Śląsk — gdzie na kawę?

Wszystko o kawiarniach. Opinie na temat kawiarni. Wymiana zdań, polemika. Porady dla zakładających kawiarnie.
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 07 wrz 2010, 8:39

No właśnie. Jedna z najpiękniejszych krain naszej Polski... Byłem niedawno na Dolnym Śląsku. Zaskoczyły mnie Kawiarnie w zdrojach w Lądku-Zdroju.

Właścicielem tychże kawiarni jest jakaś toruńska firma, podaje się w nich kawę z Wiednia, nie zapamiętałem dokładnej nazwy. W bardziej okazałej kawiarni stoi 4-grupowa, dźwigniowa maszyna. Wygląda ta kawiarnia ładnie i schludnie, maszyna również dość pociągająca jest. Kawa natomiast niezbyt wysokich lotów, choć wystarczająca do przepięknych ciast. W samym gmachu zdrojowym, w mniejszej kawiarni stoi austriacka maszyna i kawa jest już okropna, zamiast cremy wielkie bąble.

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » czw 09 wrz 2010, 20:26

Drogi Antonio. Chciałem tylko polecić miejsce w którym można strzelić dobrą kawkę 8)
Trochę powiało kryptoreklamą, ale to niechcący :oops:
Jeśli chodzi o szał brandów to muszę przyznać Ci rację, trochę powiewa u nas drobnomieszczaństwem.
Nie piłem jeszcze żadnej Twojej mieszanki ale jeśli są tak dobre jak "ludzie piszą" to z przyjemnością pohandluję " polskim topem" :D
caffewasyl.pl już wkrótce

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 09 wrz 2010, 22:02

Nie mam nic przeciwko Pellini i innym. To był tylko żart. Nasze mieszanki wprawdzie już znajdują swoje miejsce w życiu, wciąż jednak się dopiero rodzą, w bólach porodowych ;).

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: wasyl » czw 09 wrz 2010, 22:46

" Pellini i innym "..prawie jak w mafii 8)
Rozumiem że na Śląsku nie godzien jesteśmy siorbać espresso Twoje :(

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 10 wrz 2010, 6:43

Skądże znowu ta mafia? Miałem na myśli Pellini i inne niezłe palarnie. A Śląsk? Mam ogromny do Śląska sentyment :).

Ewa
zagląda od święta

Postautor: Ewa » pt 01 paź 2010, 10:29

miałam wczoraj okazje posmakowac kawki z sieci Tonino Lamborghini (Silesia) i powiem ze jestem pod baaaardzo pozytywnym wrazeniem. Zarówno espresso jak i cappucino było rewelacyjne, a wyczarowany przez bariste króliczek na cappu bardzo przypadł do gustu mojemu nie pijacemu kawy dziecięciu.
Tak więc będę mieli we mnie wierną fankę :)

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: wasyl » pn 25 paź 2010, 23:33

Zajrzałem dziś do Magic coffee na zabrzańskiej pustyni kawowej.
Wziąłem americano i capu dla mej partnerki gdyż kątem oka dostrzegłem solidną maszynę.
Dostałem filiżankę kawy będącą hybrydą Inki i skatowanej arabiki nie pierwszej świeżości, partnerka to samo tylko że z zagotowanym mlekiem :shock:
Po chwili zrozumiałem swój błąd-na stolikach wokół dominował mały żywiec..
Co ma znaczyć coffee w nazwie? Nie mam zielonego pojęcia.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » wt 26 paź 2010, 15:30

Wiemy przynajmniej co oznacza Magic ;)
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 26 paź 2010, 19:27

dobre :twisted:

ccaffe
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ekspres

Postautor: ccaffe » czw 11 lis 2010, 0:15

Polecam COCO na Wolności, na przeciw pizzeri Dominum obok Maniana i Szuflady. Parzą przyzwoicie, przyzwoity ekspres, cena niewiele droższa niż w Włoszech, mieszanka mogłaby być lepsza (np. moja :) ), ale z przyjemnością można napiś się szybkiego espresso lub wolnego cappucino albo latte. I wiele innych pomysłów

