Gaggia Classic, Baby Dose, czy Selecta Deluxe?

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » pt 21 lis 2008, 22:26

Aha...wracając do tematu sprzedawców. Na AGD się znam. I jak czasem słucham jak sprzedawcy wychwalają pod niebiosa amicę, mastercooki, beko &pierdzi etc. to mnie szlag trafia. Bo się sprzedaje, ma ciocia i wujek oraz posiada nasadkę ssąco-ciupciającą. No i wtedy daję upust swojej wredocie i się na nich wyżywam, że kit wciskają.... :shock:
pohamować się nie jestem w stanie :D
Dlatego kupuję wyłacznie w necie.

Ostatnio chciałem pooglądać suszarki do ubrań i facet spojrzał się na mnie jak na kosmitę i.... pokazał mi suszarkę do włosów! :?:
taki bonus.... :?
jak powiedziałem że chodzi mi o takie duże białe, z przepastnym bębnem wyglądającym jak pralka tylko, że suszy to zakumał... Ale powiedzial, że ubrania można przecież suszyć na lince. po tym wyszedłem bez słowa!

Wnioski: zalewajmy kawkę zielony dżakobs wrzącą wodą i delektujmy się tym kwasem i cremą ;)

Pozdrawiam!
"Ranek... Błyszczy rosa na liściach. Przemijamy srebrzyście nierealni jak sen..."

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 21 lis 2008, 22:30

Wracamy do Gaggia Espresso Dose et al.
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » pt 21 lis 2008, 22:34

[quote="Long Johnny"]Wracamy do Gaggia Espresso Dose [i]et al[/i].[/quote]

tak mnie posiosło. Naturalnie Gaggia tematem przewodnim-wybacz ;)[/quote]
"Ranek... Błyszczy rosa na liściach. Przemijamy srebrzyście nierealni jak sen..."

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pt 21 lis 2008, 22:51

Ale po co komu niezawodność gastronomiczna w domu :?: .
Classic potrafi działać 10 lat bez awarii. I jest pięciokrotnie tańszy od DC.
Oczywiście polecam również i DC i GS/3.
np. po to by nie miec wahan temperarury wody...
To można jeszcze zafundować sobie ALEX DUETTO. Stabilność temperatury zankomita a cena niższa...
Zainteresowanym polecam ten link:
http://www.home-barista.com/forums/temp ... t7950.html
A wracając do tematu to jeśli ma być i ładny i z dobrym wnętrzem to polecam ASCASO BASIC lub ASCASO ARC. Oczywiście najlepiej z młynkiem i-mini. Skorzystasz przy tym z gratisowego zestawu dla baristy :wink:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pt 21 lis 2008, 23:04

Muszę się jeszcze zaopatrzyć w dzbanek do mleka, środki czyszczące, porządny tamper, odbijak, grube ffiliżanki.

Swoją drogą.... a mełłem segafredo, niebieską lavazzę i illy. Zobaczymy jak będzie z ekspresem.
Jeśli chodzi o te akcesoria to mogę pomóc. Szczególnie filiżanki ASCASO for coffee lovers są do espresso super (grubość i kształt) :o
A jeśli sobie życzysz to mozesz mieć wszystko w jednym super opakowaniu - zestaw HOME BARISTA TOP - BAR :shock:
No i radzę zemleć także MANUEL CAFFE i CAFFE IZZO. :wink:

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » sob 22 lis 2008, 16:56

A ja dzisiaj dostałem młynek Gaggi, i podstawkę łączącą ekspres z młynkiem.
Gratuluję, u mnie pojawiła się wątpliwość czy może jednak nie kupić Basica. Muszę jeszcze raz przemyśleć.

