Kawa bezkofeinowa — skąd, jaka, rodzaje, smaki

Tu można dzielić się informacjami na temat parzenia kawy, rodzajów, smaku...
Misiek

Kawa bezkofeinowa — skąd, jaka, rodzaje, smaki

Postautor: Misiek » ndz 07 lis 2004, 22:28

Witam na forum :) .
Mam pytanie odnosnie kawy bezkofeinowej,a mianowicie czy ma ona jakikolwiek wplyw na organizm.Czy dziala moczopednie,czy wyplukuje witaminy,czy raczej mozna ja pic zupelnie"bezkarnie" w kazdej ilosci jak soczek :wink: .Jestem zagozalym kawoszem,ale najwyzszy czas zadbac o zdrowie :twisted: .Poniewaz mam w domu expres cisnieniowy,chcialbym go czesto uzywac i pic kawke,a mmo wszystko zachowac zdrowie...

Misiek

Postautor: Misiek » pn 29 lis 2004, 21:48

Dziwne,tyle tu kawoszy, a nikt nie moze mi udzielic takiej chyba banalnej informacji.Moze w takim razie znajdzie się ktos,kto mnie skieruje pod wlasciwy adres :evil: .

Marek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Marek » ndz 05 gru 2004, 9:25

Postaram Ci odpowiedzieć, jednak miej swiadomość, że pytasz o "wpływ kawy na zdrowie człowieka". To jest temat rzeka nad którym nieustanie pracuje wielu uczonych na swiecie więc to nie "banalny" temat.
Jedna filiżanka espresso to ok. 145 mg kofeiny. Dla przykładu jedna puszka Coli ok. 95 mg. Działanie kofeiny na organizm, to tylko i wyłącznie sprawa metabolizmu człowieka. Należy pamiętać, że metabolizm zmienia się z wiekiem. Ocenia się, że do 300 mg kofeiny jednorazowo to max. porcja jaką bez konsekwencji może przyjąć organizm. 10 gr to już dawka śmiertelna. Oprócz kofeiny, kawa zawiera wiele innych związków, jednak podczas badań nad kawą, głównie bada się wpływ kofeiny. Uczeni się spierają nad negatywnym i pozytywnym wpływem kawy na organizm ludzki. Jednak wraz z co raz większymi możliwościami labolatoriów, co raz częściej uważa się kawę za artykuł spożywczy mający bardzo pozytywny wpływ na organizm a w szczególności na kondycje i koncentrację pod warunkiem umiejętnego używania. Jest jednak stwierdzone ponad wszelka wątpliwość, że nadmar kofeiny może spowodować tzw. nerwicę kawową, która objawia się min. drażliwością, bezsennością oraz także mozna zaobserwować moczopędność. Dlatego to nie soczek, którego też nie powinno się pić bez umiaru. Jeżeli chcesz poznać pozytywna stronę działania kawy, proponuję Ci pić kawę np 2 xdzienie prubując odkrtyć jej walory smakowe (mam tu na mysli espresso, cappuccino). Jeżeli będziesz chciał w naturalny sposób uzyskać wiekszą koncentracje (egzaminy itp.) w dłuzszym przediale czasu, filiżanka kawy co 4 godziny ale bez przesady. Proponuję Ci najpierw poznać specyfikę kawy a potem powoli jej wpływ na reakcje Twojego organizmu. Picie kawy obciążone jest wieloma mitami i stereotypami np. jako rakowórcza. W krajach skandynawskich średnia konsumpcja kawy wynosi od 10-12 kg/głowę rocznie a nie stwierdza się tam zachorowań wiekszych niz statystyczne dla europejczyka. Dla tych, którzy źle reagują na kofeinę jest kawa bezkofeinowa, zalecana jest min. kobietom w ciąży. Jednak należy zauwazyć, że w procesie usuwania kofeiny kawa równiez traci wiele walorów smakowych.
Osobicie znam kilka osób, które gorzej reaguja na wypite mleko niż kawę. Reasumując, moczopędność - podobna jak przy piwie, wypłukiwanie witamin - zrekompensuj jednym jabłkiem. Kawa jak każdy artykuł spożywczy powinien być spożywany w umiarkwany sposób.
Pzdr.

Laskar

Bezkofeinowa --- gdzie i jaka

Postautor: Laskar » pt 12 maja 2006, 15:50

Witam!
Moja żonka jest karmiąca aktualnie - i skręca ją jak jej nozdrza napełnia zapach kawki którą sobie parzę - jednoczesnie stwierdzila ze nie moze pić kofeinowej ... co byście polecili - i gdzie ?? może byc okolica Krakowa lub najlepiej internet ... chodzi o coś do ekspresu ciśnieniowego(adagio) - na ten moment mielone - najlepiej w opakowaniach 250g

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pt 12 maja 2006, 19:05

kimbo decafeinato kupiłem kiedyś przez pomyłkę :D była całkiem smaczna nie wiem czy bym się zorientował gdyby mi na forum nie powiedziano co oznacza decafeinato :oops:
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
darek
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Kontaktowanie:

Postautor: darek » pt 12 maja 2006, 21:15

Nie ma co się wstydzić. Usuwanie kofeiny w minimalnym stopniu wpływa na smak kawy.

Laskar

Postautor: Laskar » pt 12 maja 2006, 22:09

kimbo decafeinato kupiłem kiedyś przez pomyłkę :D była całkiem smaczna nie wiem czy bym się zorientował gdyby mi na forum nie powiedziano co oznacza decafeinato :oops:
no tak tylko gdzie to można kupić ... google milczą ...

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » sob 13 maja 2006, 9:15

Kimbo Decafeinato - jeśli mnie pamięć nie myli widziałem u Piotra i Pawła w Jankach.
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » sob 13 maja 2006, 11:19

Laskar szukaj w dobrych marketach, np. Piotr i Paweł.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Laskar

Postautor: Laskar » ndz 14 maja 2006, 11:49

Laskar szukaj w dobrych marketach, np. Piotr i Paweł.
wskaż mi taki w okolicach krakowa :?

Gi3nek

Postautor: Gi3nek » wt 16 maja 2006, 19:17

Laskar jezeli by Cie interesowała Lavazza Espresso Italiano Decofeinate to napisz do mnie [email protected]

Oxalis

Postautor: Oxalis » śr 24 maja 2006, 13:10

Jest jeszcze Arabica Kolumbia Mischung wpisz w google wiele sklepów internetowych je sprzedaje. W smaku nieznacznie odbiega od "kofeinowej" kawy. Choć mnie osobiście smakuje lepiej niż kilka gatunków "zwykłych" Arabik.

Laskar

Postautor: Laskar » śr 24 maja 2006, 15:36

Jest jeszcze Arabica Kolumbia Mischung wpisz w google wiele sklepów internetowych je sprzedaje. W smaku nieznacznie odbiega od "kofeinowej" kawy. Choć mnie osobiście smakuje lepiej niż kilka gatunków "zwykłych" Arabik.
kupiłem tą lavazze - żonka wniebowzięta ... :D

Misiek

Postautor: Misiek » sob 27 maja 2006, 1:59

Polecam Tchibo Sana w ziarnach,tyle ze do kupienia raczej w Niemczech.

marti

gdzie kupić kawę bezkofeinowa?

Postautor: marti » śr 07 cze 2006, 17:07

Moja propozycja kawy bezkofeinowej to kawa Corsini z linii Compagnia dell Arabica - nie dość ze jest 100% Arabika, to nadaje się do ekspresów. Można kupić przez internet u dystrybutora: www.aroa.pl

Wróć do „Kawa”