Dobra kawiarnia na półwyspie- czy istnieje?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
orzeł

Dobra kawiarnia na półwyspie- czy istnieje?

Postautor: orzeł » pt 22 kwie 2005, 21:46

Wybieram się na majowy weekend na Półwysep Helski, czy ktoś może mi polecić miejsce gdzie można wypić dobrą kawę. Z góry dziękuję.

Pael
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Pael » pt 22 kwie 2005, 23:39

Casa Mexicana- prowadzi Robert Dzióbek Mistrz Polski 2004.

Pael

Postautor: Pael » pt 22 kwie 2005, 23:40

...oczywiście w Juracie

Awatar użytkownika
spatricius
zagląda śmielej
zagląda śmielej

kawiarnia w Jastarni, Jastarnia

Postautor: spatricius » sob 16 sie 2008, 14:20

Będąc niedawno w Jastarni, natknąłem się na kawiarnię przy samym krańcu miasta (w stronę Juraty). Lokal nazywa się Cappuccino Cafe i wygląda jak przyzwoita sieciówka --- z przyzwoitymi fotelami, przyzwoitym menu i nieprzyzwoitymi cenami :) Pamiętam, że gdy wchodziłem do kawiarni, dozownik młynka nie był do końca pusty, co więcej, nie był on pusty, gdy wychodziłem :) Piłem tam kawę tylko raz. Było to espresso macchiato zrobione z Lavazzy na maszynie La Cimbali. Wydaje mi się, że kawa przechylona była ciut za bardzo w stronę kwaśności. Mimo paru drobnych niedopatrzeń i wbrew wątpliwościom obsługi odnośnie do daty palenia ziarenek, z napoju bił silny aromat. Prawdę mówiąc, kawa smakowała jak ambrozja --- wszak był to dzień piąty moich wakacji (czyt. kawowej abstynencji) :D

PS. Znajomi zamówili koktajl kawowy na zimno. Dobry. Z lodami waniliowymi.
PPS. Żałuję, że nie odwiedziłem polecanej kawiarni w Juracie. Może za rok?

Deguston

Postautor: Deguston » czw 07 maja 2009, 11:56

temat juz po majówkowy, ale przed sezonowy
miejsce nieziemskie
Cafe Vernisage, Jastarnia przy przejściu na plaże niedaleko kościoła.
Prawie padłem z wrażenia, wnętrze rewelacja, kawa-niebo właściciel opowiadał jak i kto uczy ich podawac kawę, espresso z takim tygrysem dostałem że aż miło, porcelana malowana ręcznie. Kawy w młynku tyle ile trzeba czyszczenie kolby, przed każdym podaniem, wszystko na poziomie.
Cappuciono i latte, z takimi wzorkami że aż miło popatrzec.
Piłem kawkę słuchałem Cztery Pory Roku i oglądałem obrazy które wystawia tak kilku malarzy.
poleciłem właścicielom strone caffeprego, także chyba zamieszczą swoją prezentację

plonspio
Sprzęt: francis francis x1
Kontaktowanie:

Postautor: plonspio » czw 07 maja 2009, 13:45

http://kawiarnia-weranda.pl/

Kawa może nie powala,ale desery rzucają na kolana :)

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 07 maja 2009, 14:27

Potwierdzam że desery w Werandzie to poezja... mmm... sernik z wiśniami kojarzę. Jak byłam tam ostatnio (chyba ze 2 lata już będzie) to do kawy mieli jakiś automat.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

I.nna
zagląda od święta

Postautor: I.nna » wt 02 cze 2009, 12:05

Rok temu w Jastarni uświadomiłam sobie, że jestem uzależniona od kawy. ;)
Niestety nie wzięłam ze sobą kafetierki i szybko okazało się, że to był poważny błąd. Po dwóch dniach chodzenia na głodzie znalazłam Werandę. Niestety, przez prawie dwa tygodnie pobytu nie udało mi się tam wcisnąć ani razu, taki tam był tłok. Za to w Cappuccino Cafe bywałam codziennie i bardzo miło wspominam tę kawiarnię. Fakt, że mój budżet trochę na tym ucierpiał, ale kawa była dobra. Szarlotka z lodami i cynamonem też. ;) Można było wejść z psem albo wziąć kawę na wynos (choć ja tam nie jestem zwolenniczką papieru) na plażę, i nigdy nie było aż tylu ludzi, żeby się nie dało znaleźć wolnego stolika. Bardzo fajne miejsce.
Blog drobno mielony
www.kawowy.blogspot.com

rww0002
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Jastarnia

Postautor: rww0002 » sob 04 lip 2009, 12:40

Vernisage - bardzo fajne miejsce, wystrój z klimatem i świetna kawa

Weranda - miłe, dobre desery, niestety często zatłoczone i obsługa czasami obraża się na świat, kawa przeciętna

Panini Cafe - kawa rewelacyjna, miła atmosfera, miejsce klimatyczne, świetne tarty i desery, grzaniec wg domowej receptury

Cappuccino Cafe - miłe miejsce, ale kawa przeciętna

Kasper.K
Sprzęt: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Re: Dobra kawiarnia na półwyspie- czy istnieje?

Postautor: Kasper.K » sob 30 sie 2014, 12:25

Goppion Cafe, Wiejska 36 Hel. Miejsce usytuowane przy głównym deptaku, w ładnym ceglanym domku. Byłem tam kiedyś, miałem miłe wspomnienia. Ostatnio odwiedziłem kawiarnię znów, po 10 minutach siedzenia przy stoliku obsługa nie była zainteresowana zebraniem zamówienia. Byłem ograniczony czasowo, wpadłem tylko na kawę, więc po 15 minutach siedzenia przy stoliku musiałem wyjść, bo się spieszyłem. Nagle właścicielka przypomniała sobie o moim stoliku, kiedy już wychodziłem rzuciła "co podać", na moją odpowiedź że spieszę się i muszę wyjść odburknęła że mają gości i nie mogą pracować szybciej. Kawa może i dobra, ale obsługa to kompletna żenada, nigdy więcej tam nie wrócę, odradzam!

Cafe Prowincja, Morska 5 Puck. Świetny wystrój, dobra kawa i słodkości, miła obsługa. Zdecydowanie polecam!

Cafe Vernisage i Cappuccino Cafe w Jastarni nie istnieją albo ja nie mogłem znaleźć, tak samo Casa Mexicana w Juracie.

Wróć do „Kawiarnie”