Zawody na Gastro w Wawie

Spotkania, zloty, mistrzostwa, ogłoszenia o imprezach kawowych
Rodriguez

Zawody na Gastro w Wawie

Postautor: Rodriguez » sob 25 mar 2006, 15:55

Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii na temat Coffe Vilage ikonkursu.
Po pierwsze uważam, ze organizatorzy kompletnie nie pomysleli o tym jakim kawa cieszy się powodzeniem. Było mało miejsca, ciasno i duszno!
Jezeli chodzi o dzisiejsze finały to kompletna porażka! Zainteresownie było ale miejsca już nie. Dodatkowo wycieczki szkolne...Dobrze, ale powinno się o tym pomysleć wczesniej i zorganizowac zawody tak aby każdy mógł się przyglądać i posłuchac.
Miejmy nadziej, ze za rok, będzie lepiej..

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » sob 25 mar 2006, 17:46

To prawda, było ciasno i zaduch... Sytuację ratowały dwa duże telwizory LCD - dzięki montażowii na żywo było widać całkiem sporo. Atmosfera dobra (głównie dzięki konkursowiczom) cała koncepcja spektaklu z uczestnikami opowiadającymi o tym co robią też trafiona. Co ocen jury - nie podejmuję się komentować, choć oczywiście intryguje mnie sędzia-sponsor w jednej osobie (wiecie pewnie, o kogo mi chodzi).

Awatar użytkownika
APG
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _____________________
Faema E61 Legend S2 & Mazzer SJ
Carimali Beta E2 & Fiorenzato T.80

Postautor: APG » sob 25 mar 2006, 17:48

Nie wiem jak dziś, bo byłem tylko wczoraj, ale już wyobrażam sobie te szkolne wycieczki. Nie dość, że miejsca było mało, to sama komisja kręcąc się sprawiała spory problem w obserwowaniu rąk uczestników, a był przecież jeszcze kamerzsta, który też zasłaniał "pół świata". Mimo, iż siedziałem w drugim rzędzie, to często szczegóły musiałem oglądać w telebimie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że następnym razem sponsorzy zorganizują większą salę.

Scandal
zagląda od święta

Postautor: Scandal » sob 25 mar 2006, 20:51

Witam. Dopiero wróciłem i muszę powiedzieć, że w moim odczuciu impreza była bardzo udana. Mało miejsca, to fakt, ale za to jaka atmosfera! Jeżeli chodzi o wynik, to ja również miałem swojego faworyta :P Komentarze dotyczące mniej lub bardziej stronniczego sędziowania pojawiają się co roku. Jednak pomyślcie, jeżeli zwycięzca na wygraną nie zasłużył, to sędziowie będą mieli na sumieniu jego występ w Szwajcarii. Ze swej strony życzę koledze POWODZENIA i wierzę, że mimo wszystko pozostaniemy ponad podziałami. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
darek
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Re: Zawody na Gastro w Wawie

Postautor: darek » sob 25 mar 2006, 22:45

Było mało miejsca, ciasno i duszno! [...] Zainteresownie było ale miejsca już nie. [...] ... powinno się o tym pomysleć wczesniej i zorganizowac zawody tak aby każdy mógł się przyglądać i posłuchac.
Miejmy nadziej, ze za rok, będzie lepiej..
Jeśli będzie więcej pieniędzy na organizację, to będzie lepiej. Nic nie ma za darmo, wieksza sala kosztuje więcej, a sponsorzy nie stoją na każdym rogu.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że następnym razem sponsorzy zorganizują większą salę..
Sponsorzy nie organizują, tylko sponsorują (czyt. dają kasę). Wielkość sali jest odzwierciedleniem ilości pieniędzy.

To tak gwoli wyjaśnienia jasnych wydawałoby się praw rynku. Każdego, nie tylko kawowo - targowego.

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » sob 25 mar 2006, 23:01

A kto wygrał?
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

xxxxxxxxxx

Postautor: xxxxxxxxxx » ndz 26 mar 2006, 13:28

Barista1

Postautor: Barista1 » pn 27 mar 2006, 20:03

Co ocen jury - nie podejmuję się komentować, choć oczywiście intryguje mnie sędzia-sponsor w jednej osobie (wiecie pewnie, o kogo mi chodzi).
na każdych zawodach baristów sędziami są sponsorzy, więc i w tym przypadku nie widzę nic dziwnego.

