Pellini No9 i No82

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
proAmilo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: dobrysprzęt

Pellini No9 i No82

Postautor: proAmilo » śr 30 maja 2012, 0:00

Najpierw słowo wstępu. Wczoraj wróciłem ze zlotu harleyowców w Sirmione nad Gardą. Poznałem tam kilku Włochów z Werony. Bawiło ich, że nie chcę chodzić do najbliższej kafejki (serwującej Pellini Top), tylko upieram się przy położonej dalej Hausbrandt. Powiedziałem, że wolę Hausbrandta i tyle. Pośmiali się, ale nie gadaliśmy o kawie. Wczoraj rano jeden z nich na pożegnanie wręczył mi 2 dziwne paczki ziarnistej i bardzo świeżej (z 14 i 15 maja) kawy Pellini "żebym spróbował i zmienił zdanie". To są dziwne paczki, nigdzie takich nie widziałem, choć Pellini jest tam wszędzie. Kilogramowe, jedna nazywa się "No9", druga - "No82". W necie nic nie potrafię o nich znaleźć. I stąd moje pytania:
Czy ktoś coś wie o tym produkcie? Czy to jest jakaś nowość, produkcja sezonowa, czy może niszowa dla jakichś wybranych sklepów dla "swojaków"? I czy ktoś spotkał się z mieszankami o innych numerach - jeśli tak, to jakich?
Na co komu kolba w domu?

proAmilo
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Re: Pellini No9 i No82

Postautor: proAmilo » czw 31 maja 2012, 23:27

Nikt nie wie skąd Włoch to wziął? Nikt się nie zetknął?
Dorzucam zdjęcie, może ktoś skojarzy coś z obrazka, widział inne numery... [załącznik został utracony]
Na co komu kolba w domu?

CafeMia
Sprzęt: ekspres przelewowy

Postautor: CafeMia » czw 16 sie 2012, 21:38

Prawdopodobnie kawa palona dla jednego klienta, który zażyczył sobie własna etykietę. Niektóre palarnie tak robią, nawet w Polsce. Dany klient zamawia z palarni swoja własną mieszankę i przedstawia własny projekt etykiety.
za pieniądze wszystko można zrobić. Także możliwe, ze ta kawa jest dostępna tylko w jednym miejscu.

sparrow777
zagląda od święta
Sprzęt: DeLonghi Ecam 23.450B

Postautor: sparrow777 » ndz 30 wrz 2012, 16:54

Witam! Eureka! Wreszcie znalazłem kogoś, kto też szuka info o tej kawie (no82-konkretnie). Będąc na wakacjach we Włoszech w Como zakupiłem niejako z braku laku tę kawę w sklepie Eurospin. Jak ja żałuję, że nie kupiłem jej więcej. To najlepsza z kaw jakich próbowałem! Idealna mieszanka arabiki i robusty, niekwaśna i w ogóle z fajną cremą. Mogę więc Pana zapewnić, włoscy koledzy mieli rację, że taką właśnie podarowali.Nie ma o niej śladu w internecie, nigdzie. Nie wiem o co chodzi. Była dość droga, na poziomie droższej Lavazzy powiedzmy. Szukam jej, że tak powiem, namiętnie,nigdzie jednak nie ma śladu. Wyskakuje najwyżej Top, espresso superiore, ale espresso bar nigdzie.Kawa też nieźle pobudza, nie tak, jak te dziwne Lavazza Rosa np., która niby ma 60% robusty, a jest kwaśna i ma mało kofeiny. Proszę o ewentualne info, czy gdzieś tę kawę można dostać.
Pozdrawiam.

