Graef CM 80

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
krzysiek.B
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti Moka ekspres 2cup

Re: Graef CM 80

Postautor: krzysiek.B » wt 23 paź 2012, 1:28

Ratunku, czytałem o młynkach chyba z miesiąc, no i w końcu zdecydowałem się na Graefa.
Przyszedł we wtorek 16-10. Dzisiaj, czyli po tygodniu czekania na świeżą kawę Mexico GMP odpalam młynek, a on nieszczęsny mieli tak grubo , że aż strach. Zdjąłem żarna, pod nimi 3 cienkie podkładki czyli już nic fabrycznego nie można podłożyć. Prawdopodobnie źle skalibrowany w fabryce.
Teraz pytanie do tych co już przerabiali ten temat, bawić się w podkładanie grubszych podkładek, czy odesłać młynek do sklepu. Kupiłem w Redcoonie.

pozdrawiam.Krzysiek.B
Pozdrawiam.Krzysiek.B

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » wt 23 paź 2012, 14:02

O podkładkach było już sporo w tym temacie. Jeśli nie chcesz się w to bawić (a moim zdaniem takie zabawy przy nowym produkcie nie mają sensu), zwróć Graefa póki jeszcze możesz, dołóż stówkę i kup Iberitala, względnie Ascaso.

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura F50 II+Graef CM80+tygielek+ekspres przelewowy

Postautor: gromog » wt 23 paź 2012, 14:43

Ratunku, czytałem o młynkach chyba z miesiąc, no i w końcu zdecydowałem się na Graefa.
Przyszedł we wtorek 16-10. Dzisiaj, czyli po tygodniu czekania na świeżą kawę Mexico GMP odpalam młynek, a on nieszczęsny mieli tak grubo , że aż strach. Zdjąłem żarna, pod nimi 3 cienkie podkładki czyli już nic fabrycznego nie można podłożyć. Prawdopodobnie źle skalibrowany w fabryce.
Teraz pytanie do tych co już przerabiali ten temat, bawić się w podkładanie grubszych podkładek, czy odesłać młynek do sklepu. Kupiłem w Redcoonie.

pozdrawiam.Krzysiek.B
Też kupiłem w Redcoonie miesiąc temu, możliwe że mamy z tej samej partii. U mnie też mielił zbyt grubo, dołożyłem 2 podkładki po 0,2mm i jest już ok. Do tygielka mielę więc do espresso tym bardziej nada się. Miałem problem jedynie ze znalezieniem podkładek, szukaj w serwisach agd. Zastanawiam się teraz czy nie dorzucić jeszcze z 1mm to bym pewnie uzyskał idealny pył, ale trochę boję się o żarna.
Jak już sam rozebrałeś to widzisz, że dorzucenie podkładki to żadna filozofia.
ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!

gunio
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic, Graef CM70
Bialetti Dama 2 cup + MPM MMK-01+ COMBAT Frabosk 3

Postautor: gunio » wt 23 paź 2012, 15:05

Zastanawiałem się nad tym młynkiem, albo cm 70 ale wychodzi na to, że od razu lepiej zainwestować w eurekę, kupować młynek za 600 zł, żeby bawić się w podkładki?!

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: gromog » wt 23 paź 2012, 15:28

Jaka tam zabawa, włożyć podkładkę to żadem problem, moim zdaniem to na pierwszy młynek w zupełności wystarczy, dla mnie była to już górna granica jaką mogłem przeznaczyć, bo myślałem nad jakimś tchibo. A kiedyś może jakiś Macap albo Mazzer zastąpi Graefa
ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!ODBANOWAĆ TWOLIPANA !!!

