Czy mężczyźni piją kawę?

Dyskusje o problemach związanych z krzewieniem kultury picia kawy w Polsce
Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » ndz 21 lis 2010, 22:57

Tak się składa Ferris że trafiłaś akurat na forum miłośników dobrej kawy :wink:
Napisz mi tylko jeszcze proszę co ma Parker do Jacksona w kwestii obiektywizmu :shock:
caffewasyl.pl już wkrótce

ferris.b
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: ferris.b » ndz 21 lis 2010, 23:47

Tak się składa Ferris że trafiłaś akurat na forum miłośników dobrej kawy :wink:

Cieszy mnie to bardzo, nie mam i nie miałem co do tego wątpliwości :)
Napisz mi tylko jeszcze proszę co ma Parker do Jacksona w kwestii obiektywizmu :shock:
Już wyjaśniam - Michael Jackson (nie mylić z tym drugim Michaelem Jacksonem :) ) był najwybitniejszym krytytkiem piwnym, autorem biblii miłośników piwa, World Guide To Beer. Niestety, zmarł parę lat temu. Pisał też o whisky, ale do historii przeszedł jako niezrównany znawca piwa.
http://www.coffeehell.pl - oceniamy kawiarnie, subiektywnie!

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » czw 25 lis 2010, 22:08

Kurcze, człowiek uczy się całe życie :D . I love You Michael :kwiat:
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
burlap
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: burlap » wt 30 lis 2010, 9:53

Forum jest dla hobbystów gadżeciarzy - miłośników dłubania w sprzęcie, kawowego majsterkowania. Tak już nas kultura ukształtowała, że to niby zabawa dla mężczyzn.

A cały wątek opiera się dowodach anegdotycznych. Ja na przykład nie zauważyłem jakichś wyraźnych dysproporcji w miejscach, w których pijam kawę.
Ascaso Basic + i-mini

Awatar użytkownika
Hector

Postautor: Hector » ndz 05 gru 2010, 17:25

Nie chodzę do kawiarni tak często jakbym chciał po prostu z braku czasu . Na co dzień piję zwykłą kawę czyli dwie łyżeczki kawy do kubka i wrzątek :) , od święta kupię jakąś kawę na wagę , zmielę w domu i zaparzam w kawiarce ( tak chyba się to nazywa ) , sorki ale totalnym laikiem jestem jeszcze , jeśli chodzi o kawę , sposoby i sprzęty do jej parzenia .

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 06 gru 2010, 0:21

ja na swoim blogu mam około 200 osób z czego 70% to kobiety. Szczerze nie mam pojęcia dlaczego.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pn 06 gru 2010, 14:09

Masz męski głos i męski sposób wypowiedzi(macho)? :wink:

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pn 06 gru 2010, 21:39

Pewnie dlatego, profik, ze kobiety pracują jako sekretarki, i w Urzędach.. (na Dziekanaty też stawiam: "Czego? Zajęta jestem.."). A chłop, jak to chłop... biega z kosą po polu, albo pyry kopie, albo krety zwalcza.. :P
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: profik » pn 06 gru 2010, 22:25

Pewnie dlatego, profik, ze kobiety pracują jako sekretarki, i w Urzędach.. (na Dziekanaty też stawiam: "Czego? Zajęta jestem.."). A chłop, jak to chłop... biega z kosą po polu, albo pyry kopie, albo krety zwalcza.. :P
Całkiem możliwe ;) Chłop zamiast patrzeć w obrazek kawy idzie i ją robi :):)

kahverengi
zagląda od święta

Postautor: kahverengi » śr 05 sty 2011, 15:42

jak dla mnie to nie ma podzialu kto tam wiecej pije kawe. Faceci zarowno jak kobietki pija mysle tak samo. Moze poprostu tylko w gustach jest inaczej, bo statystycznie kobietka zamowi sobie na deser po obiecie cappucino a facet espresso. Tyle tylko, ze zamowic sobie capuccino po poludniu to obciach w Italii. No ale nic to. U nas nie ma jeszcze tak bardzo wysublimowanej kultury picia kawy. Np w Niemczech jest obowiazkowo po poludniu wyjsc i napic się kawki. Do tego jeszcze pyszny serniczek albo tort i popoludnie zapewnion. Tyle tylko, ze zarobki inne. Jakbym zarabiala 2 tys euraczow na miesiac to wyjscie na kawe byloby nic... wydac 2 euro na dobra kawe w kawiarni. A u nas na dobra kawe musisz miec 10-15 zloty w dobrej kawiarni.

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 05 sty 2011, 16:02

kahverengi - proszę, popraw polskie znaki (wymóg regulaminu forum).
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Yoanna
@dmin
@dmin

Postautor: Yoanna » pt 21 sty 2011, 9:34

Nie wiem czy ktoś próbował robić takie ankiety, ale jestem skłonna twierdzić, że 60% kobiet przesiadujących w kawiarniach to panny (najczęściej studentki), 20% to starsze panie (wreszcie mające czas na spotkania z koleżanką), pozostałe 20% to pozostałe, wśród których zdarzają się matki z dziećmi, które raz na 5 lat wyskakują od wielkiego dzwonu do kawiarni...

Telcontar
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Telcontar » pt 11 lut 2011, 21:32

A z tym wielkim dzwonem to bym nie przesadzał - w Book-a-Coffee w Opolu bywają względnie często matki z dziećmi, bodaj nawet jedna z właścicielek (?) jest też matką i przychodzi z wózkiem, co jeszcze bardziej podbija statystykę, a ostatnio to i babcia z wnuczkiem wpadła na kawę, posiedzieli, poprzeglądali książki z półek. To chyba głównie kwestia przyjaznej lokalizacji oraz jasnego (duże okna) i "miękkiego" wystroju kawiarni (fotele i kanapy, zamiast twardych, wysokich krzeseł).

Slimowski
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Hario [V60 01/Bouno Kettle]
Technivorm Moccamaster 741 Thermo
French Press
Mazzer Super Jolly

Postautor: Slimowski » pn 28 lut 2011, 21:33

Kobiet faktycznie bywa więcej w kawiarniach, ale to nie znaczy że lubią wypić lepszą kawę. Często bywa tak że sama kawa to jest dodatek, do plotek, ciasta, bitej śmietany, syropu smakowego, lodów a osoby wpadające na szybkie espresso? To jednak w większości przypadków faceci. Przynajmniej takie wnioski płyną z kawiarni w których pracowałem i pracuje :)

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Re: Czy mężczyźni piją kawę?

Postautor: profik » śr 04 maja 2011, 20:59

Rozmawiając ostatnio ze znajomym w kawiarni, nawiązała się oto taka rozmowa:
"Odwróć się i zobacz tych 2 facetów w stoliku. Oni tu kompletnie nie pasują... tak jak i my obaj tutaj.
Dlaczego?
Bo popatrz, stolików jest tutaj z 12 może 15, gdy przychodze w to miejsce codziennie, wszędzie siedzą kobiety. Dzisiaj również... prócz tych 2 stolików - jednego za nami oraz naszego. Dlatego nie pasują do tego otoczenia tak samo jak i my tutaj, powinniśmy się źle czuć i chyba nie pasujemy całkowicie do nich. :D
:smiech: :smiech: "

Dlatego coś w tym jest... a u mnie na fb dalej dominacja kobiet, na 366 osób 71% płci pięknej, a 29 reszty :D

Wróć do „Kultura kawowa”