Palarnia kawy HARMONIA

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Kasper.K
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Palarnia kawy HARMONIA

Postautor: Kasper.K » czw 16 kwie 2015, 10:59

Od razu mówię, że nie jestem właścicielem, ani szeptanym marketingowcem tej firmy ;).

Paczkę 250 g kawy z tej palarnii dostałem w prezencie świątecznym. Kolumbia Excelso Huila 100% arabica single origin się nazywa. Z datą palenia 23.03.2015. Ładne papierowe opakowanie z zaworkiem. Polska palarnia kawy jak głosi napis na etykiecie. Otworzyłem paczkę i pierwsze spostrzeżenie to piękny zapach, bardzo głęboki i trochę oleisty. Drugie spostrzeżenie to ilość oleju na ziarnach, naprawdę całe się świecą. A trzecie spostrzeżenie, pod wpływem którego napisałem tego posta to smak kawy. Pierwszy shot na moim Classicu (którego praktycznie przekreśliłem jeśli chodzi o jakość shotów ze 100% arabiki) i szok. Kawa przepyszna, gęsta, słodkawa, o pełnym i różnorodnym body. I co najważniejsze ekstrakcja od początku zachodzi całą powierzchnią sitka, a dziury i nierównomierny wypływ to była moja zmora ostatnich tygodni, z którą w żaden sposób nie mogłem sobie poradzić. Wszedłem na stronę internetową: http://www.palarniaharmonia.pl/ - ładnie, spora oferta kaw. Z informacji wynika, że prowadzi ją małżeństwo pasjonatów. Z racji tego, że skończył mi się zapas kawy to następne zamówienie robię u nich... Jeśli utrzymają cenę za obecnym poziomie (25 zł na 250 g) i jakość to będzie super. Dam znać jak dalsze wrażenia. Może ktoś próbował palonych u nich ziaren?

yaninne
Sprzęt: coffema mx2

Re: Palarnia kawy HARMONIA

Postautor: yaninne » pt 15 maja 2015, 11:48

Jest całkiem nieźle, przemawia za nimi stosunek ceny do jakości. Nie wiem, czy na ślepych testach też bym tak dobrze ocieniała ten smak. Mam po prostu słabość do rzemieślniczych produkcji na małą skalę. Bardzo lubię poczucie tego, że kawa którą właśnie piję jest niepowtarzalna, a nie a przemysłowej produkcji na wielką skalę. Z chęcią wspieram takie biznesy. Także polecam.

manfred
Sprzęt: Kawiarka plus bzyczek

Postautor: manfred » pt 15 maja 2015, 22:12

Póki co rzemieślnik na rybach.

Kasper.K

Postautor: Kasper.K » ndz 17 maja 2015, 14:19

Ja jestem po paczce Etiopii, teraz kończę Harmonia House Blend. Etiopa bardzo ciekawa w smaku, tylko ustawienie młynka zajęło mi dużo czasu. Generalnie z obu jestem bardzo zadowolony. A czekają jeszcze nie otwarte Gwatemala i Sunshine.

Kasper.K

Postautor: Kasper.K » czw 25 cze 2015, 11:53

Zamówiłem obecnie 1 kg Harmonia House Blend. Takich ekstrakcji jakie uzyskuję na tych kawach, a przez rok parę kg różnych mieszanek się przewinęło, nie uzyskałem wcześniej na żadnej kawie. Od początku ekstrakcji z sitka leci gęsty syrop i tak też smakuje napar. Wcześniej była wypływająca z sitka brązowo zabarwiona woda, dziury w wypływie itp. Tutaj W KOŃCU uzyskałem poszukiwany efekt.

arni978
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Postautor: arni978 » czw 25 cze 2015, 12:59

Tak mnie zaciekawiłeś kawą z tej palarni że mam ochotę coś kupić.Właśnie ostatnio mi brakuję czegoś w mojej kawie,można to ująć słowem cielistość,gęstość.Tylko czy jest naopakowaniu data palenia?Bo na stronie nic nie pisze.

Kasper.K

Postautor: Kasper.K » czw 25 cze 2015, 13:05

To samo pytanie (odnośnie daty palenia) wysłałem do Harmonii, bo również nie znalazłem informacji na ten temat. Kawa palona jest przed wysyłką do klienta, wtedy nadrukowują datę. Ja na przykład zamówiłem kawę 22.06 i taką datę palenia mam nadrukowaną na opakowaniu.
Bardzo zależało mi zawsze na gęstości kawy, dlatego tak pasuje mi efekt który uzyskuję na ich produktach. Z tym że ja z 14g uzyskuję 15 g naparu w 25 s, więc lubię naprawdę gęste ;).
Możesz spróbować Harmonia House Blend, z tym że to jest palenie full city, więc nie każdemu musi odpowiadać. Pozdrawiam.

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Postautor: seba21 » czw 25 cze 2015, 14:55

No, no, coś czuję, że i ja spróbuję coś od nich zamówić. Jeśli faktycznie mają tak dobre kawy, to pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie 'popsują się' zbyt szybko... :wink:

Kasper.K

Postautor: Kasper.K » czw 25 cze 2015, 17:13

Istnieją już chyba dwa lata, więc może się nie popsują. Dajcie znać jak wrażenia, może moja opinia jest nieadekwatna, z chęcią poczytam co myślą o ich kawach inni.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » czw 25 cze 2015, 21:48

kończą mi się zapasy wkrótce coś będę zamawiać, może właśnie u nich? 80zł/kg to atrakcyjna cena, ciekawe jak z jakością ziaren.

vujson
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Moka inox Italy ;)

Silvia ....Rocky.... ziarno CoffeeSite

Postautor: vujson » pn 17 sie 2015, 13:59

Sam się skusiłem, w końcu to prawie po sąsiedzku ;) rzut beretem przez puszczę kampinoską....

Wracając do tematu, jak na razie po tygodniu odleżakowania otwarta jest HouseBlend - od pierwszej sekundy odurza zapachem tak silnie skoncentrowanym, że aż dziwne.
Palenie, jak na mój mało wyrobiony gust bardzo mocne, z wyraźnymi śladami olejków na ziarnach. Po wyciśnięciu pierwszego Doppio - wrażenia optyczne bardzo pozytywne, ładna ekstrakcja, napar gęstawy, ładna krema z tygryskiem aż miło. W smaku ... dosyć delikatna, aż zrezygnowałem z cukru - wydała się zbyt słodka, lekko czekoladowawa, prawie bez żadnych nut owocowo-kwaskowatych, których uczyłem się od Antonia.
Grubo zmielona pod mokkę - daje na wyjeździe weekendowym, rewelacyjne oceny we wszelkich latte, cappu itd, mi pasowała delikatnie zrobiona w mocce czysta, bez niczego.
Dzisiejsze espresso - wyszło jakieś mdławe w smaku - może za mało podgrzałem silvie przed strzałem, tak coś bez wyrazu... sprawdzę jeszcze wrażenie po pracy ;) Ogólnie polecam!

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pn 17 sie 2015, 18:23

też zakupiłem, zbliżoną do tej którą zamawiam zazwyczaj. Nie jest źle, ale jeśli wziąć pod uwagę wyroby polskich palarni to miałem już lepsze ziarenka.

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » wt 18 sie 2015, 13:16

Od razu mówię, że nie jestem właścicielem, ani szeptanym marketingowcem tej firmy.
"Szeptany merketnigowiec" od tego powinien zaczynać. :)
"Jeśli utrzymają cenę za obecnym poziomie (25 zł na 250 g) i jakość to będzie super".
Super cena to niestety u producenta, reszta u pośredników. :lol: Cena 100 PLN/kg, czyli ok. 27 USD/kg jest atrakcyjna jeśli się nie wie, ile dostają w Afryce kobiety za zebranie 1 kg ziaren. 2-3 centy, a za kilogram kawy np. w Zambii (ale tam konkretnie) zapłacimy 2,4 USD. I w stounku do kawy marketowej w Europie jakościowo będzie to mikrolot.
קפה

Kasper.K

Postautor: Kasper.K » pn 07 wrz 2015, 12:07

Brazylia Bourbon - rewelacja!!

Kasper.K

Postautor: Kasper.K » pn 07 wrz 2015, 12:12

Od razu mówię, że nie jestem właścicielem, ani szeptanym marketingowcem tej firmy.
"Szeptany merketnigowiec" od tego powinien zaczynać. :)
"Jeśli utrzymają cenę za obecnym poziomie (25 zł na 250 g) i jakość to będzie super".
Super cena to niestety u producenta, reszta u pośredników. :lol: Cena 100 PLN/kg, czyli ok. 27 USD/kg jest atrakcyjna jeśli się nie wie, ile dostają w Afryce kobiety za zebranie 1 kg ziaren. 2-3 centy, a za kilogram kawy np. w Zambii (ale tam konkretnie) zapłacimy 2,4 USD. I w stounku do kawy marketowej w Europie jakościowo będzie to mikrolot.
Z tym, że kawy w Afryce nie mogę zakupić. W związku z tym jeśli masz coś innego, lepszego do polecenia to z chęcią spróbuję ;).

Wróć do „Kawa”