krzysiek.B
zagląda od święta

Postautor: krzysiek.B » wt 23 paź 2012, 17:09

Chodzi o to, że fabryczne 3 podkaładki ( 0,9mm ) był wsadzone od razu. Dzisiaj zdjąłem fabryczne i dołożylem swoją 1,3mm i dalej bylo słabo, dopiero jak dałem jeszcze 2 fabryczne około 0,6mm to dopiero zaczął mielić dobrze, ale to już razem 1,9mm
Problem polega na tym, że bolec który obraca żarna ma 2,5mm, a to już niebezpiecznie mało, może zerwać.
Nie mineło jeszcze 10 dni więc odsyłam młynek i biorę następny, tylko jeżeli to cała partia taka, to każdy może mieć ten problem.
Pozdrawiam.Krzysiek.B

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: gromog » wt 23 paź 2012, 17:32

Ja dołożyłem 4mm i śmiga, w sumie zobacz drugi, tylko czekać będziesz musiał, to kawy chociaż przygotuj na zapas.

krzysiek.B
zagląda od święta

Postautor: krzysiek.B » wt 23 paź 2012, 18:14

Ja dołożyłem 4mm i śmiga, w sumie zobacz drugi, tylko czekać będziesz musiał, to kawy chociaż przygotuj na zapas.
Sorki, ale nie mogleś dać 4mm bo bolec który trzyma żarno, ma 2,5mm.
Pozdrawiam.Krzysiek.B

gromog
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: gromog » śr 24 paź 2012, 16:03

Oczywiście masz rację, uciekło mi 0, czyli 0,4mm.

Awatar użytkownika
GIGGY
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DREAM Red & I-2 Red ... Ascaso rulezz !!!
Kontaktowanie:

Postautor: GIGGY » pt 09 lis 2012, 0:44

Zastanawiałem się nad tym młynkiem, albo cm 70 ...
Są już jakieś opinie w tym temacie ? Bo mocno się zastanawiam nad i-2 mini lub własnie CM70 ...

pzdr
---
Pzdr Greg

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pt 09 lis 2012, 10:17

Jak przeglądniesz ten temat to znajdziesz opinie. :D Każdy z tych młynków ma swoje wady i zalety, wszystkie znajdziesz na forum.
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

Awatar użytkownika
GIGGY
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DREAM Red & I-2 Red ... Ascaso rulezz !!!
Kontaktowanie:

Postautor: GIGGY » pt 09 lis 2012, 12:08

Jak przeglądniesz ten temat to znajdziesz opinie. :D Każdy z tych młynków ma swoje wady i zalety, wszystkie znajdziesz na forum.
Nie chcę być wściBski ale co do CM70 ciężko coś konkretnego znaleźć a wierz mi, iż szukałem dokładnie ;)

Pzdr
---
Pzdr Greg

Marcin_sd
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Basic, graef CM 80

Postautor: Marcin_sd » pt 09 lis 2012, 15:39

Na sam początek Graef myślę,że to dobry wybór;) Poszukać nawet używanego, można znaleźć w granicach 300-400 zł. bo kupować jakieś wynalazki typu MPM, Krupsy to nie warto :dymek:

Proszę używać wielkich liter i polskich znaków. //cyrus

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » śr 23 sty 2013, 16:14

Znalazłem obszerne porównanie dwóch najczęściej wymienianych tu młynków: Ascaso i2-mini vs Graef cm80, użytkowniczka z Niemiec zakupiła oba i porównywała co i jak:
http://www.kaffee-netz.de/m-hlen/37479- ... leich.html

Odnośnie nowszego modelu cm81 znalazłem na stronie producenta taki opis: "Baugleich wie Kaffeemühle CM 80, Aluminiumgehäuse weiß lackiert." - czyli to jest to samo co cm80 tylko lakierowany na biało.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pn 28 sty 2013, 19:25

Czy wśród forumowiczów są osoby które mają możliwość porównania młynka Graef 80 z innymi, podobnymi konstrukcjami niedużych rozmiarów, np. Eureka Mignon, Ibertal Challenge, Mahlkoenig Vario itp. Albo może gdzieś w necie znaleźliście jakieś podobne porównanie i moglibyście podesłać link?

Wróć do „Młynki”