Sklepy internetowe z kawą w Polsce

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
hskprzemek
stale zagląda do filiżanki

Postautor: hskprzemek » wt 15 gru 2009, 11:12

Tydzień już minął, więc ciekawe jak to teraz wygląda
La Nouva Era Cuadra,i jej kolega Magister

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » wt 15 gru 2009, 11:19

Wystarczy kliknąć i zapytać. Przewidują też negocjację cen. No i gratisy... .sl
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Darek Szubiński
Kontaktowanie:

Postautor: Darek Szubiński » wt 15 gru 2009, 14:17

Zakupiłem dziś 3 paczuszki po 0,5 kg ... zobaczymy co i jak ...Odbierałem osobiście po uprzednim telefonie 2 godzinki wcześniej - kawa była przygotowana i czekała na odbiór.
Rancillo Silvia + PID, Macap M4

Awatar użytkownika
hskprzemek

Postautor: hskprzemek » wt 15 gru 2009, 14:57

A gdzie można odebrać ?

Awatar użytkownika
Darek Szubiński
Kontaktowanie:

Postautor: Darek Szubiński » wt 15 gru 2009, 15:10

Nadwiślańska 250a Józefów ... ale trzeba mocno obserwować numerację bo brak oznaczeń i do tego jest to najzwyczajniejszy dom prywatny ... przy czym wcześniej trzeba zamówić - kawy jakoś nie wyczułem na miejscu wiec palona chyba jest gdzie indziej ...

Awatar użytkownika
hskprzemek

.

Postautor: hskprzemek » wt 15 gru 2009, 19:36

Jednak skorzystam z kuriera, taniej wyjdzie niż tam jechać.

Awatar użytkownika
Darek Szubiński
Kontaktowanie:

Postautor: Darek Szubiński » czw 17 gru 2009, 16:47

Dziś szczęśliwie skończyłem Arcaffe Roma i wsypałem Etiopia Djimmah - na tych samych ustawieniach młyna od razu otrzymałem pięknego tygryska i jakże gęstą piękną cremę. Być może moja Roma nie była zbyt świeża ale raczej już do niej nie wrócę - 2 kg to ZERO satysfakcji z wybitnie smacznej kawy a tylko sporo rozczarowań - może moje umiejętności są po prostu znikome.

Etiopi była pierwszą kawą jaką rozpakowałem z zakupionych 3 paczek w smartcoffee - wspaniały aksamitny smak, niezwykle aromatyczna o dobrej konsystencji.

No ale z obiektywną oceną wstrzymam się do jutra bo muszę jeszcze kilka doppio wychylić bym miał pełny obraz sytuacji. Tak czy inaczej zapewne będę częściej zaglądał do smartcoffee jeśli pozostałe kawy okażą się równie ciekawymi .....

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 17 gru 2009, 17:09

Jeśli tak długo (ponad miesiąc?) nad nią pracowałeś, to była już stara jak zeszłoroczny śnieg albo jak moje zeszłoroczne buty :) Otwartą paczkę należy zużyć w ciągu kilku dni, a wg. INEI tego samego dnia...

Trudno w tej akurat kwestii (upływu czasu od chwili palenia) konkurować z lokalną, małą palarnią... dlatego wkrótce będziemy konkurować z tej samej stopy ;)

Awatar użytkownika
Darek Szubiński
Kontaktowanie:

Postautor: Darek Szubiński » czw 17 gru 2009, 17:13

... No niestety nie udało mi się z Romą uzyskać tego samego .. ale pokładam winę raczej w swoich umiejętnościach. Czy długo - może to był błąd bo odłożyłem ją na czas lepszego młynka i PID - a. Tak się zastanawiam - odchodząc trochę od tematu, jak wobec tego przechowywać kawę i jakie jej opakowania kupować .. czyżby najlepszym rozwiązaniem było kupno opakowań 200 gramowych ?
No dobra, czas na przemyślenia jeszcze przyjdzie.
Ostatnio zmieniony czw 17 gru 2009, 17:16 przez Darek Szubiński, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 17 gru 2009, 17:15

