Jaki nowy express - do ok. 7500PLN ?

darekpawel
zagląda od święta
Sprzęt: SAECO Xelsis

Jaki nowy express - do ok. 7500PLN ?

Postautor: darekpawel » czw 28 wrz 2017, 10:44

Chyba mój SAECO Xelsis dokończył żywota...
Rozglądam się za nowym, podobnym - w cenie do ok. 7500zł.
Użytek domowy; w pełni automat. Wolnostojący...

Czy są jakaieś modele szczególnie polecane...?
Z marek: Saeco, Jura, Siemens,... Ew. innych ?

Jakby miał 2 niezależne pojemniki na ziarna kawy - to byłby duży plus...

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 IIgen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Jaki nowy express - do ok. 7500PLN ?

Postautor: Barnaba » ndz 01 paź 2017, 18:24

Polecam Jurę model J6.(dla forumowiczów CP rabat).

tel.501384480

Dwa młynki czy pojemniki na kawę z kolei..to dosyć ciężki temat w tym przedziale cenowym (trzeba te 7500zł pomnożyć co najmniej razy dwa a najlepiej razy 3)...choć jest to wygoda niesamowita gdy przykładowo każdy z nas lubi inną kawę, bezkofeinową,inny smak, arabikę,robustę,markę itd itd.Takie kawy można również mieszać i to procentowo ! :) Taki ekspres jest też dwa razy szybszy od standardowego
,ale musi być też odpowiednio większy aby pomieścić dwa pojemniki i często dwa młynki do kawy tak jak np Jura GIGA5,X8 czy SAECO NEXTAGE MASTER TOP i inne.

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

darekpawel
zagląda od święta

Postautor: darekpawel » śr 18 paź 2017, 8:42

Natrafiłem też na SIEMENS TI907201RW; za ok. 7000PLN. Z tego co czytam to Siemens-y nie były szczególnie polecane.
Ale może to się zmieniło? Może ktoś ma doświadczenie z tymi modelami...?

Czytane opinie też nie napawają optymizmem:

"To urządzenie miałem jeden dzień. Na starcie zauważyłem żle wykonane spasowania z odstającym żle wykonanym na krawędzi wyświetlacz TFT."
"Spieniacz zamiast spieniać wypluł pod ciśnieniem duże krople mleka a następnie buchał gorącą parą, obryzgując cały przód."
"Ekspres trudny w utrzymaniu czystości. Ogólnie po za ładnym wyglądem jakość bardzo słaba."
"Cena nie gra z jakością a której brak. NIE POLECAM. Siemens kiedyś był bardzo dobrą marką. ODRADZAM ZAKUP."
"O ile znasz niemiecki to proszę poczytać niemieckie komentarze."

Co mnie trochę podłamało - bo poważnie zastanawiałem się nad tym modelem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 18 paź 2017, 16:51

Niestety wiekszość elementów w tym ekspresie nie jest delikatnie mówiąc niemiecka..o reszcie nie wspominając. Niemniej największym minusem tego model jest wbudowany zbiornik na mleko. Wkładany jest w bok ekspresu.

Proszę rozważyć Jurę J6. To inna bajka.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

darekpawel
zagląda od święta

Postautor: darekpawel » pn 05 lut 2018, 9:35

To po wielu analizach i rozeznaniach - zanabyłem ekspress JURA Z6 (15208).
Ekspres kupił mi kolega w sąsiednim kraju - wersja z Blutooth, aluminium, kosztował ok. 1450,00EUR.
Co wydało mi się ceną b. atrakcyjną w stosunku do ofert z rynku lokalnego...

Ekspres kupiony u fachowego dystrybutora JURA.

Teraz uwagi (porównuję z innymi ekspresami, z którymi miałem do czynienia):
"plusy"
+ smak kawy rewelacyjny (porównuję do poprzedniego mojego ekspresu SAECO Xelsis)...;
+ spienianie mleka - b. dobre;
+ wykonanie / jakość samego ekspresu b. dobra.

