Kawa bezkofeinowa — skąd, jaka, rodzaje, smaki

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
venezia

Postautor: venezia » czw 21 gru 2006, 21:35

asieńka, mój kończy 4 miesiące 28 grudnia :)
PS: no i dobra widomosc - przedluzyli nam urlop macierzynski
mi nie przedłużyli :cry: skończył mi się urlop 17.12, o dwa dni za wcześnie :cry:

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » czw 21 gru 2006, 21:43

A Nasza ma prawie 6 tyg. :lol: :lol: :lol: :lol:
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

asieńka

Postautor: asieńka » czw 21 gru 2006, 21:59

.. mi nie przedłużyli :cry: skończył mi się urlop 17.12, o dwa dni za wcześnie :cry:
no to masz przerąbane :(
a ja pewnie wroce dopiero w marcu, bo jeszcze musza mi oddac 6 tyg za urlop no i jeszcze dochodza ferie - choc raz mi się udalo,
bo dzis to mam samego pecha :cry:

venezia

Postautor: venezia » czw 21 gru 2006, 22:08

Iadurobros, 4600???! no to gratuluje! zona/partnerka/matka (niepotrzebne skreslic) byla bardzo dzielna :) podziwiam, bo moj synek, jak się urodzil, wazyl 4200 a ja myslalm, ze wiekszego się nie da urodzic :D

asieńka
dlaczego samego pecha? :roll:
:?: :?: :?:
az tak zle?

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » pt 22 gru 2006, 11:08

Na sali obok leżało dziecię z wagą urodzeniową 5100g :shock: :shock: :shock:
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

asieńka

Postautor: asieńka » pt 22 gru 2006, 15:48

... dlaczego samego pecha? :roll:
a jakos tak wczoraj wyszlo, ale dzis juz jest nowy, lepszy dzien :)

Iadurobros jeszcze raz gratuluje

Wracajac do bezkofeinowej (bo zeszlismy z tematu :wink: ) tak jak wiekszosc pisala sadze, ze jest jeszcze bardziej szkodliwa niz naturalna.
Tak jak i granulat/rozpuszczalna (pewnie z samych resztek) oj popijalo się kiedys brrrrrrrrrrrrr

oorbus

Postautor: oorbus » pt 29 gru 2006, 12:42

kimbo decafeinato kupiłem kiedyś przez pomyłkę :D była całkiem smaczna nie wiem czy bym się zorientował gdyby mi na forum nie powiedziano co oznacza decafeinato :oops:
no tak tylko gdzie to można kupić ... google milczą ...
ja kupilam w Intermarche :) w Lesznie

asieńka, mój kończy 4 miesiące 28 grudnia :)
PS: no i dobra widomosc - przedluzyli nam urlop macierzynski

mi nie przedłużyli :cry: skończył mi się urlop 17.12, o dwa dni za wcześnie :cry:
a mnie się skonczyl 13.12 :(
....ze tez nie dalam rady ponosic Hubiego dluzej o 6 dni :)

witam wszystkie mamy i tatusiow

Czasami myślałem, że fajnie byłoby być karmiąca matką ;-) Gdybym był, to nie zrezygnowałbym z wina :-) Wino to tysiące lat ludzkości, a kawa kilkaset zaledwie. Kawa na pewno jest bardziej złożona niż wino. Smaczne espresso pewnie nie zaszkodzi, jeśli Ci sprawia przyjemność? A.
o ja grzesznica :oops: :lol: ni z winka ni z kawy decaffeinato nie potrafie zrezygnowac a po BARDZO CIEZKIEJ nocy wypijam jedno normalne espresso :oops: żeby żyć :)........

i zgadzam się ze espresso lepsze niz inne rozpuszczalniki czy kawa z fusami :)
Ostatnio zmieniony pt 29 gru 2006, 13:02 przez oorbus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ekspres

Postautor: blackcoffeeroasters » pn 15 sty 2007, 13:41

Miło mi poinformować, że dotarł do nas nowy transport z zielonymi kawami, w tym bezkofeinową mieszanką arabik z Gwatemali, Kostaryki i Kenii. Zapraszam!

kawa oczywiście jest w ziarnach :wink:

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pn 15 sty 2007, 13:45

A czy będzie samplerek z nowymi rodzajami arabik w ofercie? Oczywiście poza Koną czy JBM chociaż wcale bym się nie pogniewał gdyby jednak też :D

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: blackcoffeeroasters » pn 15 sty 2007, 14:00

Tak, pewnie taki samplerek pojawi się na dniach i chyba nawet z Koną, bo razem z innymi, będziemy mogli zaproponować na nią lepszą cenę. :bis:

A JBM dotrze do nas jakoś w lutym - już z nowego zbioru, więc chyba warto poczekać - więc w tym saplerku jej nie będzie.

Awatar użytkownika
Ireneusz Woszczek
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: Ireneusz Woszczek » wt 30 sty 2007, 9:11

Istnieje już podobno kawa gatunku arabica pozbawiona kofeiny. Sam takiej jeszcze nie miałem. Jest tylko jeden problem właśnie ta kofeina powoduje to, że kawa to właśnie kawa a nie coś innego.

Jeżeli już Twoja żona chce pić kawę dobrą to niech poszuka kawy tylko i wyłącznie gatunku arabica ale z małą zawartością kofeiny i koniecznie świeżo prażonej. Arabica zawiera mniej kofeiny niż robusta. Taką kawą może być kolumbijska excelso jest przy tym łagodna w smaku (neutralna).

Dodam, że im mocniej palona tym kofeiny mniej. W smaku będzie mocniejsza znaczy bardziej gorzkawa ale z mniejszą zawartością kofeiny. Słabiej palona będzie łagodna w smaku ale będzie miała więcej kofeiny. Gdzie kupić? - prawie każda prażarnia kawy posiada w ofercie ten gatunek i na dodatek jest to jedna z najtańszych arabic.

Jak nie masz w okolicy to zerknij na moją stronę. Zwróć uwagę na stopień zmielenia kawy. Najlepiej zamówić kawę zmieloną na kilka sposobów i dokonać prób. Dodatkowo powinieneś próbować ugniatać kawę w kolbie na różne sposoby (mocniej lub słabiej) aby osiągnąć optymalne dla Ciebie rezultaty.
Pozdrawiam
Irek

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: blackcoffeeroasters » wt 30 sty 2007, 9:36

Szok!

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » wt 30 sty 2007, 9:39

Entos reaktywacja? Myślałem, że jesteście "out-of-business"....

Awatar użytkownika
MariuszH
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Brasilia America Plus

Postautor: MariuszH » wt 30 sty 2007, 17:24

(...) Jak nie masz w okolicy to zerknij na moją stronę. Zwróć uwagę na stopień zmielenia kawy. Najlepiej zamówić kawę zmieloną na kilka sposobów i dokonać prób.
Na Twojej stronie jest wzmianka, że minimalna ilość zakupionej kawy to 0,5kg. Jeśli proponujesz kilka sposobów mielenia (masz oczywiście na myśli stopni zmielenia...) to znaczy że tu chodzi o każdy stopień po 0,5kg? Czy może być np. 5 stopni, czyli 5 paczek po 10dg, lub 10 stopni zmielenia w dziesięciu paczkach po 5dg?... A może jeszcze jakoś inaczej? Czy opiszesz te stopnie na paczce, żeby podczas następnego zamówienia łatwo było określić, jaki stopień zmielenia mnie interesuje?

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: blackcoffeeroasters » sob 17 lut 2007, 17:14

Info dla ewentualnych zainteresowanych. Już jest -->> 8)

Wróć do „Kawa”