Stowarzyszenie Miłośników Kawy

Spotkania, zloty, mistrzostwa, ogłoszenia o imprezach kawowych
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Stowarzyszenie Miłośników Kawy

Postautor: antonio » wt 31 lip 2012, 10:22

Podejrzewam, że twórcom stowarzyszenia nie takie rzeczy w głowach... ;)

Awatar użytkownika
SzaChowieC
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Kawiarka|AeroPress|Drip|
Tiamo| Ascaso I-2 mini|
EEA 110| Ascaso Basic|
Kontaktowanie:

Postautor: SzaChowieC » wt 31 lip 2012, 12:14

Nie wiem co w głowach twórców stowarzyszenia. W PTTK to działa a i odznaka to też fajna sprawa. Pomysł poddałem ja raczej nic z tym więcej nie zrobię. Co z tego będzie... zobaczymy :wink:

Marek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Marek » śr 15 sie 2012, 20:01

Witam, co w głowach twórców siedzi to w ich imieniu moge napisac, że sami jeszcze nie wiemy. SMK jest juz zarejestrowane, ale opóxnienie w rejestracji, potem wakacje spowodowało, ze nie mielismy szansy się spotkać, czy nawet uczciuć ten moment. Zrobimy to pod koniec sierpnia, na pewno na poczatku wrzesnia.

Co do pomysłów: wiem jedno juz teraz, ze pomysów nam i wszystkim zainteresowanym nie brakuje. Ale jak zawsze przy realizacji wszelkich pomysłow jest nastepujący ciąg zdarzeń: pomysł - czyli co ? cel - czyli dlaczego po co itd ? realizcja - jak to zrobić ? kto ma to zrobic ? i oczywiście przymiarka do możliwości organizacyjno-finansowych. To bardzo wazne. Aby pomyłs nie stał się nierealnym do wykonania marzeniem.

Ale najwazniejsza jest sama koncepcja SMK, aby spełniała oczelkiwania Miłosników Kawy a nie jakies pojedyncze ambicje. Bedziemy informować o naszych klejnych działaniach.

Na razie pozdrawiaM z upalnego Sampieri na południu Sycylii (wczoraj się chłodziłenm na Etnie, na wyskości 2.000 m w temp 32 stC).

Pozdrawiam:
Marek

CafeMia
Sprzęt: ekspres przelewowy

Postautor: CafeMia » czw 16 sie 2012, 21:31

Witam
ciekawa inicjatywa. Myślę, za ma szanse powodzenia.
Czekam na szczegóły bo chętnie wezmę w tym udział.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » ndz 11 sie 2013, 21:40

Odświeżam temat. Jak napisał Marek Stowarzyszenie Miłośników Kawy zostało zarejestrowane. Dokładnie dnia 26.06.2012 r uzyskaliśmy wpis do KRS.
Jest to efekt wielu miesięcy prac ludzi, którym wyjątkowo zależy na szerzeniu kawowej świadomości wśród kawoszy z całej Polski. W międzyczasie obsłużyliśmy jako Stowarzyszenie kilka imprez przybliżając wielu osobom świat kawy...
Z wszelkimi innymi działaniami zdecydowaliśmy się wstrzymać do czasu uruchomienie strony internetowej Stowarzyszenia Miłośników Kawy. Niestety ale (ze względów już wcześniej wymienionych przez Marka) trwało to dość długo. Mam jednak dobrą wiadomość - strona internetowa ruszyła w zeszły piątek tj. 09.08.2013 r. Od tego dnia możecie nas znaleźć pod adresem:
http://www.milosnicykawy.pl/
Strona dostępna jest także pod następującymi domenami:
- http://www.smk-fk.pl
- http://www.smk-fk.com
- http://www.milosnicykawy.com
- http://www.stowarzyszeniemilosnikowkawy.pl
Dziękujemy firmie ATOM za nieodpłatne przygotowanie naszej strony internetowej.
Zapraszamy do współpracy partnerskiej i sponsorskiej firmy i osoby, którym bliska jest misja i idee przyświecające założycielom Stowarzyszenia. Do każdej inicjatywy w tym kierunku będziemy mieli indywidualne podejście.
Zapraszamy wszystkich do częstego odwiedzania witryny.
Póki co ze względu na ograniczoną ilość osób społecznie pracujących na rzecz Stowarzyszenia i ich zawodowe obowiązki skupiamy się na tym co już dwa razy udało nam się zrobić – organizujemy kolejny III Festiwal Kawy ! Tym razem w poszerzonej formule o herbatę i czekoladę. Więcej o FESTIWALU KAWY, HERBATY i CZEKOLADY 2013 znajdziecie w osobnym temacie w Wydarzeniach Kawowych oraz na stronach internetowych:
http://www.milosnicykawy.pl/festiwal-ka ... -festiwalu