"minusy"
- mały wyświetlacz; powinien już być chyba wyświetlacz dotykowy w tej klasie urządzenia, a jeszcze są po 3 przyciski z każdej strony oraz kółko z pokrętłem u góry;
- obsługa menu - trochę skomplikowna i nieintuicyjna...;
- klapka od pojemnik kawy nie ma żadego uchwytu; taki płaski plastik tylko;
- pojemnik na wodę z boku - trochę to udziwnione rozwiązanie wg mnie...; wygląda jakby dołożono go w ostatniej chwili w proc. projektowania...
- filtr SMART Claris; wg opisu b. dobre rozwiązanie; nie trzeba ekspresu odkamieniać; wkładanie filtra trochę utrudnione - trzeba zastosować dodatkową przedłużkę; potem po włożeniu - przekręcić, aby wskoczyło w otwory w obudowie pojemnika na wodę. Ma się wrażenie, że ten pojemnik w miejsy tych otworów pęknie. Mogli to lepiej rozwiązać...
- pojemnik/osadnik na wodę i fusy - też niezbyt rewelacyjne rozwiązanie - ma się wrażenie jakby to był basen szpitalny; ciężkie, długi i nieporęczne. Poza tym przy opróżnianiu trzeba odzielić od siebie tak jakby 3 części...

Uwaga dodatkowa - ekspres jest z modułem Bluetooth. Aplikację na smartfonie zainstalowałem. Działa b. dobrze. Natomiast nie moge zrozumieć dlaczego zastosowano Bluetooth (JURA podaje zasięg działania ok. 3). Czyli praktycznie trzeba stać ze smartfonem przy ekspresie, aby coś na nim robić... Trochę to bez sensu dla mnie. Inni producenci AGD dawno już stosują moduły Wi-Fi w swoich urządzeniach (np. Miele) - wtedy można obsługiwac urządzenie z fotela w salonie. Reasumując - nie rozumiem zastosowania technologii Bluetooth w tym przypadku.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 05 lut 2018, 12:07

Witam,
1.
Jura Z6 ma rączkę w zbiorniku i to metalową (oprócz osłony czarnej).Prawdopodobnie nabył Pan ekspres z ekspozycji, rozszabrowany nieładnie to ujmując.Częsty temat w de.Pisałem o tym w którymś temacie wcześniej.

2.
Aby zwiększyć odległość do smartfona proszę położyć na tylnej ściance tekturkę z folią aluminiową na płytkach w kuchni.Nie musi być duża taka aby nie było jej widać spoza ekspresu a znacznie zwiększa zasięg.

Reszta jest dokładnie taka jak Pan napisał:)

Pozdrawiam
PrimoCaffe.pl

darekpawel
zagląda od święta

Postautor: darekpawel » pn 05 lut 2018, 12:53

1. chodzi o uchwyt w pokrywie zasobnika kawy; a nie wody...
2. z tą folią na kafelkach to chyba żart?! Może lepiej na czas "zabawy" z tym bluetoothem odwracać ekspres od ściany??? Tzn. panelem dać do ściany...

Nie jest powystawowy - brand new na 100%...

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 05 lut 2018, 17:35

Zgadzam się - powinna być jakaś wygodna rączka.Trzeba chwytać całą ręką za dosyć szeroką pokrywę zbiornika.

Bardzo słuszna uwaga.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TVmania
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: W trakcie poszukiwań

Postautor: TVmania » wt 13 lut 2018, 23:24

Dzięki za nazwy modeli. Właśnie rozglądam się za nowym i na pewno będzie mi łatwiej wybrać ;)

Pozdrawiam
„To nie jest przyjemność – warknąłem. – To grzech. Kawa to diabelski nektar. Jest wstrętna, niezdrowa i zniewala pół świata.”

M. Helprin, Pamiętnik z mrówkoszczelnej kaset

pawelira
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: NIVONA 710, Jura E8 i j6

Postautor: pawelira » pt 16 lut 2018, 11:22

To po wielu analizach i rozeznaniach - zanabyłem ekspress JURA Z6 (15208).
Ekspres kupił mi kolega w sąsiednim kraju - wersja z Blutooth, aluminium, kosztował ok. 1450,00EUR.
Co wydało mi się ceną b. atrakcyjną w stosunku do ofert z rynku lokalnego...

Ekspres kupiony u fachowego dystrybutora JURA.

Teraz uwagi (porównuję z innymi ekspresami, z którymi miałem do czynienia):
"plusy"
+ smak kawy rewelacyjny (porównuję do poprzedniego mojego ekspresu SAECO Xelsis)...;
+ spienianie mleka - b. dobre;
+ wykonanie / jakość samego ekspresu b. dobra.