Trudno w tej akurat kwestii (upływu czasu od chwili palenia) konkurować z lokalną, małą palarnią... dlatego wkrótce będziemy konkurować z tej samej stopy ;)
antonio, nie bądź taki tajemniczy i uchyl rąbka tajemnicy... ;)
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

lalka
zagląda od święta

Postautor: lalka » pt 18 gru 2009, 19:14

Witajcie, szukam porady odnośnie rodzaju kawy do mojego automatu - Jura S 9 one touch. jestem roczarowana smakiem kawy z tego ekspresu i nie wiem, czy to wina maszyny, kawy (allegro lavazza i sklep tchibo), czy moich umiejętności.
Lubię kawy mleczne, z posmakiem słodkim, ale nie słodzę kawy. Smakosze doradzcie proszę!!

a może też ktoś mi doradzi proporcje do ekspresu. Teraz zwykłą dużą kawę robię na 1 poziomie z 5. Latte również: 16 sekund spienionego mleka + 30 sekund przerwy i 60 mln najsłabszej kawy. coś jest nie tak!!

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » pt 18 gru 2009, 20:05

lalko, odesłałam Cię do tego wątku żebyś zobaczyła skąd zamawiać kawę, trzymajmy się tematu.

Jeżeli chodzi o kawy to mamy cały dział subiektywnych opinii, możesz przeczytać recenzje tych najpopularniejszych na początek i zdecydować czy to coś dla Ciebie. Jeśli pijesz kawy mleczne ze swojej Jury to moim zdaniem nie warto kupować topowych mieszanek 100% arabik które mogą "zginąć" w mleku. Proponuję zacząć na przykład od świeżej La Brasiliana ORO ROSSO z CafeSilesia. Kawa była polecana wcześniej jako niewymagająca, sprzedawca też godny zaufania, a i portfel nie ucierpi zbytnio.

Jeśli chodzi o porady do Jury to też nie w tym wątku (kontynuuj w tym w którym zaczęłaś na przykład - tam też poradzono Ci spróbować ustawień xstrong - najlepiej zrobić jak najmniejszą i najmocniejszą kawę, a później rozcieńczyć gorącą wodą). Powodzenia i nie zrażaj się.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Kawosz-Wojciech

Re: Sklepy internetowe z kawą w Polsce

Postautor: Kawosz-Wojciech » wt 22 gru 2009, 14:05

Zna ktos jakies solidne i z dużą kaw włoskich sklepy internetowe w Polsce?
Ja przeszukując neta znalazłem tylko dwa:
http://sklep.kawalavazza.pl/
http://www.caffe-sklep.pl/

Ten drugi jeszcze godny zainteresowania, bo ma kilka ciekawych firm.

Witam,

od niedawna działa nowy sklep z kawa: www.fede-poland.com maja ciekawy wybór ale chyba tylko Lavazza jest w ich ofercie, ale kawa świeża i w normalnych cenach. Polecam sklepik - paczkę dostałem na następny dzień po złożeniu zamówienia.

Pozdrawiam

Wojtek

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 22 gru 2009, 14:13

Aaaa, to jednak o to chodziło. Tak się domyślałem.
Czy to Wojciech P.? A nie lepiej było napisać, że masz 15% rabatu dla forumowiczów? A tak pozostanie niesmak próby zrobienia ewentualnych klientów w konia.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Kawosz-Wojciech

Postautor: Kawosz-Wojciech » wt 22 gru 2009, 14:24

Cze,

niestety nie Wojciech P. tylko K., a 15% rabatu by mi się przydało - jakby odbywał się taka akcja to dostanę info? Jestem rookie na tym forum więc nie do końca wiem jak i co, ale chyba się połapię.

Pozdrawiam

W.

// nie kopiuj całych wypowiedzi poprzednika, bo to bez sensu, jeśli Twój post jest pod jego postem.... //admin

Wróć do „Kawa”