A ha, byłbym zapomniał. Tę kawę, tzn pellini espresso bar no 82 widziałem wszędzie w rejonie Como, i wielkich marketach i tych małych jak Eurospin.

proAmilo
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: proAmilo » czw 04 paź 2012, 0:55

Nie mów mi „pan”, bo mnie to postarza...
Mnie też smakowały, choć moim zdaniem 9 nawet nieco lepsza, oryginalna. 82 również świetna, ale bardzo przypomina Nonnetti Hausbrandta.
Nie wiem gdzie te mieszanki można kupić, ani nawet ile kosztują. Dostałem je w prezencie, i po jakości ziaren sądziłem, że to nie może być tania konfekcja. Zaskoczyłeś mnie z tym Eurospinem. Za kilka miesięcy znów będę sobie leniwie jechał przez Ligurię i przełęcz Brennera, więc mogę zahaczyć o Como. Ile tam za nią dałeś? No9 nie było? Może ją robią na rynek szwajcarski?
Na co komu kolba w domu?

sparrow777
zagląda od święta

Postautor: sparrow777 » czw 04 paź 2012, 11:25

Nie ma sprawy!Je też już jestem w wieku, w którym pan mnie czasem postarza:)Bardzo się cieszę, że się odezwałeś. Tak jak pisałem, kawa wygląda na jakościowo jedną z tych z górnej półki. Widziałem tylko 82, była łatwo dostępna w małym eurospinie. Byłem w rejonie Bolzano, najłatwiej było o nią właśnie i o Lavazze Rosa,poza tym bieda,więc tym bardziej dziwne, że ta akurat była. Za chiny dokładnie nie pamiętam ile dałem za nią ale tak coś ok 8 euro, a może 10 lub 12. Coś w tym przedziale. W Polsce w jednej z koszalińskich kawiarni usłyszałem, że pellini to w ogóle jedna z najdroższych kaw, a pewnie ta jest na poziomie pellini top. W ogóle wolę mieszanki z robustą, sama arabika ani tak nie stawia na nogi, ani nie jest smakowo wyważona,jest kwaśniejsza. Kiedyś wolałem odwrotnie, zanim nie sprawiłem sobie porządnego ekspresu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: www.wszystkookawie.pl
Kontaktowanie:

Postautor: DrUsagi » czw 04 paź 2012, 12:34

Hej!
W Polsce wspomnianej kawy nie znalazłem jednak Węgierski dystrybutor Pellini ma No.82 w ofercie po 5000HUF/kg czyli jakieś 72 PLN. Co ciekawe ta kawa jest 2 razy tańsza niż Pellini Top - i tutaj moje pytanie do tych co pili No.82 i Top - jak smakowo wypada porównanie tych dwóch kaw? Ten sam dystrybutor ma No.42 ale mielony :(

No.82 jest jeszcze w Finlandii- ale cena już dużo wyższa - prawie 24€.

No i na koniec - prosto z Niemiec, aktualnie po 16€ już z wysyłką do naszego pięknego kraju

Pozdrawiam,
Michał
Na tym forum nie zawsze można się wypowiadać w pełni swobodnie. Właściciele forum bez żadnych dowodów poważnie oskarżają, pomawiają i banują niewygodnych użytkowników. A potem blokują dostęp do "trudnych" postów.

sparrow777
zagląda od święta

Postautor: sparrow777 » czw 04 paź 2012, 14:37

No szacun, mistrzu,jak to znalazłeś? Nie znam niemieckiego za bardzo, faktycznie można to kupić z przesyłką do Polski? Pellini top to sama arabika a to jest mieszanka z robusta.

proAmilo
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: proAmilo » czw 04 paź 2012, 15:17

1.Poniżej 12E to uczciwa cena. Ale w eurospina nie uwierzę...
2.Lavazza jest tam wszędzie. I tylko Lavazza. Inne kawy występują regionalnie. Np. wokół Werony króluje Pellini, ale tych numerowanych mieszanek nie widziałem. Rzadkie marki można kupić tylko w sklepikach przy prażalniach (warto pozbierać adresy przed wyjazdem), w marketach widywałem sporadycznie i zawsze pojedynczo, jakby się tam zawieruszyły. Bywają też sklepy „ekskluzywne” dla turystów, które mają bogatą ofertę włoskich kaw, ale ceny astronomiczne.
3.Otóż właśnie to są mieszanki z robustą, jak pisze sparrow, do tego mocniej palone i bardziej wyraziste od TOP. Mogą nie smakować wielbicielom łagodniejszych kaw, jak TOP czy Illy, jak i tym ceniącym owocowe nuty.
4.U mnie ten węgierski No42 to No46... A tak poważnie: może tych mieszanek Pellini ma naprawdę ponad 80, ale na prowincjach? Zaraz wypłynie nowa, gdzieś na Łotwie...
5.Finowie to podobno najwięksi konsumenci kawy na świecie. Na łeb biją Brazylijczyków i Włochów...
Na co komu kolba w domu?