http://www.festiwalkawylodz.pl/
Jeszcze jedna informacja, której nie ma na powyższych stronach. Zarząd Stowarzyszenia ustalił wysokość składki członkowskiej dla członków zwyczajnych Stowarzyszenia Miłośników Kawy - Festiwal Kawy na rok 2013 w wysokości 50,00 zł. Dla osób, które zgłoszą swój akces do 30.09.2013 r wstęp na FESTIWAL KAWY, HERBATY i CZEKOLADY 2013 (impreza organizowana wraz z Targami NATURA FOOD i BE ECO) - gratis :!:
Zapraszamy kawoszy z całej Polski :D
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
GUCIO-59
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE506509 macchiatoPlus - czarny piano, kawiarka - BIALETTI "Brikka", tygielek - "GiPFEL", Brasilia Zassenhaus - młynek.

Postautor: GUCIO-59 » pn 12 sie 2013, 8:10

Moje gratulacje...
CELLINI nr. 1 Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie jej w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pn 12 sie 2013, 9:24

Też gratuluję. Nie znalazłem ani słowa o samej organizacji i strukturze SMK, zatem nijak w to wejść się teraz nie da ;).

Taki kwiatek do poprawki:
Jedynym do 2002 r. uznanym na świecie włoskim baristą był Luigi Luppi.

Toż to czysta nieprawda z błędem ortograficznym i rzeczowym. Lupi to nie Lippi, a przed 2002 był tak samo na świecie znany, jak po.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 13 sie 2013, 12:44

Dziękuję. Ciekawa odpowiedź. Zaznaczam, że Stowarzyszenie to nie partia polityczna o z góry określonej organizacji i strukturze. Stowarzyszenie tworzą i mają tworzyć ludzie. Nie można budować żadnej organizacji ani struktury nie mając członków (poza członkami założycielami). Najpierw więc zgłoszenie i przyjmowanie członków a następnie na bazie ich liczebności w poszczególnych regionach budowanie struktur. I powinno to następować z oddolnej inicjatywy. W żadnym wypadku my jako założyciele nie powinniśmy tego narzucać.
Kwiatek został już poprawiony.

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » wt 13 sie 2013, 14:13

Skoro już przy poprawianiu kwiatków jesteśmy. Mam pytanie, dlaczego te dotychczasowe projekty nie doczekały się realizacji? ;)

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 13 sie 2013, 15:36

Projekty które są na stronie Stowarzyszenia są sfinalizowane. A o które projekty chodzi ?

donkiszot
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: _

Postautor: donkiszot » wt 13 sie 2013, 16:14

Właśnie o ten paradoks (kwiatek) mi chodzi. Słowo projekt oznacza, że coś jest w fazie wstępnej, szkiców, planowania i dopiero będzie realizowane. Jeżeli jest sfinalizowane, to już nie jest projektem. Wiem, że język żyje, i że obecnie wszystko jest projektem, ale słowniki nadal (jeszcze) mówią co innego.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 13 sie 2013, 20:21

OK! Rozumiem. Gdybym ja to pisał też pewnie nie użyłbym tego sformułowania. Ale pisała to osoba z młodego pokolenia a ci żyją już w nieco innym świecie i posługują się nieco innym językiem. :wink:

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » wt 13 sie 2013, 20:57

Doprawdy? :shock:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 13 sie 2013, 21:20

Nie wierzysz w to że młodsza czy w to że posługuje się innym językiem :?: :wink:

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » śr 14 sie 2013, 8:54

Nie chodzi o to, że nie wierzę.
[...] osoba z młodego pokolenia a ci żyją już w nieco innym świecie i posługują się nieco innym językiem.
Ja też jestem (jeszcze chyba) osobą młodą :wink: i nie zauważyłem oznak przez Ciebie opisanych :wink:
Stawiam raczej na to, że to Internet odmóżdża, nie młodość :roll: Bo jak czytam teksty nawet osób nieco bardziej posuniętych wiekiem, to nie wierzą w to, co widzę ;)
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Wróć do „Wydarzenia kawowe”