ROK Espresso Maker + Grinder + Spieniacz Bellman

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
kubiszon
Sprzęt: Nuova Simonelli Oscar, Baratza Preciso

ROK Espresso Maker + Grinder + Spieniacz Bellman

Postautor: kubiszon » wt 19 kwie 2016, 12:44

Siema,

z góry przepraszam jeśli przeoczyłem podoby temat ale słowo "ROK" słabo się wyszukuje na polskojęzycznym forum :-) Myślę, że "Pozostałe" to dobra kategoria z uwagi na nieszablonowość produktów ROK.

###Intro (niesistotne, możesz pominąć),
Dwa lata pracowałem jako barista, ale to się skończyło trzy lata temu. Od tamtej pory ze względów finansowych na espresso musiałem wychodzić do kawiarni a w domu piłem kawę z kafeterki. Nie jestem jakimś mega znawcą smaków ale potrafię rozpoznać dobre espresso i tęsknię za takim! Czas to zmienić! Jednak jeśli kupowałbym ekspress i młynek to wolałbym nie oszczędzać, żeby potem nie żałować. Niestety, znów z powodów finansowych nie mogę wyłożyć 5k+ na zestaw...

###Rozwinięcie (istotne)

... ale zainteresowały mnie produkty firmy ROK i pomyślałem, że może to dobre wyjście tymczasowe. A dokładnie:

młynek + "ekspress" 400$ https://www.wholelattelove.com/products ... ker-bundle
dyszowy spieniacz do mleka za 90$ https://prima-coffee.com/equipment/bellman/50ss

Byłem sceptycznie nastawiony do takich wynalazków ale przejrzałem recenzje i filmy na ten temat i wychodzi, że ten młynek to produkt naprawdę wysokiej klasy (+jest cichy, co uwielbiam). Coffee maker pozostawia trochę do życzenia ale wydaje mi się, że jak na moje podniebienie i fakt picia od 3 lat moki, wystarczy. Piję głównie espresso, flat white albo latte. Jaram się też latte art a ten Bellman to umożliwia.

Ciężko znaleźć opinie o tych produktach w Polsce bo trudno/nie da się ich tu dostać. Będę miał możliwosć ściągnięcia ich USA jeśli się zdecyduję ale najpierw chciałem zapytać czy ktoś z Was ma z nimi jakieś doświadczenia/opinie itp?

Pozdrawiam,
Kuba

Wróć do „Pozostałe”