Zestaw do oceny ekspres plus młynek

lukaszsal
Sprzęt: nie mam

Zestaw do oceny ekspres plus młynek

Postautor: lukaszsal » czw 05 lis 2015, 1:44

Witam
To ma być mój pierwszy ekspres. Czy taki zestaw byłby ok.

Graef ES 85 EU Set (Ekspres do kawy + Młynek CM 80)

_michal_
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: isomac, graef cm 80,

Re: Zestaw do oceny ekspres plus młynek

Postautor: _michal_ » śr 18 lis 2015, 21:24

Jak to pierwszy ekspress to wybierz coś popularnego, wtedy o rady będzie nietrudno, mnóstwo filmików na youtubie, itp. Wybierz Gaggię lub ascaso. Młynek mam taki i spełnia swoje zadanie.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » czw 19 lis 2015, 1:23

młynek zamiast cm80 lepiej cm800, nowszy model z paroma ulepszeniami a cena podobna.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » czw 19 lis 2015, 17:15

Miałem CM70 i 80 ale jeśli kogoś nie interesuje kwestia wizualna to wziąłbym ten tańszy. 800 ma więcej stopni regulacji, ale realnie pod espresso używa się 5. Kiedyś była dyskusja, czy skok w cm800 jest mniejszy ale nikt nie potwierdził tego.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » czw 19 lis 2015, 22:40

...ani nie zaprzeczył, myślę jednak że skoro dali 2x więcej ustawień grubości i nowy mechanizm mocujący żarno to jakies tam zmiany mogły być. Parę osób, które miało obie konstrukcje bo przesiadło się z 70/80 na 800 polecało ten drugi. Nowszy model ma też dziubek antystatyczny i zintegrowany mechanizm regulacji wysokości żarna, nie trzeba kombinować z żadnymi podkładkami, jak we wcześniejszych wersjach. A żeby było zabawniej to Ceneo podaje, że nowszy jest również minimalnie tańszy od starego.

Jeśli chodzi o sam ekspres to mając do wydania na ten cel 2 tys. rozważyłbym Rancilio Silvia. Ale.. jeśli to ma być pierwszy ekspres to czy jest sens ładować w niego kilka tysięcy? A jak się nie spodoba? Ekspres to tyle jedna z wielu metod parzenia, inne są znacznie tańsze i też mają swoich zwolenników.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”