaso I-mini
3) Mahlkoning Guatemala

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Qrdemol » sob 05 paź 2013, 19:03

Witam,mam pytanie które mnie "gryzie" od dawna:- czy w głosowaniu sms-owym na wybraną kawiarnie festiwalową można oddać tylko jeden głos z danego numeru?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » ndz 06 paź 2013, 12:53

Oddawaj ile chcesz głosów. Nikt nie jest w stanie tego sprawdzić i kontrolować. Wygra ta kawiarnia która zbierze najwięcej głosów... Co najwyżej ktoś poniesie wyższe koszty za telefon. :wink:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » wt 08 paź 2013, 22:27

Witam tuż przed częścią wystawienniczo - szkoleniową FESTIWALU KAWY, HERBATY I CZEKOLADY 2013. Podaje aktualną na chwilę obecną listę firm - uczestników tego Święta Kawy w Łodzi. Kolejność przypadkowa...
- DRINK CENTER
- Primulator
- Quba Cafe
- Tom Gast
- All Good (Colours of coffee)
- Surovital
- Ultima / Kelleran Kraków
- Golden Fruit
- Oro Coffee
- eRDe s.c. (Parana Caffe)
- T-SOFT
- UNIFINE / DOWN
- COFFEMA
- DOTI Wytwórnia Wyrobów Czekoladowych (Chocolate garden)
- Eterno s.c.
- Connsoni
- Delicarte / ASCASO
- Elpro
- CEO/UAB KLEISMANTAS
- EwTrade Ewa Marzec
- JP Trade (Afri Cola)
- Best Coffee Systems
- Java Coffee
- Wszech – Kawa
- HRC Serwis
Wszystkich serdecznie witamy, życzymy zadowolenia z udziału oraz przyjemnej zabawy w kawowo - herbaciano - czekoladowej atmosferze. :szampan:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » pn 14 paź 2013, 16:17

Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady 2013 dobiegł końca. Podaję pierwsze wyniki konkursów i zawodów.
Konkursy Kawiarni Festiwalowych:
Najlepszą Kawiarnią została uznana w głosowaniu SMSowym Kawiarnia JazzVa.
Najlepsze Espresso jury uznało, że podawane jest w Kawiarni JazzVa.
Najlepsze Cappuccino jury uznało, że podane zostało w DRUKARNI -Skład Wina I Chleba.

Oto cała lista uczestników I Mistrzostw Polski Home Barista:
1. Kuropatwa Robert
2. Michalak Adam
3. Zatorski Michał
4. Zatorski Konrad
5. Lipiński Andrzej
6. Błoch Maksymilian
7. Kościółek Maciej
8. Nowak Maciej
9. Grela Karolina
Nie dotarli niestety z wcześniej deklarujących udział: Socha Marcin, Kochanowska Agata, Brożyna Jacek.
Nagrody otrzymali:
I Miejsce - Michalak Adam (nagrody: statuetka ze zdobionego szkła, ekspres DREAM 100% Polerowane Aluminium ufundowany przez ASCASO FACTORY Barcelona + młynek i-2 100% Polerowane Aluminium ufundowany przez F.U.H. AVIN importera ASCASO na Polskę)
II Miejsce - Kościółek Maciej (AEROPRESS ufundowany przez firmę COFFEE DESK importera AEROPRESS na Polskę)
III Miejsce - Nowak Maciej (dzbanek do spieniania mleka MOTTA ufundowany przez firmę COFFEE DESK)

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe Dyplomy przesłane pocztą.
GRATULACJE dla zwycięzców :szampan:
I podziękowania dla wszystkich UCZESTNIKÓW. :kwiat:
Podziękowania dla fundatorów nagród. W tym szczególne dla firmy COFFEE DESK która w ostatniej chwili zdecydowała się zasponsorować nagrody za II i III miejsce w Mistrzostwach Home Barista.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Posty: 1404
Rejestracja: ndz 04 kwie 2004, 22:15
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Lokalizacja: centro - Łódź
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Janusz » pn 14 paź 2013, 20:21