Paweł S
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł S » czw 11 lis 2010, 21:18

Kawiarnia z Pasją, Cafe Club w CH Forum - porządne i poprawne espresso z mieszanek z robustą.
W KzP Bristot, w CC nie wiem co serwują. W obu przypadkach polecam odrobinę cukru dla niepoznaki ;)

W Secesji niestety wbrew dobrym opiniom nie za dobrze. 100% arabica nie za świeża plus kilka innych technicznych przewinień :/

Coffee Shop Company radzę omijać szerokim łukiem, ale o tym pewnie wszyscy tutaj wiedzą.

p!

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: wasyl » pt 12 lis 2010, 1:33

Drogi Pawle.
W Secesji parzą top classa Lavazzy i wierz mi że nie jest to 100 % arabica :shock:
Ten błąd uświadomił mi że wcale nie miałeś zamiaru pisać o jakości kawy w Gliwicach, Twoim zamiarem było zdyskredytowanie miejsc o których napisałeś
:twisted:
Pochwała Kawiarni z Pasją i Bristota daje do myślenia- czyżby współpraca z p. Bartkiem & Company?
A Cafe Club to dla drenażu siły roboczej p. Pawle?
Jeśli jesteś tym Pawłem który na ul. Wieczorka nadzoruje otwarcie przybytku kawowego ( za który wielu trzyma kciuki, ja byłem fanem do dziś :evil: ) to chyba zaraz się ten teges !!!!
Tak się składa że w ocenionej przez Ciebie SECESJI pracowało kilku bardzo zdolnych baristów, jeden nawet został mistrzem Polski- chwała mu za to
:D
Powiem więcej: w kawie cały czas dominują w Gliwicach- nie ma miejsca w tym mieście które może im rzucić rękawice. Jeśli ktoś jest innego zdania to proszę o kontakt, zrobimy turniej!

Reasumując:

Mam pytanie do Admina:
Jak regulamin Caffe prego!odnosi się do
tej formy kryptoreklamy którą ja nazywam ten teges na wszystkich wokół przed otwarciem swojego biznesu ?

Pawełku, tak jak na Ciebie czekałem na tym padole łez bezkawowych, tak teraz masz we mnie nieprzyjaciela- oby wszyscy na Tobie z taką łatwością psiaki wieszali jak Ty masz zdolność na innych wieszać :evil:
Ostatnio zmieniony pt 12 lis 2010, 15:08 przez wasyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » pt 12 lis 2010, 5:27

A co jeśli to nie on?

Paweł S
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł S » pt 12 lis 2010, 8:19

Drogi Wasylku,

Znam kawową historię Secesji i dlatego tam zajrzałem. Szkoda, że akurat trafiłem na słabszy dzień baristy. Ale wrócę tam jeszcze.

Mimo wszystko myślę, że Ciebie poniosło. Przedstawiłem zwykłą opinię na temat kliku miejsc, nikogo nie obrażając i nic nie wieszając.
(bałem się że napiszesz coś jeszcze o Smoleńsku) ;)

Tak jestem Pawłem otwierającym kawiarnię. Ale to jeszcze długo potrwa i dużo kawy upłynie z gliwickich ekspresów.

P.S.
A może to Ciebie łączy coś z Secesją? :)

P!

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: wasyl » pt 12 lis 2010, 9:37

Pomyliłeś top classa ze 100% arabiką :wink: ?
Pracuje w Secesji od 3 lat, ostatnio z doskoku, zanim dopuścimy nowego pracownika do maszyny musi on co najmniej poprawnie operować na linii młyn-maszyna.
Nie ma takiej możliwości żeby kawa którą dostałeś przypominała 100 % arabikę- nieświeżą jak napisałeś ( a może wyczułeś też pleśń ? ).

Pisanie że gdzieś podają coś nieświeżego, według Ciebie, nie jest niczym obraźliwym :shock: ??
Gdybyś był laikiem-olałbym ten komentarz, ale skoro top class to dla Ciebie arabica to nie bierz się za ocenę świeżości!

Wróć do „Kawiarnie”