Awatar użytkownika
DrUsagi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: www.wszystkookawie.pl
Kontaktowanie:

Postautor: DrUsagi » czw 04 paź 2012, 15:36

Sparrow777: Jak to znalazłem - wujek google trochę pomógł. Co do niemieckiego ebay'a - tak można kupić z wysyłką bez problemu. Pytanie tylko do jakiej kwoty dojdzie aukcja...

proAmilo: faktycznie No.46 - za szybko napisałem. Ja smaki prawdziwej kawy dopiero odkrywam - czy lubię robustę? To się dopiero okaże. Moja pierwsza mieszanka z robustą jakoś mnie nie zachwyciła, zdecydowanie 100% arabica bardziej mi podchodzi. No przynajmniej jeśli chodzi o espresso, bo cappucino z robustą jeszcze nie robiłem.
Na tym forum nie zawsze można się wypowiadać w pełni swobodnie. Właściciele forum bez żadnych dowodów poważnie oskarżają, pomawiają i banują niewygodnych użytkowników. A potem blokują dostęp do "trudnych" postów.

sparrow777
zagląda od święta

Postautor: sparrow777 » czw 04 paź 2012, 16:51

@proAmilo
No stary, przykro mi,że mi nie wierzysz, ale właśnie będąc w Como, konkretniej, w Perledo, tuż obok, zajechałem do jedynego marketu, jakim był eurospin, i tam była lavazza rosa i pellini espresso bar no 82. Podobnie było w miejscowości większej oddalonej ok 20 km od Perledo, ale nie pamiętam nazwy. Nie pamiętam też nazwy marketu, króey był dość duży. Jakiś typowy dla Włoch, w centrum hamdlowym. Musiałbym poszperać w zdjęciach. Moje zdziwienie polega właśnie na tym, że będać we Włoszech i chcąc wybrać dobrą kawę przypadkowo trafiłem na niemal jedyną w małym markecie. I była to Pellini właśnie:)W ogóle na tej pólnocy wybór jest nieciekawy. no może w Mediolanie to co innego, ale tam byłem z 5 lat temu, a wtedy jescze nie interesowałem się kawami ziarnistymi.

proAmilo
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: proAmilo » czw 04 paź 2012, 17:12

Sparrow, ale ja Ci wierzę, młokosie. Miałem na myśli, że Pellini w eurospinie to rzecz NIE DO WIARY!

A Ty, Michał, nie pękaj! No42 też tam mają. Znalazłeś numery 46, 42, chyba też 2 i jakiś jeszcze (nie chce mi się już sprawdzać). Mieszanki robusty ładnie harmonizują z mlekiem.
Na co komu kolba w domu?

sparrow777
zagląda od święta

Postautor: sparrow777 » pt 05 paź 2012, 18:54

@proAmilo. No dobra, mogło to też być w Colico w markecie Bennet, ale już na pewno nie w innym. Skłaniałbym się jednak do eurospinu.
Ps.Ciekawe, kto tu większy młokos wiekiem, bo tak coś intuicja mi podpowiada, że może raczej kolega? No, który rocznik?:)

proAmilo
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: proAmilo » pn 08 paź 2012, 13:33

Ja już pijałem extra select...
Na co komu kolba w domu?

sparrow777
zagląda od święta

Postautor: sparrow777 » pn 08 paź 2012, 13:52

A to szacun, bo tę to widziałem jak pijała moja mama, no i stałem po nią w kolejce:(

Wróć do „Kawa”