Sklepy internetowe z kawą w Polsce

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Awatar użytkownika
SmartCoffee
Kontaktowanie:

Postautor: SmartCoffee » wt 22 gru 2009, 21:19

Ja bym wybral dobra mieszanke z przewaga robusty tak 60:40 do latte idealna.
Świeże ziarna kawy, doskonałe mieszanki, szybka i tania wysyłka kurierem.

http://smartcoffee.pl

kod rabatowy dla forumowiczów:
caffeprego

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 22 gru 2009, 21:37

Zrobiłeś jakieś badania? Testy porównawcze? Ślepe próby na jakiejś populacji? ;)

Awatar użytkownika
Joanna T.
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: zazwyczaj dwugrupowe maszyny gastro

Postautor: Joanna T. » wt 22 gru 2009, 23:16

Ludzie mają taką opinię: otwieram knajpę dla ludzi, którzy są podobni do mnie. Pewnie będzie im to samo smakować...

Mieszanka 60:40?! Nawet dobrze zrobiona śmierdzi. Dodatek 10-15% bywa akceptowalny...
Blog o kawie i herbacie: libracafe.blogspot.com
Sklep z kawą i herbatą: sklep.libracafe.pl

Szelest
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » śr 23 gru 2009, 1:45

A mnie dzisiaj spotkało rozczarowanie ze strony Palazzo Caffe :-(
W niedzielę wieczorkiem złożyłem na ich stronie zamówienie, licząc, że w poniedziałek wyjdzie do mnie przesyłka kurierska z testerami. Dzisiaj (tj. wtorek) zadzwoniłem z zapytaniem o realziację zamówienia i otrzymałem odpowiedź, że być może uda się wysłać do mnie kawę przed Świętami, ale nie ma takiej pewności !!! Ponadto dowiedziałem się, że teraz mają duży ruch przedświąteczny i czas realizacji zamówień, zgodnie z regulaminem sklepu, wynosi 5 dni !!! Sprawdziłem i rzeczywiście , tak mają sformułowany regulamin, jednak odprawianie klientów z kwitkiem i kierowanie ich do konkurencji, szczególnie w okresie przedświątecznym, to strzelanie sobie samobója.

Obwiając się, że pozostanę na Święta bez kawy, zadzwoniłem do Café Silesia z zapytaniem o termin realizacji i okazało się, że dla tej firmy Święta to czas zarobku, a kawę wysyłają od ręki. Docelowo jednak zamówiłem kawę w Smart Coffee, gdzie poza natychmiastową realizacją zamówienia otrzymałem 15% rabatu (dla Caffe prego).

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 23 gru 2009, 10:22

Ludzie mają taką opinię: otwieram knajpę dla ludzi, którzy są podobni do mnie. Pewnie będzie im to samo smakować...

Mieszanka 60:40?! Nawet dobrze zrobiona śmierdzi. Dodatek 10-15% bywa akceptowalny...
Nie zmienia to faktu, że się produkuje takie mieszanki które 'śmierdzą' ;), a co gorsza masowo spożywa - tu mowa o tych którym one smakują. Ze świecą szukać kawiarni podających najlepsze świeże arabiki w espresso za rozsądną cenę..... niestety, stopę zwrotu z interesu też optymalizują w ten sposób - stosując w dość wysokim stosunku tańsze robusty.

Nawet, muszę przyznać, podchodzę do tego ze zrozumieniem, zważywszy iż w znacznej przewadze sprzedają się u nas produkty mleczne.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 23 gru 2009, 10:49

Hm. Dyskusje o robuście i kawiarniach są toczone gdzie indziej.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
WEGier

Postautor: WEGier » ndz 21 lut 2010, 21:47

Nie polecam ARKOM palarniakawy.com
Specjalnie zadzwoniłem i zapytałem co macie obecnie świeżo wypalone bo zależało mi na czasie i na świeżości. Ani jedno ani drugie. Przysłali jak się dopiero przypomniałem po kilku dniach - zamówiłem i zapłaciłem w piątek i dopiero dosłali w środę, bo we wtorek atakowałem telefonami. Specjalnie zamówiłem w dwóch paczkach po 500gr Santos - po otwarciu kompletnie zero zapachu, zero powiewu świeżych ziaren. Ziarna kaprawe i straaasznie słabo/jasno wypalone - choć prosiłem o średnio jak się zapytał. Kawa w smaku - KWASIOR i słabizna. Dokupiłem Corsini Caracas (mocno palona), żeby wymieszać ziarna, żeby choć trochę dało się pić ten syf.
Żenua