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » sob 22 lis 2008, 19:57

Basica nie kupię... ze względów wizualnych ;)
A tak by the way to dzisiaj dostałem ulotkę z AGD- automat saeco odea go za 700zł. Pomyślałem, a nuż widelec kupię ;)
Ale poczytałem opinie i mi przeszło.
A mój młynek stoi i czeka...., bo zoastanawiam się nad classic'em. Kupiłbym za granicą, ale problem z ewentualną gwarancją.... :cry:

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » ndz 23 lis 2008, 17:37

Byłam dziś w AGD i zaczęłam się zastanawiać na Baby Dose (999 zł).
Opinie na forum dosyć pozytywne, więc zaczęłam się zastanawiać.
Sprawa mnie już męczy i muszę szybko zdecydować, bo już mnie zmęczenie dopada. Ekspresy mi się śnią :D

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » ndz 23 lis 2008, 21:52

Jaga, gdzie widziałaś Baby dose za 1000zł? :?: można wiedzieć skąd jesteś? :wink:

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » ndz 23 lis 2008, 22:09

W Euro AGD, jest nawet na stronie internetowej. Czy mam rozumieć, że dobra cena?
A jestem z Warszawy, jutro ruszę do MM i sprawdzę jak wyglądają tam ceny i dam znać.

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » pn 24 lis 2008, 9:55

no rzeczywiście baby dose w rtveuroagd kosztuje 1000zł. stówke taniej niż w na ceneo.
tak btw to się trochę boję, że nie podołam ekspresowi. Że kawa bez cremy itp. mam nadzieję, że będzie ok. choć wiadomo-trening czyni mistrza...i dobrą kawę. ;)

radionx
zagląda od święta

Postautor: radionx » pn 24 lis 2008, 10:04

W Euro AGD, jest nawet na stronie internetowej. Czy mam rozumieć, że dobra cena?
A jestem z Warszawy, jutro ruszę do MM i sprawdzę jak wyglądają tam ceny i dam znać.
Zarówno w Saturnie jak i w MM słabo stoją z Gaggią. Wybór niewielki - głównie automaty. A szkoda, bo w Saturnie Gaggia New Baby Dose jest za całe 800 zł. Ostatni model z wystawy się ostał i jest uszkodzony, ale podobno tyle kosztował wcześniej i nie był przeceniany. Być może będzie dostawa w okresie przedświątecznym - czekam niecierpliwie.

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » pn 24 lis 2008, 19:33

A w którym Saturnie widziałeś za 800? Ja dziś obdzwoniłam wszystkie w Warszawie i niestety albo nie ma albo cena ponad 1000 ( a nawet 1100). W Jankach mi powiedzieli, że sprzedali ostatni z wystawy i nie będą więcej zamawiać :(
W MM oprócz automatów nie było nic z Gaggi. W w jednym z Staurnów Pan zapytał jakiej firmy? Gandzi? :D
Więc chyba oferta AGD jest dobra.
tak btw to się trochę boję, że nie podołam ekspresowi. Że kawa bez cremy itp. mam nadzieję, że będzie ok. choć wiadomo-trening czyni mistrza...i dobrą kawę. ;)
Ja też się boję, ale liczę na to, że kiedyś osiągnę sukces, a wtedy to dopiero się będzie działo...

radionx
zagląda od święta

Postautor: radionx » wt 25 lis 2008, 9:20

Te 800 zł to w Krakowie :o Saturn w Galerii Krakowskiej - ale byłem wczoraj i sytuacja bez zmian - 1 uszkodzona sztuka. Pojawiły się za to Gaggie w MM Solvay Park - również Kraków :) ale cena już nie promocyjna. Mają 3 sztuki Gaggia New Baby Dose Red za 1099 zł - czerwona niestety jest droższa, bo srebrne w komputerze są u nich po 999 zł tylko nie ma na stanie. W tym samym MM mają teraz też 3 szt. Gaggia New Baby Twin, ale nie pamiętam dokładnie ceny: 1299 lub 1399. W Wa-wie byłem w Saturnie w Złotych Tarasach i chyba były tylko automaty Platinium. pozdr

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 25 lis 2008, 14:35

Gratuluję, u mnie pojawiła się wątpliwość czy może jednak nie kupić Basica. Muszę jeszcze raz przemyśleć.
No to się doczekałaś. Promocja Świąteczna już działa. Radzę zajrzeć na Nowości na pierwszej stronie Caffe Prego.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”