"minusy"
- mały wyświetlacz; powinien już być chyba wyświetlacz dotykowy w tej klasie urządzenia, a jeszcze są po 3 przyciski z każdej strony oraz kółko z pokrętłem u góry;
- obsługa menu - trochę skomplikowna i nieintuicyjna...;
- klapka od pojemnik kawy nie ma żadego uchwytu; taki płaski plastik tylko;
- pojemnik na wodę z boku - trochę to udziwnione rozwiązanie wg mnie...; wygląda jakby dołożono go w ostatniej chwili w proc. projektowania...
- filtr SMART Claris; wg opisu b. dobre rozwiązanie; nie trzeba ekspresu odkamieniać; wkładanie filtra trochę utrudnione - trzeba zastosować dodatkową przedłużkę; potem po włożeniu - przekręcić, aby wskoczyło w otwory w obudowie pojemnika na wodę. Ma się wrażenie, że ten pojemnik w miejsy tych otworów pęknie. Mogli to lepiej rozwiązać...
- pojemnik/osadnik na wodę i fusy - też niezbyt rewelacyjne rozwiązanie - ma się wrażenie jakby to był basen szpitalny; ciężkie, długi i nieporęczne. Poza tym przy opróżnianiu trzeba odzielić od siebie tak jakby 3 części...

Uwaga dodatkowa - ekspres jest z modułem Bluetooth. Aplikację na smartfonie zainstalowałem. Działa b. dobrze. Natomiast nie moge zrozumieć dlaczego zastosowano Bluetooth (JURA podaje zasięg działania ok. 3). Czyli praktycznie trzeba stać ze smartfonem przy ekspresie, aby coś na nim robić... Trochę to bez sensu dla mnie. Inni producenci AGD dawno już stosują moduły Wi-Fi w swoich urządzeniach (np. Miele) - wtedy można obsługiwac urządzenie z fotela w salonie. Reasumując - nie rozumiem zastosowania technologii Bluetooth w tym przypadku.
Taki moduł blutut w tej klasie ekspresów to kpina z klienta. ( sprawdzę sposób Barnaby)
Co do wyświetlacza to po zobaczeniu dotykowca w S8 - TOTALNA KATASTROFA - wolę ten na guziczki i z kółkiem :)
NIVONA 710 od 04.2009

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » sob 17 lut 2018, 15:28

Potwierdzam po części wypowiedź forumowicza Pawelira - bluetooth jest dobry do chłodziarki ale nie do smart connect.Ma zbyt mały zasięg.

Jura dawno powinna produkować ekspresy z Wifi i na większy zasięg...tym bardziej że nie jest to jakiś nie wiadomo jaki cud techniki?!

Niestety jest to firma bardzo konserwatywna i w zasadzie nie lubiąca zmian. Smart connect czyli wykonywanie kawy na odległość czy dotykowy wyświetlacz traktować należy w przypadku tej konserwatywnej marki jako coś wyjątkowego i niespotykanego :))) Jura ogólnie rzadko wprowadza jakiekolwiek zmiany i rzadko zmienia np. elementy w ekspresach...jeśli działają poprawnie.
Niektóre części do Jur produkowane są w niezmienionej formie od 1996roku.To taki trochę do niedawna jeszcze Land Rover Defender w niezmienionej formie..trwały ale kanciaty kiosk na kółkach:) hehe.

Pracując na tych ekspresach wiele lat - stwierdzam że to solidna ale i na swój sposób dziwna firma chodząca własnymi ścieżkami mająca trochę w nosie nowoczesne światowe trendy.
Na plus mogę napisać, że zmian jest coraz więcej i są one coraz częściej wprowadzane - mowa o nowinkach rynkowych i modzie.

Ze względu na pogorszenie się jakości wykonania przez ostatnie kilka lat niektórych marek ekspresów do kawy (nie chcę wymieniać marek bo to nie o to chodzi) - Jura odnotowuje co rok bardzo duży przyrost sprzedaży ale niestety w związku z tym ekspresów tych brakuje na rynku. Nie ma miesiąca w którym by któregoś modelu nie brakowało.Teraz brakuje np modelu E60 czy D6....podobnie jest z kawą Jura. Często muszę czekać na dostawę a gdy przyjdzie sprzedaje się na pniu cała parta kilkuset ekspresów na Polskę. Brzmi to śmiesznie ale w rzeczywistości jest to irytujące gdy mam klienta na dany model ekspresu ale nie mogę mu go sprzedać. Sytuacja trochę jak za komuny - ale tak niestety często bywa.