Ogólnopolskie Zawody Baristów zdominował Poznań. Zwycięzcą została Agnieszka Rojewska, drugie miejsce zdobył Michał Błasiak, trzecie miejsce - Damian Durda. Gratulujemy! :szampan:

Zapraszamy do zaglądania tu:
https://www.facebook.com/FestiwalKawyLodz

oraz tu:
http://www.obiektywnalodz.pl/festiwal-k ... i-zdjecia/
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Dodo
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Posty: 68
Rejestracja: sob 05 mar 2011, 19:55
Sprzęt: Ascaso FUN, i-mini i-1
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Dodo » wt 15 paź 2013, 19:03

Byłem zobaczyłem i za rok będę znowu :D Festiwal bardzo mi się podobał, spełnił moje oczekiwania "ochlałem" się kawy :shock: żona czuła niedosyt myślała że będzie więcej wystawców. Moje ulubione stoiska to: Palarnia Kawy T-SOFT za obsługę (była możliwość kupna kawy w promocyjnej cenie 1kg za 45zł), oraz ASCASSO za przygotowanie stoiska i możliwość sprawdzenia jak smakuje ta sama kawa na różnych ekspresach z różnych młynków. Oczywiście skorzystałem z okazji samodzielnego zrobienia kawy na VIBIEMME DOMOBAR JUNIOR HX :) Polecam każdemu smakoszowi kawy. Na targach na góralskim stoisku z nalewkami bardzo dobrze bawiła się obsługa, pewnie powrót będzie ciężki :wink:

Marciano
zagląda od święta
Posty: 14
Rejestracja: pt 20 wrz 2013, 13:23
Sprzęt: Bialetti + Hario Slim

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: Marciano » czw 17 paź 2013, 17:57

Również chciałbym pogratulować organizatorom pracy. Impreza bardzo mi się podobała, szczególnie fajnym stoiskiem było to firmy Ascaso - możliwość przetestowania ekspresów pod okiem doświadczonej obsługi to świetny pomysł. Ja zrobiłem swoje pierwsze w życiu espresso też na dźwigniowym Vibiemme - wyszło całkiem, całkiem :) . Najlepszym punktem było szkolenie z cup tastingu, na które udało mi się załapać z moją drugą połówką, gdyż część osób wcześniej zapisanych przez internet nie dojechała :D . Myślę, że to spora wada zapisów internetowych, jednak mi to akurat wyszło na dobre. Prowadzenie szkolenia było mistrzowskie, wielkie dzięki. Udały się również zawody Latte Art, faktycznie widowiskowe, było na co popatrzeć. Ogólnie za wszystko duże brawa, oczywiście za rok też, mam nadzieję, odwiedzę Festiwal.

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Posty: 458
Rejestracja: pt 01 lut 2013, 12:01
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Re: Festiwal kawy, herbaty i czekolady 2013

Postautor: daniels1 » sob 19 paź 2013, 16:42

Ja niestety byłem tylko w niedzielę ze swoimi dwoma połówkami, żoną i córcią, która od razu po wejściu zaczęła szukać zabawek ( 3,5 roku ) a żona od razu po wejściu powiedziała, no szukaj czego chciałeś i wracamy :lol: Dodam, że 200km jechaliśmy ale za to autostradą :D Parę fajnych firm znalazłem i zdobyłem kontakty, na jednym stoisku z ekspresami rozmawiałem z pewna Panią, która spytała się jaki posiadam ekspres i jak odpowiedziałem, że Rocket Giotto to Pani się trochę zdziwiła i dodała, że nie zna firmy, hmmm trochę mnie to zastanowiło aż tak niecodzienny model ekspresu posiadam :D
Impreza fajna ale bez drugich połówek bo przeszkadzają :lol:
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy


Wróć do „Wydarzenia kawowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość