Delikatna kawa do kawiarki

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
sarkon
Sprzęt: Bialetti 6x

Delikatna kawa do kawiarki

Postautor: sarkon » wt 22 wrz 2015, 21:07

Witam serdecznie,

przygodę z kawiarką Bialetti rozpocząłem dość niedawno. Będąc mądrym, jak to zazwyczaj człowiek ma w zwyczaju, poszedłem na łatwiznę i zaopatrzyłem się w kilka kaw mielonych z supermarketów : Tchibo, Jacobs, Dallmar. Niestety, każda z tych kaw, jak jest możliwa do wypicia poprzez jej zalanie (zalewajka), tak robiąc te kawy w kawiarce...nadają się one co najwyżej do wylania...

Ostatnio postanowiłem nauczyć się na swoich błędach i zakupiłem ręczny młynek i 250 g. https://swiezopalona.pl/produkt/478/bra ... o-de-bahia.

Za pierwszym razem jak zrobiłem kawę, nie różniła się ona od tych z supermarketów. Zacząłem czytać i suma sumarum, zmieniłem grubość mielenia ziarna i wreszcie trafiłem w dziesiątkę!!. Coś fantastycznego!.

I teraz mam nie lada dylemat: poszukuję kolejnych smaków kaw, jednakże nie chciałbym utopić pieniędzy w coś co może mi kompletnie nie podpasować. I tym samym mam do was prośbę: czy moglibyście wskazać mi konkretne kawy, podobne aromatem i delikatnością do wyżej wymienionej? A jeżeli nikt nie próbował powyższej, to prosiłbym o wskazanie kaw które są zarazem delikatne, aromatyczne ale też dają kopa:)

za wszelkie sugestie i poświęcony czas serdecznie dziękuję.

zbylu

Re: Delikatna kawa do kawiarki

Postautor: zbylu » ndz 27 wrz 2015, 23:17

Sprobuj pellini Top. Uzywam w kawiarce i jest delikatna nie kwasna.

Wróć do „Kawa”