Co do wyświetlacza w modelach S8 to nie pracują może idealnie tak jak w telefonie, ale nazywanie ich katastrofą to zwyczajnie kłamstwo i kompletna bzdura.

Na minus w nowych Jurach uważam zastosowane silniki sterujące modułami zaparzania w obudowie plastikowej - kiedyś były w metalowej i były lepsze.
Na plus dobre młynki G3 dzięki którym pierwszą kawę pijemy jako świeżą a nie drugą(krótko mówiąc w młynkach tych nie ma kawy) i oczywiście PEP -system pulsacji kawy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Re: RE: Re: Jaki nowy express - do ok. 7500PLN ?

Postautor: piomic » sob 17 lut 2018, 21:28

Jura dawno powinna produkować ekspresy z Wifi i na większy zasięg...
Nie jestem w temacie - jak w robieniu kawy na odległość rozwiązane jest podstawianie filiżanek z podgrzewacza pod wylewki? Czy może tacka ociekowa sama jest podgrzewaczem?

pawelira
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Re: RE: Re: Jaki nowy express - do ok. 7500PLN ?

Postautor: pawelira » ndz 18 lut 2018, 11:15

Jura dawno powinna produkować ekspresy z Wifi i na większy zasięg...
Nie jestem w temacie - jak w robieniu kawy na odległość rozwiązane jest podstawianie filiżanek z podgrzewacza pod wylewki? Czy może tacka ociekowa sama jest podgrzewaczem?
Dobre :smiech:
Sprawa jest prosta, musisz mieć w domu krasnoludki.
Na poważnie to dla mnie jest to przydatne. Szklankę podkładam odruchowo jak zabieram kawę. Pracują przy kompie i nie muszę wstawać żeby zrobić następną a piję 10 ( dziesiąć) i więcej kaw dziennie. Co najważniejsze to aplikacja pozwala zapamiętać bardzo dużo kaw a mój E8 tylko jedną. Ja piję różne w różnych konfiguracjach a do tego dochodzi małżonka, gość ......Tak że E8 + smart conekt +lodóweczka robi robotę :)
Ostatnio zmieniony ndz 18 lut 2018, 11:53 przez pawelira, łącznie zmieniany 1 raz.
NIVONA 710 od 04.2009

pawelira
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawelira » ndz 18 lut 2018, 11:44

Co do wyświetlacza w modelach S8 to nie pracują może idealnie tak jak w telefonie, ale nazywanie ich katastrofą to zwyczajnie kłamstwo i kompletna bzdura
Wyświetlacz to KATASTROFA i totalny badziew. W maszynie za 7.5 tys montują skrin który działa gorzej jak telefony z przed 10 lat. Koszt takiego wyświetlacza obecnie to grosze. Zamontowali więc jakieś panele które zalegały azjatyckie składy albo spartolili soft.
Co do blututa . Koszt bardzo dobrego modułu to jedna dwudziestej kwoty smart konekta którego cena wynosi 380zł. Jak będe miał czas to rozbiorę to gó..o i się sprawdzi co tam siedzi.
Niedorubek jest dużo.
Jura nie jest firmą konserwatywną. Jest firmą nowoczesną i Jest nastawiona na ZYSK i to jest normalne. Montują więc jakieś badziewne gadżety w swoim sprzęcie i opłacają szwadron marketingowców -bo to tańsze- który wmawia ludziom że to normalne a konsument myśli że to wszystko na prawdę.
Tylko czekać jak ktoś wmówi że krótki zasięg ma plusy bo można mieć ekspres cały czas na oku :smiech:
Puki co kawę jak na automat robi dobrą i myślę że tak pozostanie
NIVONA 710 od 04.2009

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » ndz 18 lut 2018, 13:41

Niczego dzisiaj nie można być pewnym.

Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że i Jura nie zostanie w przyszłości sprzedana. Wszystko jest kwestią pieniędzy i czasu. :)

Pozdrawiam

Wróć do „Ekspresy automatyczne”