Poziom był bardzo wysoki, a sędziowie obiektywni, gdyby było inaczej nie zaproszono by ich.

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » wt 28 mar 2006, 10:38

Poziom był bardzo wysoki, a sędziowie obiektywni, gdyby było inaczej nie zaproszono by ich.
Tak, tak, to wszystko wyjaśnia.
Czyli to co zwykle : poziom bardzo wysoki, organizacja znakomita, atmosfera również, ludzie z pasją. Cieszymy się wszyscy, ale moim zdaniem Polska to nadal trzeci świat "kawowy" (choć nie tylko), a południe kraju to zadupie na końcu tego świata.
Sponsorzy nie organizują, tylko sponsorują (czyt. dają kasę)
no tak, "prawa rynku", nie to żebym się czepiał MPB ale jak słyszę taki tekst to od razu mi się to kojarzy z uczciwością, bezinteresownością, obiektywizmem itd.itp.

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » wt 28 mar 2006, 12:16

na każdych zawodach baristów sędziami są sponsorzy, więc i w tym przypadku nie widzę nic dziwnego.
???
Każdy uczestnik pracował na własnej mieszance - i bardzo dobrze, bo dobór kawy powinien być na czele wachlarza ich umiejętności (choć można by sobie wyobrazić, że jedną z konkurencji jest sprawdzenie, ile wszyscy bariści umieją wycisnąć z tej samej mieszanki). O ile pamiętam, jeden z uczestników podał z nazwy, na jakiej kawie pracuje i była to... Lavazza.
W tej sytuacji wcale nie jest dla mnie takie oczywiste, że sponsor jest sędzią. Taki fakt może przejść tylko w sytuacji, gdy niewielu jest specjalistów wystarczająco dobrych, żeby sędziować. Czyli dokładnie to, co powiedział Carl - Polska to jeszcze (miejmy nadzieje, że już niedługo) rynek początkujący.
Oczywiście - gratulacje dla wszystkich finalistów - finał był świetnym show.

Awatar użytkownika
darek
Kontaktowanie:

Postautor: darek » wt 28 mar 2006, 13:26

no tak, "prawa rynku", nie to żebym się czepiał MPB ale jak słyszę taki tekst to od razu mi się to kojarzy z uczciwością, bezinteresownością, obiektywizmem itd.itp.
Aha, czyli uczciwie może być tylko na zawodach robionych... bez pieniędzy, tak? To znaczy, że żadne zawody nie są uczciwe, niezaleznie od branży, bo nie ma imprezy bez pieniędzy i sponsorów.

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » wt 28 mar 2006, 14:21

A co wynika z tego dla zwykłego zjadacza chleba i smakosza kawy?
Już po raz piąty chyba na tym forum zapytam się gdzie można napić się kawy zrobionej przez owych "mistrzów" (jak i pretendentów) i pewno znów nie dostanę odpowiedzi. Zawody mnie nie interesują, ale bardzo chciałbym zawodowo przygotowanej kawy spróbować, a tym bardziej przygotowanej z własnej mieszanki danego zawodnika - to możliwe tylko w trakcie tego turnieju czy też rownież w jakiejś kawiarni? (np. w Poznaniu)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
math
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: math » wt 28 mar 2006, 14:46

no...slusznie...ja chce się napić kawy u jakiegoś mistrza w Krakowie....ktoś zna ??? Skoro tylu kandydatow z innych miast jest z Coffe Heaven....to może tam ???? :)....

ale zawody tak czy siak bym zobaczyl...szyte czy nie szyte....niestety w Krakowie czyli jak to Carl ujął na kawowym "końcu świata" nie było w tym roku eliminacji ...więc siła rzeczy nie zobaczyłem :(

heh...

Postautor: heh... » wt 28 mar 2006, 21:47

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że następnym razem sponsorzy zorganizują większą salę.
czekamy więc na sponsora. im szybciej się ujawni, tym szybciej poznamy Mistrza Polski Baristów 2007.
to tyle od mnie a propos mistrzostw 2006.

Awatar użytkownika
darek
Kontaktowanie:

Postautor: darek » wt 28 mar 2006, 23:49

heh...

Wróć do „Wydarzenia kawowe”