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 21 lut 2010, 23:24

Szkoda, że kupiłeś tak dużo.... Szczerze to sama strona jakoś od początku nie zachęcała mnie do złożenia tam zamówienia, teraz to ją w ogóle z 'ulubionych zakładek' zwyczajnie usunę ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
WEGier

Postautor: WEGier » pn 22 lut 2010, 8:54

nie opłacało mi się mniej - kilo poszło do biura, a 250gr kazałem sobie zmielić pod kolbę.
Na kolbie wczoraj wieczorem wręcz udało mi się uzyskać smak nie spotykany - jakby kawa była gazowana (nie chodzi mi o naturalne odgazowanie po paleniu), miała w sobie taki kwaśny posmak, że wręcz aż poczułem na podniebieniu bąbelki - dziwne

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » pn 22 lut 2010, 10:14

Piękna crema [NARESZCIE !!!] na dodatek z cętkami wyszła mi z Daterry Yellow Bourbon od BCR. Wcześniej zamawiałem różne z allegro i to niestety była zupełnie inna liga-zwłaszcza jeśli chodzi o świeżość. Muszę jeszcze spróbować u Silesiusa :wink: , choć jakością obsługi i świeżością kawy od BCR jestem zachwycony. A 100-gramowy gratisik bardzo miły :)
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

cinek84
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: cinek84 » śr 03 mar 2010, 16:18

Wczoraj podczas dyskusji nt porównania cen w sklepach było kilka pytań nt sklepu www.fede-poland.com.

Nikt niestety nie ma opinii o tym sklepie więc może ja napiszę pierwszą.
Wczoraj zamówiłem telefonicznie kawę (nie lubię się rejestrować w każdym sklepie - wnerwia mnie to) Lavazza Grand Espresso.

No i mały szok... Dzisiaj mi ją przywieźli! Ok. Szczecin nie jest tak daleko od miejsca gdzie mieszkam (170km), ale jestem naprawdę zdumiony, że tak szybko! Czasem jak zamawiam coś na allegro to idzie to (mimo że kurier) 2-3dni.

Co do smaku. Mam od znajomych paczkę lavazzy i ta zamówiona wygląda i smakuje chyba tak samo (używam ekspresu Saeco coś tam PLUS - piekielnie głośny).

U nich na stronie nie ma możliwości wystawiania komentarzy, więc pisze tutaj: polecam ten sklep (z tego co szukałem są najtańsi).
Życie płynie... na morzu...

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge

Postautor: Domes » sob 06 mar 2010, 12:44

Zapytam się, bo nie znalazłem takiej informacji. Czy u BCR mamy jakiś upust? :)

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » sob 06 mar 2010, 13:03

No ba! :) Tu Piotr pisze o 5%:
http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.p ... ight=#9666
Mnie się coś kojarzy 10%, ale to już jakiś czas temu było, więc może nie pamiętam dokładnie - najlepiej spytać bezpośrednio.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge

Postautor: Domes » sob 06 mar 2010, 14:20

Dzięki! Na stronce jest miejsce, żeby wpisać kod promocyjny, tak jak to jest bodajże w Smart Coffee, tutaj chyba takiego nie dostaliśmy ale w takim razie podejrzewam, że wystarczy napisać w formularzu zamówienia, w miejscu 'uwagi' Caffe prego! i jakoś to uwzględnią :wink:

mac.kozinsky
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: mac.kozinsky » ndz 07 mar 2010, 0:23

Wczoraj podczas dyskusji nt porównania cen w sklepach było kilka pytań nt sklepu www.fede-poland.com.
Wczoraj zamówiłem telefonicznie kawę (nie lubię się rejestrować w każdym sklepie - wnerwia mnie to) Lavazza Grand Espresso.

No i mały szok... Dzisiaj mi ją przywieźli!
Jaka data przydatności jeśli mogę zapytać? Wrzesień czy grudzień 2011? - Bo takie opcje widzę na kawach w tym sklepie.
Po twoim zakupie (i może naśladowców) wycofali Grand Espresso ze sprzedaży :!: :?: A ceny faktycznie atrakcyjne. Nie piłem Lavazzy w espresso od 1997 ... może czas wreszcie sprawdzić co oni tam mieszają.
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego w Polsce ta kawa musi mieć od razu 3 miesiące na liczniku? Taniej ją wtedy kupić jest od Włocha? Bo logicznym wydawałoby się, że dystrybutor zamawia w palarni i jak ma tego zamówienia więcej albo TIR-owi jest po drodze, to palą i wysyłają. I po góra kilku tygodniach kawa jest w sprzedaży u nas. Ale to chyba za proste by było ...
/Macap MC4/Philips Cafe Essence/Aeropress/v60/Hario Skerton
Espresso al cacao ruleeezzz!

Wróć do „Kawa”